انتقاد حمید درخشان از مهدی فنونی زاده

حمید درخشان معتقد است پرسپولیس با شایستگی تمام به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است و باید مورد حمایت همه ایرانی ها قرار بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره شرایط تیم گل محمدی در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا به سایت فردا می گوید: فکر می کنم یحیی گل محمدی تیم خوبی را مهیای این فینال بزرگ کرده. او بازیکنان را صاحب انگیزه کرده و معتقدم تک تک اعضای پرسپولیس با همه وجود می خواهند جام قهرمانی آسیا را به تهران بیاورند و باعث افتخار میلیون ها ایرانی شوند. هر چند بازی سختی در پیش است اما همه ما امیدواریم نتیجه این فینال به نفع پرسپولیس نماینده شایسته فوتبال ایران رقم بخورد.


وی ادامه می دهد: حریف پرسپولیس در فینال اولسان هیوندای است. تیمی مقتدر از کره جنوبی که در شرق آسیا رقبای سرسختی را شکست داده تا به فینال رسیده اما فراموش نکنیم که پرسپولیس در غرب آسیا دقیقا همین کار را کرد و نشان داد که با انگیزه و غیرت می تواند هر تیمی را شکست دهد. تیم های در غرب آسیا مقابل پرسپولیس قرار گرفتند که نیازی نیست درباره تمکن مالی شان حرف بزنیم. تا دندان مسلح بودند اما پرسپولیس با انگیزه و تعصب کار کرد و خودش را بالا کشید.حالا هم بعید می دانم این پرسپولیس به راحتی از کسب جام قهرمانی بگذرد. این پرسپولیس می تواند و من به شخصه خیلی امیدوارم که بچه های با غیرت ایرانی دل همه ما را شاد کنند.


درخشان با انتقاد از بعضی اظهارنظرها درباره پرسپولیس و مطرح کردن شائبه حمایت های غیرورزشی از این تیم تاکید می کند: به خدا زشت است که به عنوان یک ایرانی در موقعیتی که پرسپولیس با شایستگی خودش را به فینال آسیا رسانده چشم های مان را می بندیم و دهان مان را باز می کنیم و هر چه می خواهیم می گوییم. پرسپولیس حالا نماینده یک ملت است. همه ما به این افتخار بزرگ نیاز داریم که دوباره در آسیا سرمان را بالا بگیریم. از بعضی آدم ها که به بهانه تعصبات رنگی به النصری ها اطلاعات غلط دادند تا مثلا پرسپولیس را تخریب کنند واقعا بیزارم. این آدم ها اصلا ایرانی نیستند. خائن هستند و نباید در ایران زندگی کنند باید بروند به جایی که به آن تعلق دارند. چون نه در فرهنگ ما و در تمدن چند هزار ساله ما وطن فروشی جایی ندارد. الان هم یک عده ای هستند که با کنایه و متلک پراکنی سعی می کنند ارزش کار پرسپولیس را پایین بیاورند. کسی که الان به این تیم زخم بزند ایرانی نیست. نه. این حرف ها نیست. پرسپولیس اگر نایب قهرمان آسیا هم شود همه ما باید تمام قد برایش بایستیم و دست بزنیم. کاری که هواداران ما در فینال قبلی نشان دادند و برای تیم ژاپنی در تهران ایستادند و دست زدند. این یعنی بزرگ منشی. این یعنی فرهنگ اصیل ایرانی.


مربی اسبق پرسپولیس با اشاره به شانس برابر هر دو تیم برای کسب قهرمانی آسیا خاطرنشان می کند: اصلا قبول ندارم که گفته می شود شانس حریف پرسپولیس بیشتر است. همان طور که آنها شایسته بودند پرسپولیس هم تیم شایسته ای بوده که به فینال رسیده و به نظرم هر دو تیم ۵۰ درصد شانس قهرمانی دارند. مهم این است که چطور بازی را پیش ببرند.


درخشان ادامه می دهد: اگر بخواهیم کاملا بسته بازی کنیم آن قدر تحت فشار قرار می گیریم که بالاخره تسلیم می شویم. باید با برنامه باشیم. فکورانه کار کنیم. نقاط ضعف و نقاط قوت حریف را خیلی خوب شناسایی کنیم و بتوانیم بازی را به چند بخش تقسیم کنیم. به نظرم کادر فنی پرسپولیس می داند که این بازی را چطور ببرد اما تاکید می کنم که ما باید برای وقت های تلف شده و ضربات پنالتی هم کاملا آماده باشیم.


کاپیتان و مربی اسبق پرسپولیس با اشاره به کری خوانی هواداران استقلال و پرسپولیس می گوید: من به کری خوانی عده ای که همیشه دوست دارند درباره پرسپولیس و استقلال با هم کل کل کنند کاری ندارم اما یک نکته را فراموش نکنیم. این پرسپولیس حالا پایش را از فوتبال ایران فراتر گذاشته پس ما هم باید فراتر از تعصبات رنگی به این تیم نگاه کنیم. اگر استقلال دو ستاره روی پیراهنش دارد باعث افتخار همه ایرانی ها است. ممکن است در دوره های بعدی استقلال یا سپاهان یا تراکتورسازی نماینده فوتبال  ایران در فینال آسیا باشد آن وقت همه ما پرسپولیسی ها وظیفه داریم به آنها احترام بگذاریم. بنابراین الان وقت کری خوانی های بچه گانه نیست. باید مثل یک ایرانی با غیرت حامی پرسپولیس باشیم و در کنار هم افتخار آفرینی این تیم را جشن بگیریم. این فرهنگ باید میان همه ما به وجود بیاید که وقتی پای مصلحت ایران در میان است همه ما تعصبات رنگی مان را فراموش کنیم.

درخشان در پایان می گوید: به طور حتم اثرات و فواید قهرمانی پرسپولیس نصیب کل فوتبال ما خواهد شد. ما می توانیم از کنفدراسیون فوتبال آسیا امتیاز بگیریم. می توانیم در آسیا حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم و مهم تر از همه اینها می توانیم به عنوان یک ایرانی با افتخار سرمان را بالا بگیریم و بگوییم با تیمی که یک صدم رقبایش در آسیا هزینه نکرده بود همه را شکست دادیم و قهرمان شدیم.

بیشتر بخوانید:

نامگذاری دو خیابان در پایتخت به نام پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال

شکست تاریخی ۶ گله؛ کابوس سرمربی اولسان (عکس)

 

 

تگ ها


مهدی فنونی زاده حمید درخشان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال