انتظارات بالا از صیامی و چالش‌های دوومیدانی/ در انتظار حامی مالی

چهارمین ماه حضور هاشم صیامی در فدراسیون دوومیدانی در شرایطی سپری می شود که اهالی این رشته انتظارات بالایی از وی دارند اما چالش های این فدراسیون هنوز اجاره پیشرفت به رئیس را نداده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، نیمه دوم مهرماه بود که هاشم صیامی با حمایت مجید کیهانی به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی انتخاب شد. صیامی که پیش از این پست دبیری فدراسیون را بر عهده داشت در حالی مرد اول فدراسیون دوومیدانی شد که تصور می‌شد او و علی رضایی دبیرش که کادر ثابت و همراه مجید کیهانی در چند سال گذشته بودند در فدراسیون پیش رو نیز همچنان با رئیس سابق در تعامل باشند اما حداقل تا به امروز خبری از کیهانی در فدراسیون دوومیدانی نیست.

صیامی از دل خانواده دوومیدانی است و انتظارها از او تا حدی بالاست اما برگزاری جلسات پرتعداد در این چهار ماه و خروجی آن نتوانسته رضایت خانواده دوومیدانی را به همراه داشته باشد. این در حالی است که هدف از تشکیل کمیته‌های پر تعداد در فدراسیون هم به درستی مشخص نیست که آیا با هدف دور هم نگه داشتن منتقدان و مخالفان است یا برنامه و هدفی پشت آن است؟

درحالی که در زمان ریاست رئیس سابق، فدراسیون دوومیدانی یک حامی مالی اختصاصی داشت و بخش اعظمی از هزینه‌ها توسط این اسپانسر پرداخت می‌شد دیگر خبری از این حامی نیست و عملاً فدراسیون دوومیدانی در جذب حامی مالی ناتوان بوده است. گرچه برخی از حامیان باشگاهی دوومیدانی همچنان همکاری خود را با فدراسیون ادامه می‌دهند اما خبری از حمایت اختصاصی و ویژه از این رشته مادر نیست.

شاید بزرگترین چالش این روزهای فدراسیون صیامی بحث بر سر مالکیت مجموعه ورزشی تخصصی دوومیدانی آفتاب انقلاب است. گرچه فدراسیون دوومیدانی در تلاش است این مجموعه را حفظ کند اما با چالشی اساسی و پر ریسک روبرو شده است.

برگزاری مسابقات صحرانوردی که که در بخش جوایز رقابت پایانی حواشی و دلخوری‌هایی را به وجود آورد نشان داد تیم مدیریتی فدراسیون هنوز به هماهنگی مطلوب با یکدیگر نرسیده‌اند و شاید هم برخی به رئیس فدراسیون مشاوره‌های غلط می‌دهند.

چالش تعدد مدیریت و رهبری در فدراسیون یکی از پر بحث ترین چالش‌های این روزهای دوومیدانی است. در واقع مشخص نیست تصمیم گیرنده نهایی در فدراسیون کیست و جمع زیادی از خانواده دوومیدانی با تعدد اظهار نظرات و تصمیم گیری ها روبرو هستند تا جایی که خواسته یا ناخواسته زمینه بروز دلخوری، تنش و نقل قول‌های غیر مستقیم به وجود آمده است.

صیامی که بدون کمک کیهانی به ریاست فدراسیون دوومیدانی نمی‌رسید حالا بخواهد یا نخواهد با چهار سال ریاست کیهانی مقایسه خواهد شد و به خصوص با برگزاری مجدد مسابقات دوومیدانی، درگیری‌ها بر روی اعزام و انتقادهای پی در پی ورزشکاران این رشته در ماده‌های مختلف بالا خواهد گرفت و شاید آن وقت بتوان محک مناسب‌تری از وی داشت.

بیشتر بخوانید:

قهرمانی سریعترین دختر ایران در صربستان

مشکل ویزای سرمربی تیم ملی دوومیدانی جانبازان و معلولان حل نشد

 

 

تگ ها


دوومیدانی هاشم صیامی فدراسیون دوومیدانی دو و میدانی