انتقاد تند فتحی از کمیته اخلاق: رای منشا باعث تاسف است

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره موضوعات این روزهای باشگاهش صحبت کرد....

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره موضوعات این روزهای باشگاهش صحبت کرد.

امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد حواشی اخیر و رای صادره کمیته اخلاق در مورد گادوین منشا گفت: منشا بازیکن بسیار آرامی است و او در تیم فوتبال پرسپولیس و پیکان هم حضور داشته و هیچگاه رفتار بدی از او سر نزده است و در اتفاق فوق هم به منشا توهین شده و مو‌های او را کنده‌اند. طبیعی است که منشا هم به عنوان یک انسان در قبال این اقدام واکنش نشان بدهد.

به گزارش مدال، امیر حسین فتحی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت:ما بعد از بازگشت تیم از قطر به کمیته اخلاق می‌رویم و اگر لازم باشد اسناد را به کمیته اخلاق تحویل می‌دهیم و امیدواریم که مشکل این بازیکن توسط کمیته اخلاق حل شود. ضمن اینکه در حکم صادره صحبتی از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا نیست و منشا می‌تواند در بازی با الدحیل قطر تیم استقلال را همراهی کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد مشکل خروجی مهدی رحمتی گفت: این یک سو تفاهم بود چرا که مهدی فکر می‌کرد گذرنامه اش در اختیار باشگاه است در حالی که او باید خودش به اداره گذرنامه مراجعه می‌کرد و گذرنامه اش را توسط افسر شیفت تحویل می‌گرفت و امروز این اتفاق افتاد. رحمتی امشب به تیم اضافه می‌شود و مشکلی برای سفر ندارد.

او در مورد درگیری خطیر و علیرضا حقیقی گفت: این شکایت ۲ جنبه دارد یکی شخصی است که مربوط به خود خطیر می‌شود که بینی اش توسط علیرضا حقیقی شکسته است و جنبه دوم مربوط به باشگاه می‌شود و خطیر در حال ماموریت این اتفاق برایش افتاده و ما به طور حتم این موضوع را برای احقاق حق معاون باشگاه استقلال پیگیری خواهیم کرد.

فتحی درباره تخلف فرهاد مجیدی و احتمال احضار او به کمیته اخلاق گفت: هنوز در این زمینه ابلاغی به دست ما نرسیده است و در صورتی که ابلاغ برسد فرهاد مجیدی مربی تیم ما است و قطعا پیگیر پرونده او خواهیم بود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد دیدار استقلال و الدحیل قطر در اولین بازی از سری جدید لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی بسیار سختی داریم و این بازی جدای از بحث قرمز و آبی یک دیدار ملی محسوب می‌شود. ما امیدواریم این دیدار ملی به سود استقلال به پایان برسد و تیم ما در این بازی نتیجه قابل قبولی بگیرد.

وی ادامه داد: من همیشه به فدراسیون فوتبال، ارکان فدراسیون، سازمان لیگ و ... احترام گذاشتم و هیچ گاه در دوران مدیریتم اجازه ندادم که با شانتاژکاری، بیانیه و ... اتفاقی بیافتد. من روزی مسئول کمیته انضباطی، استیناف و حل اختلاف بودم و در شان خودم و باشگاه نمی‌دانم که بخواهم بر ضد مسئولان فدراسیون فوتبال صحبت کنم، اما از اعلام حکم منشا توسط کمیته اخلاق در این برهه زمانی متاسف شدم.

فتحی خاطرنشان کرد: استقلال نه استقلال تهران بلکه استقلال ایران در یک بازی ملی باید به مصاف تیم قدرتمند الدحیل برود و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان باید کمک کنند تا تیم سربلند باشد، اما در آستانه این مسابقه حساس، چرا کمیته اخلاق رای را اعلام کرد؟ آیا نمی‌توانستند بگذارند تیم بازگردد و سپس رای را اعلام کنند؟

مدیرعامل استقلال خاطرنشان کرد: من یک سوال دارم که آیا این کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران است یا کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال قطر؟ ما به خاطر حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا رایزنی کردیم تا مجمع عمومی فدراسیون فوتبال لغو شود که ناگهان از ۷۰ عضو مجمع فردی حرفی نزند که سبب سلب آرامش تیم شود که این دیدگاه ما نسبت به تیم ملی بود و سوال من این است که آیا کمیته اخلاق از فدراسیون فوتبال جدا است که مرتضی تورک به تنهایی تصمیم می‌گیرد.

او افزود: کمیته اخلاق نمی‌توانست اجازه دهد بازی با الدحیل به پایان برسد و سپس منشا را دعوت کنند؟ اکنون نه تنها به بازیکن به تمام تیم ضربه روحی خورده است. تاج همیشه به استقلال نگاه ملی داشته است و هر وقت مشکلی داشتیم او با دید ملی به ما نگاه کرده است. توقع دارم به کمیته‌های زیر مجموعه اش دستور دهد که با دید ملی برخورد کنند. به منشا تعرض شده و مو‌های او را کنده اند آیا باید منشا از آن‌ها تشکر کند و بگوید جلوی مو‌های من را هم بکشید؟ آن فرد کار اشتباهی کرده است.

فتحی در مورد اینکه ابتدا بیان شد منشا نمی‌تواند مقابل الدحیل بازی کند، اظهار کرد: آقایان ابتدا بیان کردند که منشا نمی‌تواند مقابل الدحیل بازی کند و فکر می‌کنم هدف آن‌ها تضعیف استقلال است و به هوداران آسیب برسانند. آیا آن‌ها از ۳-۴ برد استقلال ناراحت شدند که می‌خواهند ضربه بزنند؟

مدیرعامل استقلال در پایان گفت: برای اینکه جو را بخوابانند، علیرضا حقیقی را هم محروم کردند. حقیقی کجا بازی می‌کند؟ از این موضوع ۴ روز گذشته است و کمیته اخلاق در این چهار روز کجا بوده است. برخی از بازیکنان در رختکن می‌خواستند داور را بزنند و در زمین یقه همه را می‌گرفت، اما کمیته اخلاق کجاست که با آن‌ها برخورد کنند.