انتقاد سعید آذری از متولیان فوتبال

مدیرعامل باشگاه فولادخوزستان در پستی انتقادی به وضعیت کنونی مدیریت و حضور سیاسیون در فوتبال پرداخت....

به گزارش "ورزش سه"، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولادخوزستان در پستی اینستاگرامی به بررسی مدیرت فوتبال پرداخت و سوال هایی در این مورد مطرح کرد تا به نوعی مدیریت این ورزش اول جهان را در ایران به چالش بکشد.

سعید آذری مدیرعامل فولاد در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشته است:

فوتبال پر بیننده ترین و پر طرفدارترین ورزش جهان ، صنعت پول سازی که اجرا کنندگان آن در قالب بنگاه‌های اقتصادی در سراسر جهان به جز ایران سال‌های سال است به مفهوم واقعی صنعتی آن پی برده‌اند .ورزشی که تکلیفش همه جای کره خاکی مشخص است، متولیان اصلی آن نیز کاملا معین شده و سیستم‌های مدیریت آن .
اما ما با فوتبال و هوادارانش چه کردیم ؟ چرا بایستی آن‌چنان مردم را از خود و مدیریت خود ناامید کنیم تا عملا تمامی قوانین سیستمی این زیباترین دور همی جهان را با شیوه‌ای منحصر به فرد نابود کنیم .
متولی فوتبال ایران کیست ؟ مدیران فدراسیون و سازمان لیگش چه کاره اند؟ مدیران باشگاه‌های بزرگش را چه کسانی منصوب می‌کنند؟ تا چه زمانی سیاسیون و دولتی‌هایش می خواهند عرصه فوتبال را تحت سیطره خود در آورند ؟ هیئت مدیره هایش از کجا می آیند ؟ با چه تخصصی؟ هوادارانش چه گناهی دارند؟ چرا آنها را هر روز به سازمان جدیدی حواله میض‌دهیم؟ ما با فوتبال چه کردیم و چه می‌کنیم ؟کجای دنیا فوتبال را به پارلمان هایش می فرستد و هوادارش مجبور می شود به نماینده پارلمان پناه ببرد؟ 


تمام اینها یک پاسخ دارد:ایران 


ولی چرا ؟


جوابش ساده است .متولی فوتبال گویی مرده است . هر روز آزموده ای را که قبلاً آزموده به فوتبال بر می گرداند ،مدیرانش بی تخصص هستند و عشق شهرت . بی مسئولیتی موج می‌زند در وانفسای بی در و پیکرش .و این میانه وای بر هوادار است، با هر رنگی با هر عقیده ای .جمع کنیم بساط بی تدبیری را ،پارلمان محل قانون گذاری است ،محل رتق و فتق فوتبال نیست .


هوادار را عذاب ندهیم و با آدرس غلط گمراه نکنیم.

تگ ها


فولاد خوزستان سعید آذری