انتقاد تند فردیناند از توهین‌کنندگان به همیلتون

ریو فردیناند ستاره سابق باشگاه منچستریونایتد از لوئیس همیلتون قهرمان فرمول یک در برابر توهین‌های نژادی و انتقادات دفاع کرد....

ریو فردیناند ستاره سابق باشگاه منچستریونایتد از لوئیس همیلتون قهرمان فرمول یک در برابر توهین‌های نژادی و انتقادات دفاع کرد.

به گزارش مدال؛ «لوئیس همیلتون» قهرمان مسابقات فرمول یک، در تمرینات گرندپری بریتانیا وقتی درباره لهجه و تصمیمش برای زندگی در موناکو مورد پرسش قرار گرفت، باز هم وفاداریش به کشورش را نشان داد. قهرمان پنج دوره فرمول یک جهان در اینباره گفت: «من وارد مسابقات می‌شوم و با افتخار پرچم بریتانیا را حمل می‌کنم. هیچکس دیگر در این رشته، پرچم بریتانیا را از من بالاتر نبرده است.»

این در حالی‌ست که برخی او را به عدم وطن‌پرستی متهم در مورد توهین‌های نژادپرستانه قرار داده‌اند. «ریو فردیناند»، مدافع سابق تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستریونایتد، در اینستاگرامش از راننده 34 ساله دفاع کرد و نوشت: «لوئیس همیلتون با نظراتی درباره بریتانیایی بودنش روبه‌رو شده است! وقتی قهرمان می‌شود در گزارش‌ها او خیلی بریتانیایی است اما در طول مسابقات و تا قبل قهرمانی، ملی‌گرایی او زیر سئوال می‌رود، چرا؟؟؟ سئوالات رایج این‌ست که تو در موناکو زندگی می‌کنی، لهجه‌ات بریتانیایی غلیظ نیست، سبک زندگی و پوششت بریتانیایی نیست و ده‌ها سوال دیگر. اول باید بگویم اکثر راننده‌های فرمول یک و حتی جنسون باتن، قهرمان پیشین و بریتانیایی جهان، در موناکو زندگی می‌کنند. بریتانیایی بودن جنسون زیر سئوال رفت؟ هرگز! به شما می‌گویم چرا. چون او شبیه مردمی که این سئوالات را از همیلتون می‌پرسند زندگی می‌کرد، حرف می‌زد و لباس می‌پوشید. بی احترامی‌ها و صحبت‌های نژادپرستانه علیه همیلتون نباید دستکم گرفته شود. اگر از زندگی‌تان لذت ببرید، هر کاری کنید و برنده شوید بریتانیایی هستید اما یادتان نرود خیلی بریتانیایی صحبت کنید، بریتانیایی لباس بپوشید چون در غیر این صورت درباره وطن‌پرستی شما شک ایجاد می‌شود. ما باید به قهرمانی که یکی از ماست احترام بگذاریم و به او افتخار کنیم.»

بیشتر ببینید:

فرمول یک؛ عجیب ترین تصادفات سال 2018

تگ ها


لوئیس همیلتون فرمول یک توهین نژادپرستانه