انتقاد تاج از شکایت برخی به ای اف سی

رییس فدراسیون فوتبال می گوید: شکایت هایی که به AFC فرستاده می شود دوباره به فدراسیون خودمان باز می گردد و فدراسیون ایران باید رسیدگی کند ......

رییس فدراسیون فوتبال می گوید: شکایت هایی که به AFC فرستاده می شود دوباره به فدراسیون خودمان باز می گردد و فدراسیون ایران باید رسیدگی کند.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، مهدی تاج درباره شکایت بازیکنان ایرانی به AFC از باشگاه های شان، اظهار کرد: این موضوع خیلی بد است. همه این پرونده ها به فدراسیون خودمان بر می گردد. پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی وضع مالی خوبی ندارند. رفتن به مجامع بین المللی در هیچ کشوری منطقی نیست.

او درباره محرومیت بازیکنان استقلال، تصریح کرد: این محرومیت چند ویژگی دارد؛ من به حاشیه ها نگاه نمی کنم و فقط به قوانین فیفا نگاه می کنم. در این ماجرا هم منصوریان و هم فدراسیون درست می گویند. قوانین فیفا برای کشورهای توسعه یافته نوشته شده است. مسابقات آسیایی زیر ۲۳ سال در فیفادی برگزار شد و همه باشگاه های آسیا بازیکنان شان را به تیم ملی دادند. در ایران هم همه باشگاه ها به جز استقلال بازیکنان شان را به تیم ملی امید دادند اما استقلالی ها گفتند چون فیفادی نیست بازیکنان مان را نمی دهیم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره این موضوع که گفته می شود تراکتورسازی هم بازیکنانش را به تیم ملی امید نداده، گفت: خود تیم ملی اعلام بی نیازی کرد. موضوع استقلال به کمیته انضباطی رفت اما مسوولان استقلال به من مراجعه کردند و گفتند که مراحل رسیدگی را جلوتر بیندازیم. من هم تنها دستور دادم که مراحل رسیدگی زودتر برگزار شود اما من در رای دخالتی ندارم و این موضوع در اختیار کمیته انضباطی است.

او درباره پرونده های ایران در فیفا، خاطرنشان کرد: ما به مجلس رفتیم و مسائل فوتبال را به آن ها گفتیم. بحث مالیات در مجلس و ارزش افزوده که هیچ کدام از باشگاه ها پرداخت نمی کنند. باشگاه ها باید مالیات بر عملکرد که با توجه به سود باشگاه هاست پرداخت کنند. باشگاه ها باید کارنامه مالیاتی بدهند، آن ها می توانند از طریق حق پخش و بلیت فروشی درآمدزایی کنند.

تاج که در مراسم آغاز فصل سایپا حضور داشت، درباره این باشگاه، گفت: آن ها در این مراسم کار خوبی انجام دادند و از پیشکسوت خودشان ابراهیم صادقی تجلیل کردند. امیدوارم این کارها بیش تر شود.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال