انتقاد آذری از انتقاد فولادی‌ها از وزیر؛ شان ما پایین آمد

سعید آذری مدیرعامل فولاد از پست مشترکی که بازیکنان این تیم در انتقاد از وزیرورزش منتشر کرده بودند، انتقاد کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سعید آذری درباره عملکرد فولاد خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا به برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت: تیم ما پس از دوری شش ساله در مسابقه پلی‌ آف سهمیه حضور در مرحله گروهی را به دست آورد. همین شرکت کردن در رقابت‌ها می‌ تواند برای شروع دوباره فعالیت‌های بین‌المللی فولاد خوزستان که یکی از بهترین باشگاه‌های ایران است خوب باشد و این موضوع را به فال نیک می‌گیریم.


آذری افزود:‌ باید از زحمات بازیکنان، جواد نکونام، اعضای هیأت مدیره، مدیران عالی‌رتبه شرکت فولاد خوزستان، هواداران و رسانه‌ ها تشکر کنم که در طول برگزاری این تورنمنت مهم کنارمان بودند و به ما عشق دادند. نکونام درباره مسائل فنی سنگ‌ تمام گذاشت و مسابقات را هم خیلی خوب شروع کردیم.


لیگ قهرمانان تجربه خوبی بود
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان ادامه داد: پنج روز زودتر از تمام تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان به عربستان رفتیم و مسابقه پلی‌آف را پشت سر گذاشتیم. تورنمنت برای ما خیلی خوب شروع شد اما وقتی مدت زیادی از یک رقابت بین‌المللی آن هم در چنین سطحی دور باشید و بازیکنان‌ تان آشنایی کاملی با چنین مسابقات بزرگی نداشته باشند، مقداری تفکرات به هم می‌ریزد و نمی‌توانند سطح انتظار کادر فنی و هواداران را ابتیاع کنند.
آذری ادامه داد: با وجود شروع خوبمان در ادامه مسابقات آن هم در گروه سخت ما نتوانستیم کاری انجام بدهیم. السد از همین گروه پس از ده سال نتوانست به مراحل حذفی لیگ قهرمانان صعود کند. روی هم رفته به تیم فولاد و کادر فنی نمره قبولی می دهم و این مسابقات می‌تواند برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در سالهای آتی تجربه خوبی باشد.


این اتفاق خودجوش بود
آذری درباره ناراحتی اعضای فولاد از وزیر ورزش و جوانان و انتشار پستی مشترک مبنی بر تشکر نکردن وی از این تیم برخلاف سایر تیم‌های کشورمان توضیح داد: این کار بازیکنان غیرهماهنگ بود و نظر شخصی خودشان را گفتند. با باشگاه هماهنگ نشده بود و در جریان نبودم. اگر کاری با هماهنگی خودم باشد مسئولیتش را کامل می‌پذیرم. این اتفاق خودجوش از سوی بچه‌ها بود و بدون اطلاع کادر مدیریتی باشگاه صورت گرفت. شب گذشته هم با مدیر رسانه تیم صحبت کرده و توضیح خواستم.


برای بازنده کسی دست نمی‌زند
مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: اگر بخواهیم منصفانه به قضیه نگاه کنیم هیچ کس برای تیم بازنده دست نمی‌زند. اینکه در وزارت ورزش چه اتفاقی می‌افتد و به چه کسی تبریک می‌گویند در حوزه اختیارات من نیست که بخواهم اظهارنظر کنم. هیچ‌ وقت شخصاً از کسی گلایه نکردم و اتفاق روز گذشته هم خودجوش بود. به نظر من بچه‌های فولاد برای ابراز ناراحتی خود مقداری عجله کردند. باز هم می‌گویم کسی برای بازنده دست نمی‌زند اما هواداران از عملکرد نسبی فولاد راضی بودند.


باید با باشگاه هماهنگی می‌کردند
آذری درباره اینکه با این شرایط اگر در جریان قرار می‌ گرفت اجازه انتشار چنین استوری به بازیکنان فولاد نمی‌ داد گفت:‌ اصلا کسی حق ندارد بدون هماهنگی با باشگاه چنین حرکاتی کند. خسته نباشید گفتن سلطانی‌ فر و رئیس فدراسیون فوتبال یک موضوع شخصی است و بچه‌های ما با عجله کردن در انتشار استوری شأن خود را پایین آوردند. باید پاسخگوی نقطه‌ نظرات هواداران، اعضای هیأت مدیره و سهامداران باشیم. وقتی افرادی که ما را به چنین شکل حمایت می‌کنند از عملکرد فولاد رضایت نسبی دارند، همین موضوع سبب رضایت ما می‌شود.


شان ما پایین آمد
آذری اضافه کرد: البته این هم نظر شخصی من است و باز هم تأکید می‌کنم شأن خودمان را پایین آوردیم زیرا کسی برای بازنده دست نمی‌زند. خسته باشید یا نباشید گفتن اهمیتی ندارد. همانگونه که در زمان پیروزی هم مهم نیست چه کسی تبریک بگوید یا نگوید. وقتی مسئولیتی را پذیرفته‌اید باید کارتان را به بهترین شکل انجام بدهید و اگر به جز خودتان، خدا و افرادی که عملکردتان را مدنظر قرار می‌دهند رضایت  داشته باشید کافی است.


رسم قهرمانی این است که ...
مدیرعامل باشگاه فولاد درباره اینکه آیا نتیجه نگرفتن در رقابت‌ های گروهی لیگ قهرمانان سبب آسیب روحی برای این تیم برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی می‌ شود، توضیح داد: فکر می‌کنم راه پیدا نکردن فولاد به مرحله حذفی تجربه خوبی برای بچه‌های ما بود و توانمندی خودشان را با بازیکنانی که سالهاست در سطح لیگ قهرمانان بازی می‌کنند مقایسه کردند. این هم می‌تواند نکته مثبتی باشد. هیچ قهرمانی با دست دادن یک تورنمنت، از جام دیگری سرخورده نمی‌شود. خصیصه آدمها این است که قهرمان شوند و اگر قرار بود چنین اتفاقی رخ ندهد هیچ وقت به این شکل به ماجرا نگاه نمی‌کردم.

بیشتر بخوانید:

تیم منتخب بازیکنان ایرانی لیگ قهرمانان آسیا

نصرتی: چیزی که ژاوی درباره فولاد گفت، درست بود

 

 

تگ ها


سعید آذری فولاد خوزستان فوتبال ایران فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال