انتقاد اسکالونی از مردود شدن گل مسی توسط VAR

سرمربی آرژانتین بعد از تساوی با اروگوئه و مردود شدن گل لیونل مسی توسط VAR، از داوری این بازی و مردود شدن گل کاپیتان تیمش انتقاد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آرژانتین در خانه خود در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ منطقه آمریکای جنوبی مقابل پاراگوئه قرار گرفت و با تساوی ۱-۱ متوقف شد. اما مهمترین اتفاق بازی گلی بود که در نیمه دوم توسط لیونل مسی به ثمر رسید ولی از سوی VAR رد شد. گلی که می توانست سه امتیاز بازی را نصیب آلبی سلسته کند.

در نیمه دوم درحالیکه بازی ۱-۱ ادامه داشت لیونل مسی در دقیقه ۵۸ دروازه پاراگوئه را باز کرد. ولی داور با بررسی صحنه توسط VAR حکم داد که در شروع بازی‌سازی آرژانتین برای به ثمر رساندن این گل خطایی اتفاق افتاده و در نتیجه گل مسی مردود است.

اسکالونی در پایان بازی به انتقاد از داور و VAR پرداخت و گفت: " به نظرم حتماً باید تمهیدی اندیشیده شود که استفاده از VAR در همه مسابقات به شکل یکسانی انجام شود تا شاهد نتایج متفاوت نباشیم. من نمی گویم VAR خوب است یا بد؛ می گویم باید شکل استفاده و روش به کار گیری آن در همه بازی ها یکسان باشد".

سرمربی آرژانتین در ادامه گفت: " خطایی که روی ازکیل پالاسیوس انجام شد باعث شد که ما حالا چندین روز یا حتی ممکن است چند ماه او را در اختیار نداشته باشیم. این صحنه کاملاً مشخص بود ولی VAR آن را بررسی نکرد. این بازی برای ما در نهایت هم تلخ و هم شیرین بود چرا که آرژانتین برای پیروزی دست به هر کاری زد. در نیمه دوم ما به مراتب برتر از حریف بودیم".

تگ ها


لیونل مسی تیم ملی آرژانتین آرژانتین