انتقاد تند قطری‌ها به پخش نشدن بازی های آسیایی

قطری ها نسبت به عدم پخش تلویزیونی برخی مسابقات این کشور در لیگ قهرمانان گلایه مند هستند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ماجرای پخش تلویزیونی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری سر و صدای زیادی به راه انداخته است. قرارداد کنفدراسیون فوتبال آسیا با شرکت اسپورت ۵ برای حق پخش تلویزیونی مسابقات به پایان رسیده بود و مدیران AFC با یک شرکت چینی- سوییسی قرارداد همکاری برای پخش مسابقات را امضا کردند. این شرکت اما برای فروش پخش مسابقات ناکام ماند. مدیران این شرکت حق پخش را برای بازی های عربستان در منطقه غرب فروختند اما در سایر کشورها ناکام ماند و به همین خاطر بازی ها در برخی کشورها مثل قطر پخش تلویزیونی ندارد!


از این رو بعد از دیدارهای نمایندگان قطر در لیگ قهرمانان صدای هواداران و خبرنگاران فوتبال در این کشور نسبت به پخش نشدن مسابقات در آمده است.


 نشریه الوطن قطر در این خصوص نوشت: «از اینکه بازی‌های لیگ قهرمانان در تلویزیون پخش نمی‌شود شوکه شدیم. چه از طریق ماهواره و چه از طریق کانال های زمینی. این خبر واقعا غافل‌گیر کننده و تکان‌دهنده بود. در قرن بیست و یکم هستیم که ۲۱ سال هم از آن گذشته است اما با این وجود می‌شنویم که بازی‌های لیگ قهرمانان پخش نمی‌شود. گویی که کنفدراسیون آسیا به ۵۰ سال پیش بازگشته است.»


این نشریه در ادامه آورده است: «بزرگترین تورنمنت باشگاهی آسیا به خاموشی تبدیل شده و هیچ‌کس از آن چیزی نمی‌داند مگر اینکه چند ساعت بعد خبرهای آن را بشنود. تماشای بازی‌ها به صورت زنده تبدیل به یک رویا شده و حالا بیننده آسیایی باید به دنبال لینک بازی‌ها در اینترنت بگردد. من می‌دانم که گشتن برای لینک پخش مسابقات کاری گیج کننده است. »


در این گزارش فهد العمادی سردبیر الوطن هم صحبت هایی را انجام داده و گفته است: «تردیدی نیست که اگر پخش تلویزیونی وجود نداشته باشد، مسابقات از نظر استانداردها یک رویداد ناموفق محسوب می‌شود و این موضوع در لیگ قهرمانان امسال صدق می‌کند. وقتی بپرسید چه کسی مسئول این اتفاق بد است که باعث شده میلیون ها و شاید میلیارد ها نفر در قاره آسیا از تماشای تیم های خود بر روی صفحه محروم شوند، پاسخ روشنی نخواهید یافت مگر اینکه AFC مقصر اصلی است. »
وی افزود: «هدف کنفدراسیون فوتبال آسیا از این کار مشخص است. آن‌ها می‌خواهند مبالغی تخیلی برای فروش حق پخش مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بدست آورند و این بدین معناست که هدف آن‌ها کسب منابع مالی است نه جلب رضایت و خوشحالی هواداران.»

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس چگونه الریان را ناک‌اوت کرد؟

پرسپولیسی‌ها پاداش گرفتند

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال