انتخابی یورو 2020/ صعود انگلیس و فرانسه در شب هتریک رونالدو و کین

رقابت‌های انتخابی یورو 2020 امشب با قطعی شدن صعود تیم‌های ملی انگلیس و فرانسه دنبال شد، آنهم در شبی که کریستیانو رونالدو و هری کین موفق به ثبت هتریک شدند....

به گزارش مدال، انتخابی یورو 2020 که به روزهای پایانی‌اش نزدیک می‌شود امشب با بردهای قاطع انگلیس و پرتغال و صعود فرانسه با وجود برد خفیف ادامه پیدا کرد.

در گروه A تیم ملی انگلیس که در هزارمین دیدار تاریخش حضور پیدا کرده بود شبی خاطره‌انگیز برابر مونته‌نگرو رقم زد. سه‌شیرها به مهمان نگونبخت‌شان 7 گل زدند. چمبرلین، کین (3 مرتبه)، رشفورد، سوفراناچ (گل‌به‌خودی) و آبراهام، گل‌های انگلیس را به ثمر رساندند.

در دیگر دیدار این گروه که بسیار حساس هم بود، جمهوری‌چک 2 بر یک کوزوو را شکست داد تا 15 امتیازی شود و همراه انگلیس 18 امتیازی به یورو 2020 صعود کند.

در گروه B هم «کریستیانو رونالدو» کولاک کرد. پرتغال به حریف ضعیفش لیتوانی 6 گل زد که سهم کاپیتان رونالدو به تنهایی سه‌گل بود. پاسینسیا، پیتزی و سیلوا هم دیگر گل‌ها سلسائو را به ثمر رساندند. رونالدو با این هتریک 98 گله شد و به فاصله 11 گل با رکورد علی دایی رسید.

صربستان هم 3 بر 2 لوکزامبورگ را برد اما با توجه به اینکه پرتغال بازی آخرش برابر لوکزامبورگ است بعید است صرب‌ها شانس صعود داشته باشند. اوکراین صدرنشین این گروه است که با 19 امتیاز صعود کرده، پرتغال 14 امتیازی است و صربستان 13 امتیاز دارد.

در گروه H هم فرانسه که با 3 امتیاز به صدر جدول می‌رفت با برتری خفیف 2 بر یک به خواسته‌اش رسید. واران و ژیرو گل‌های خروس‌ها را زدند و راتا هم برای مولداوی گلزنی کرد.

پیش از این بازی هم نبرد ترکیه و ایسلند با تساوی خاتمه یافت تا ترک‌ها همراه فرانسه صعود کنند. فرانسه با 22 امتیاز صدرنشین این گروه است و ترکیه با 20 امتیاز در رده دوم قرار گرفته.

نتایج دیدارهای امشب به شرح زیر است:

 

بیشتر بخوانید:

انتخابی یورو 2020/ جشن ماه‌وستاره در استانبول؛ صعود ترکیه به یورو 2020

تگ ها


انتخابی یورو 2020 نتایج انتخابی یورو نتایج انتخابی یورو 2020 یورو یورو2020 یورو ۲۰۲۰ صعود فرانسه به یورو صعود انگلیس به یورو فوتبال جهان UEFA Champions League فوتبال