انتقاد تند ایجنت سانچز از خزانه داری اسپانیا

الکسیس نه اولینو نه آخرین بازیکنی است که پایش به دادگاههای اسپانیا باز شده تا جریمه بپردازد ......

الکسیس نه اولین و نه آخرین بازیکنی است که پایش به دادگاه‌های اسپانیا باز شده تا جریمه بپردازد

فرناندو فلیسویچ، مدیر برنامه‌های الکسیس سانچز به انتقاد شدید از خزانه داری اسپانیا پرداخت و آنها را متهم به تحت فشار گذاشتن افراد به قبول پرداخت جریمه کرد.

به گزارش espn، سانچز آخرین بازیکنی است که از سوی خزانه داری و دادستانی اسپانیا به پرداخت جریمه میلیونی به خاطر طفره رفتن از پرداخت مالیات محکوم می‌شود و مجبور می‌شود برای جلوگیری از به زندان رفتن، محکومیتش را بخرد. پیشتر بازیکنانی چون لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، خاویر ماسکرانو، ژابی آلونسو و ... نیز به همین دردسر دچار شدند. حالا که سانچز پرداخت جریمه را پذیرفته، ایجنتش به انتقاد از روش اخاذی خزانه داری اسپانیا پرداخت و گفت:

آژانس مالیاتی اسپانیا یک بار دیگر توافقات میان موکل ما و دادستانی را افشا کرد. دادستانی و خزانه داری اسپانیا تاکنون بیش از 30 بازیکن را در موقعیتی مشابه قرار داده‌اند. آنها را به جرایمی مشابه متهم و به زندان، تهدید می‌کنند. تقریبا همه بازیکنان رئال مادرید و بارسلونا این وضعیت را تجربه کرده‌اند. حتی در صورتی که این دو باشگاه فرمول خاصی برای پرداخت مالیات‌های بازیکنان تیم اولشان دارند که اتفاقا مورد قبول خزانه داری هم قرار گرفته بود.

در طول تمام این پرونده‌ها، خزانه داری با نقض کردن حقوق متهمان، از رسانه‌ای کردن پرونده به عنوان یک اهرم فشار همیشگی و البته زشت و زننده روی بازیکنان استفاده کرده تا آنها را مجبور به پذیرش توافق نامه کند. اتفاقی که برای الکسیس هم افتاد. پرونده ما هم یک بار دیگر رسانه‌ای شد. گاهی هیچ راه دیگری جز تسلیم شدن در برابر این فشارها وجود نداشت و برای جلوگیری از ناعدالتی‌های بدتر، مجبور به پذیرش یک توافقنامه غیرمنصفانه بودیم

دادستانی کاملا میلی و دلبخواهی و طبق میلشان هر کسی که دوست دارد را متهم می‌کند. تقریبا همه متهمان هم خارجی هستند. همیشه هم از رسانه‌ای کردن ماجرا استفاده می‌کند تا آنها را تحت فشار بگذارد تا بازیکن یا مربی، یک توافق نامه به غایب ناعادلانه را بپذیرد. در چنین شرایطی و علی‌رغم اثبات پاک بودن سانچز از هر گونه جرم و جنایتی، با توصیه مشاورانمان مجبور بودیم این توافق نامه غیرمنصفانه را بپذیریم تا بلکه تسکینی باشد بر همه دردهای احساسی، شخصی و مالی حاصل از دادگاه‌های پشت سر هم

با دیدن کابوس موجود برای بازیکنانی چون لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، به این نتیجه رسیدیم که بهتر است یک توافق ناعادلانه را بپذیریم و این قضیه را به دست فراموشی بسپاریم تا اینکه بخواهیم با کش دادنش، فشار مردمی و رسانه‌ای را برای الکسیس به جان بخریم.

تگ ها


اخبار روز الکسیس سانچز منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال