انتخابی سه وزن کشتی آزاد ایران در لهستان!

کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد تصمیم گرفته نفر نهایی سه وزن را برای المپیک در لهستان انتخاب کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با اعلام نفرات اعزامی تیم ملی کشتی آزاد به جام زیلکوفسکی لهستان که قرار است طی روزهای ۱۸ و ۱۹ خردادماه در شهر ورشو برگزار شود، مشخص شد که در سه وزنی که کادرفنی روی انتخاب نفر نهایی برای المپیک شک دارد، آزادکاران مدعی به لهستان اعزام می شوند تا در نهایت کشتی گیر برتر دوبنده تیم ملی را تصاحب کند.


در وزن ۵۷ کیلوگرم که رضا اطری با شکست رحمان عموزاد در انتخابی حضورش در المپیک را تقریبا قطعی کرده، اما برای محک زدن بیشتر او، کادرفنی تصمیم به اعزامش به لهستان گرفته است. 


در وزن ۶۵ کیلوگرم هم گویا امیرمحمد یزدانی برای حضور در المپیک نظر کادرفنی را جلب کرده و بعد از کسب سهمیه می تواند در توکیو نیز روی تشک برود. او حتی لهستان هم نخواهد رفت. 


در وزن ۷۴ کیلوگرم اما کادرفنی بین یونس امامی و مصطفی حسین خانی نتوانسته به نفر نهایی برسد و این دو کشتی گیر را به جام زیلکوفسکی اعزام خواهد کرد. به نظر می رسد هر کدام از این دو کشتی گیر نمایش بهتری در لهستان داشته باشند، دوبنده تیم ملی را در المپیک برتن خواهند کرد. 


در وزن ۸۶ کیلوگرم هم بعد از پیروزی حسن یزدانی مقابل کامران قاسمپور تکلیف مشخص شده و یزدانی خودش را برای کسب دومین طلای المپیکی آماده می کند.


در وزن ۹۷ کیلوگرم اما کار کاملا پیچیده است. کادرفنی اعلام کرده محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی به لهستان می روند. جالب اینکه مجتبی گلیج هم خودش را در این وزن مدعی می دانست، اما نامی از او در لیست اعزامی نیست. بنابراین کادرفنی تصمیم به برگزاری انتخابی غیرمستقیم در این وزن گرفته و باید دید کدام کشتی گیر در این وزن می تواند خودش را به عنوان نفر برتر معرفی کند. 


در وزن ۱۲۵ کیلوگرم هم کادرفنی بین دو مدعی نسبتا جوان این وزن یعنی امین طاهری و امیرحسین زارع یکی  را انتخاب خواهد کرد. این دو کشتی گیر باید راهی لهستان شوند و هر کدام عنوان بهتری کسب کنند، به المپیک اعزام می شوند. 

اسامی تیم منتخب کشتی آزاد برای حضور در این رقابت ها به شرح زیر است:


۶۱ کیلوگرم: رضا اطری
۷۴ کیلوگرم: یونس امامی – مصطفی حسین خانی
۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان، علی شعبانی، علیرضا کریمی
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع – امین طاهری
سرمربی: غلامرضا محمدی
مربیان: ابراهیم مهربان- حسن طهماسبی

بیشتر بخوانید:

رویارویی یزدانی و تیلور قبل از توکیو منتفی شد

حضور دو داور ایرانی در مسابقات کشتی گزینشی المپیک

 

 

تگ ها


آزاد کشتی کشتی