انتقاد الهامی از حاشیه‌سازان پنالتی بحث‌برانگیز

مربی صبای قم به انتقاد از مسائل مطرح شده پیرامون پنالتی اول تیمش برابر استقلال تهران پرداخت و می گوید معرفت بازیکنش اجازه چنین کارهایی نمی دهد ......

 مربی صبای قم به انتقاد از مسائل مطرح شده پیرامون پنالتی اول تیمش برابر استقلال تهران پرداخت و می گوید معرفت بازیکنش اجازه چنین کارهایی نمی دهد.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، ساکت الهامی در مورد دیدار صبا برابر استقلال گفت: بازی خوبی برگزار شد و این عملکرد در رسیدن بازیکنان ما به خودباوری شان تاثیر گذار بود؛ از اینکه در ورزشگاه آزادی و شرایط بازی در جام حذفی با ترکیب متفاوت مقابل استقلال قرار گرفتیم خرسند هستیم؛ سه بازیکن ما برای بار اول و امید جهانبخشی برای دومین مرتبه در ورزشگاه آزادی بازی کردند و با این تفاسیر به بازیکنانمان درود می فرستیم که خوب بازی کردند.


او ادامه داد: برخلاف صحبت عده ای که می گویند فوتبال ما و استقلال زیبا نبود باید بگویم بازی کاملا تاکتیکی ای از هر دو تیم شاهد بودیم؛ استقلال هر برنامه ای داشت ما بَدَلش را اجرا می کردیم؛ جام حذفی همین است و  همه تیم ها با هر تاکتیک فنی دنبال برد هستند؛ بازیکنانی برای استقلال تعویض شدند که از نفرات قبل دفاعی تر و البته باتجربه تر کار می کردند و میزان بازی ریسکی شان پایین تر بود؛ علی قربانی در دفاع بهتر از آرش افشین مشارکت می کرد و در دفاع هم مگویان جای برزای آمد و امید ابراهیمی جانشین جابر انصاری شد.


مربی سابق استقلال و فعلی صبا اضافه کرد: هر دو تیم کاملا تاکتیکی کار کردند و می توانند از این مسابقه برای آینده شان استفاده کنند؛ استقلالی که با ما بازی کرد کاملا متفاوت با ابتدای فصل بود و واقعا این تیم متحول شده است؛ آنها کاملا منسجم و با برنامه بازی کردند و ما هم مثل آنها بودیم ولی متاسفانه به برد نرسیدیم.


الهامی پیرامون حواشی ای که از فیلم زدن ضربه پنالتی اول صبا به وجود آمده و صحبت های صالحی داور بازی با رحمتی پیش از پنالتی امرایی گفت: از سال 80 تاکنون در بیشتر مسابقات هستم اما کیوان امرایی جزء با غیرت ترین و با شرف ترین بازیکنانی است که داشتم؛ این بازیکن از نظر اخلاقی واقعا عالی است و اصلا نمی توان این صحبت ها را راجع به او مطرح کرد؛ از طرف دیگر اگر داور می خواست تبانی کند یک پنالتی در طول بازی می گرفت یا بازیکن ما را اخراج می کرد؛ نباید این صحبت ها مطرح شود چون بی اساس است.


او ابراز کرد: کاری به نحوه قضاوت آقای صالحی ندارم و به او خسته نباشید می گویم چراکه به غیر از یکی، دو صحنه که در تمام داوری های دنیا طبیعی است قضاوتش مشکل خاصی نداشت؛ آقای صالحی تحصیلات عالی و پیشینه مشخصی دارد؛ کسانی که اینگونه حواشی را درست می کنند سال ها است اینطور رفتار می کنند و پدر فوتبال ایران را درآوردند؛ من فقط سر یک صحنه به داوری معترض بودم که توپ به دست اسماعیلی برخورد کرد اما خدا را خوش نمی آید اینگونه صحبت ها راجع به آقای صالحی مطرح شود؛ فوتبال ما همیشه از این مسائل داشته است؛ ما باختیم و به استقلالی ها تبریک گفتیم و برایشان آرزوی موفقیت کردیم.


مربی صبای قم ادامه داد: کمتر از دو هفته دیگر میزبان استقلال هستیم و شرایط فرق می کند؛ مطمئنا در آن بازی تاکتیک و مسائل فنی فرق خواهد کرد و با بازگشت مصدومان با تیم کامل مسابقه می دهیم.


الهامی با بیان اینکه آقایان کامرانی فر و اصفهانیان افراد شرافتمند فوتبال هستند، گفت: زمانی که در بازی های قبل گل 100 درصد ما را نگرفتند به آقای کامرانی فر گفتم این مسائل طبیعی است و شاید هم بعضی وقت ها اشتباه به سود ما باشد ولی این بار در قضیه آقای صالحی واقعا ناراحت شدم؛ اگر استقلال پنالتی را بیرون می زد چه اتفاقی می افتاد؟ این حرف ها خنده دار است و خوب نیست.


او با تاکید بر اینکه تیم صبا این شیطنت ها را قبول ندارد، عنوان کرد: ای کاش آن افرادی که در شبکه های اجتماعی آن فیلم را منتشر کردند و آن اتهامات دروغین را زدند در رختکن ما پس از بازی استقلال بودند و می دیدند امرایی بخاطر خراب شدن پنالتی چقدر گریه می کرد و مدیرعامل، آقا صمد، من و تمام بازیکنان به او دلداری می دادند؛ کیوان از نظر فنی سطح بالایی دارد ولی معرفتش بالاتر از این حرف ها است.


مربی صبا یادآور شد: همه می دانند مهدی رحمتی در تمام بازی ها پنالتی می گیرد و به این کار مشهور است ولی با این حال مقابل ما توانست فقط یک پنالتی بگیرد چون روی نحوه زدن ضربات تمرین کرده بودیم؛ فکر می کنم امرایی به این فکر بود راحت می تواند رحمتی را فریب دهد که این اتفاق نیفتاد؛ خیلی از بازی ها بوده رحمتی دو و حتی سه پنالتی گرفته ولی برابر صبا فقط یک پنالتی مهار کرد و کسی از این زاویه به پنالتی ها نگاه نمی کند.


الهامی با اشاره به فحاشی ها علیه حامد لک دروازه بان صبا گفت: متاسفانه از لحظه تمرین کردن تا بعد از پنالتی ها به حامد فحاشی شد و هیچکس مقابله نکرد؛ حامد دروازه بان توانمندی است و اگر قدر خودش را بداند می تواند به مراتب بهتر هم بشود؛ او می تواند گلر یک تیم ملی باشد ولی باید باهوش عمل کند.


او تصریح کرد: خوب نیست درمورد آدم سالمی مثل آقای صالحی آن شایعات مطرح شود؛ مگر برای آقای صالحی چه فرقی می کرد استقلال ببرد یا صبا؟ مگر در قضاوت های قبل او استقلال نباخته یا صبا نبرده است؟ اگر او دنبال این داستان ها بود در طول 120 دقیقه هرطول دلش می خواست قضاوت می کرد نه اینکه وقت پنالتی برابر آن همه دوربین کاری انجام دهد؛ این حاشیه سازان با آبروی یک داور و بازیکن بازی می کنند و می خواهند بازی خوب استقلال و صبا را لوث کنند.


مربی صبای قم در مورد دیدار هفته آینده تیمش برابر تراکتورسازی گفت: مقابل استقلال به اجبار سیستم را تغییر دادیم ولی برای این هفته خوشبختانه تمام مصدومان ما رسیدند و شرایط بازی دارند؛ با شرایط همیشه با تراکتورسازی مسابقه می دهیم و امیدواریم دست پُر از زمین خارج شویم؛ تراکتور تیم خوب و یکی از بهترین کادر فنی های ایران را داراست ولی امیدواریم در بازی خوب و تماشاگر پسند در ورزشگاه یادگار امام تبریز به نتیجه دلخواهمان برسیم.


الهامی در خصوص اظهارات حسن زمانی عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال مبنی بر اینکه صمد مرفاوی برود فیلم بازی را ببیند می فهمد استقلال سرتر از صبا بوده است، گفت: برای آقای زمانی به عنوان هیأت مدیره باشگاه استقلال احترام زیادی قائل هستم چون حتما انسان متشخصی است که این سمت را دارد ولی ایشان از نظر فنی نباید دخالت کند چون از این لحاظ از تمام مسؤولان استقلال پایین تر است؛ فکر می کردم با آمدن آقای بهتاش فریبا و آقای عبداللهی سطح فنی استقلال هم بهتر شده ولی الان فهمیدم دخالت های آقای زمانی در مسائل فنی هم وضعیت این تیم را بهتر کرده است!


او یادآور شد: به آقای مرفاوی پیشنهاد می کنم تمام کلاس های فنی و مدارک بالای مربیگری که گرفته را کنار بگذارد و در مربیگری و آنالیزها از آقای زمانی مشاوره بگیرد چون ایشان آدم دقیق و فنی است؛ آقای زمانی فقط برود ببیند کدام تیم بیشتر کرنر زده و موقعیت گل هایش حساس تر بوده است.


الهامی عنوان کرد: ما از این به بعد بخاطر مردم و دوستانی که آقا صمد و خودم در استقلال داریم برای این تیم آرزوی موفقیت می کنیم و احترام زیادی برایشان قائل هستیم ولی آقای زمانی در مسائل فنی دخالت نکند چون کارش این نیست؛ تیمی که به غیر از متمم قراردادهایشان نزدیک 40 میلیارد تومان هزینه کرده توقع دارند صبای 4 میلیارد تومانی را آن هم در پنالتی نبرند؟

 

تگ ها


فوتبال