انتقاد از دوناروما: بهترین گلر جهان به PSG نمی‌رود!

آنتونیو کاسانو، ستاره سابق تیم ملی ایتالیا، از انتخاب جی جی دوناروما، دروازه‌بان با استعداد این کشور در پیوستن به باشگاه پاری سن ژرمن انتقاد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، آنتونیو کاسانو، مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا و رئال مادرید، از اینکه جانلوئیجی دوناروما به پاری سن ژرمن پیوسته ابراز تاسف کرد. کاسانو از این موضوع که دروازه‌بان درخشان و با استعداد آتزوری به جای پیوستن به یکی از تیم های قدرتمند و قدیمی اروپایی راهی پاریس شده است به شدت انتقاد کرد.

کاسانو در این باره گفت: "چرا PSG؟ اگر او بهترین دروازه بان جهان است، بایرن مونیخ، رئال مادرید و بارسلونا به دنبال جذب او نیستند؟ مانوئل نویر اکنون ۳۶ ساله است، اگر دوناروما اکنون بهترین دروازه بان جهان است، با تیبو کورتوا و مارک آندره تراشتگن رقابت کند و آنها را از میدان به در کند. به جای این کارها اما او به PSG رفت!"

کاسانو در ماه های گذشته نیز همواره یکی از منتقدان این دروازه بان جوان ایتالیایی بود و پیشتر وقتی که شایعاتی مبنی بر پیوستن دوناروما به بارسا مطرح شد، گفته بود: "دوناروما حتی یکی از پنج دروازه بان برتر جهان هم نیست. در بارسلونا او ذخیره تراشتگن می شود که یکی از سه دروازه بان برتر جهان است."

روز گذشته پاری سن ژرمن رسما اعلام کرد که جیجی دوناروما با قراردادی پنج ساله و تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۶ به این باشگاه پیوسته است. دوناروما در طول شش فصل حضور در تیم میلان، ۲۱۵ بازی در سری آ، ۱۶ بازی در لیگ اروپا و ۱۲ بازی در جام حذفی ایتالیا انجام داده و با پیراهن روسونری بود که برای خود نامی دست و پا کرده و به سنگربان اصلی آتزوری تبدیل شد.

این دروازه بان جوان که اخیرا به همراه تیم ملی ایتالیا قهرمان یورو ۲۰۲۰ نیز شده، در جریان ضربات پنالتی مقابل تیم ملی اسپانیا در نیمه نهایی و انگلیس در فینال درخشید و عنوان بهترین بازیکن یورو ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.

تگ ها


پاری سن ژرمن تیم ملی ایتالیا آنتونیو کاسانو آث میلان جان لوئیجی دوناروما