Banner

انتقاد به پروژه ساخت ورزشگاه جدید؛ میلان بدون سن‌سیرو قابل تصور نیست!

ماسیمو موراتی رئیس پیشین باشگاه اینتر نیاز به یک ورزشگاه مدرن را درک می‌کند اما از سوی دیگر معتقد است که شهر میلان بدون سن‌سیرو قابل تصور نیست....

به گزارش مدال؛ مسئولان باشگاه‌های میلان و اینتر دو باشگاه بزرگ شهر میلان ایتالیا، مشتاق به ساخت ورزشگاه اختصاصی خود هستند که این پروژه منجر به تخریب استادیوم جوزپه مه‌آتزا یا همان سن‌سیرو) خواهد شد، پروژه‌ای که البته زمان شروعش هنوز مشخص نیست.

در این بین «ماسیمو موراتی» رئیس پیشین نراتزوری در مصاحبه با «کوریره دلا اسپورت» به لزوم حفظ سن‌سیرو اشاره کرد و گفت: «باید همه موارد بیان شود و حق مردم میلان است که بدانند پروژه نهایی و سناریو چیست. دو باشگاه ظاهرا مسئولیت این پروژه بزرگ و تاریخی را برعهده گرفته‌اند. مشارکت مردم میلان در این پروژه ضروری به نظر می‌رسد، این کمترین حق آنهاست. میلان و اینتر دنبال دادن هدیه کریسمس به هواداران خود نیستند و یا خانه شخصی خود را نمی‌سازند. داشتن ورزشگاه جدید با توجه به تمرکز روی درآمدها در فوتبال مدرن راهی‌ست که هر باشگاه باید طی کند. این یک قدم اجتناب‌ناپذیر است. هرچند این تصمیم به از دست دادن بخشی تاریخی منجر می‌شود که همان سن‌سیرو است. سن‌سیرو محبوب‌ترین ورزشگاه در ایتالیا به حساب می‌آید. هنگام ریاست من هم صحبت‌هایی از یک ورزشگاه جدید بود‌؛ زمانی که اولین خریداران چینی پا پیش گذاشتند، می‌دانستیم ساخت استادیوم بخشی از قرارداد است. ما با میلان درباره محافظت از سن‌سیرو و مدرنیزه کردن آن صحبت کردیم و قصد تخریبش را نداشتیم. من هنوز نمی‌توانم شهر را بدون سن‌سیرو متصور شوم. فکر کنم سایر ساکنان شهر هم همین حس را دارند. به همین خاطر است که فکر می‌کنم همه ما حق داریم در این پروژه دخیل باشیم. ما این حق را هم داریم که عاشق پروژه جدید باشیم و در عین حال از سن‌سیرو محافظت کنیم.»

موراتی در ادامه درباره امکان همکاری میلان و اینتر هم صحبت کرد: «آن زمان ما با میلان به توافق نرسیدیم اما حالا آنها هم‌نظر هستند و می‌خواهند کار را تکمیل کنند. آنها پایان مسیر را دیده‌اند و حساب و کتاب کرده‌اند. مطمئنم ورزشگاه را خواهند ساخت.»

موراتی درباره معضل بزرگ فوتبال ایتالیا یعنی نژادپرستی نیز گفت: «امیدوارم در ورزشگاه جدید دیگر آنچه که در دیدار کالیاری و اینتر دیدیم را شاهد نباشیم. سال‌ها‌ست درباره نژادپرستی صحبت می‌کنیم اما هنوز آن مشکل پابرجا مانده. باید هر چه سریع‌تری اقدامی اساسی در این خصوص انجام گیرد، یک جراحی کامل.»

بیشتر بخوانید:

عملکرد میلان در نقل و انتقالات؛ روسونری کم‌رمق و بی‌جان

تگ ها


سن سیرو میلان اینتر نراتزوری روسونری شهر میلان جوزپه ماروتا جوزپه مه‌آتزا فوتبال جهان اینتر میلان آث میلان سری آ فوتبال