انتقاد شدید باشگاه عربستانی از AFC

باشگاه سعودی در پی معرفی برترین بازیکنان آسیایی حاضر در جام های جهانی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به این انتخاب موضع تندی گرفت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کنفدراسیون فوتبال آسیا چند روز قبل با معرفی شانزده بازیکن موفق تاریخ آسیا در جام های جهانی نام ستاره هایی همچون تیم کهیل استرالیایی، کیسوکه هوندا ژاپنی، علیرضا بیرانوند ایرانی، پارکی جی سونگ کره ای، سامی الجابر عربستانی و ... را کاندیدای بهترین آسیایی ادوار جام جهانی کرد که همین انتخاب ها خشم سران باشگاه سعودی را برانگیخت.


سعود الصارمی سخنگوی باشگاه النصر با انتقاد شدید از نگاه اخیر ای اف سی به ستاره های آسیایی تاریخ جام جهانی مدعی شد این کنفدراسیون در بدبینانه ترین حالت از کنار اسطوره این باشگاه یعنی سعد العویران گذشته است.


الصارمی در توئیت انتقادی خود نسبت به ای اف سی نوشت:« هیچکس نمی تواند تاثیر شگرف ستاره ای مشهور همچون العویران در بازی فراموش نشدنی برابر بلژیک در جام جهانی ۱۹۹۴ را فراموش کند که باعث شد تا سهمیه آسیا در جام های جهانی افزایش پیدا کند اما می بینیم که نام او در فهرست بهترین ها جایی ندارد».


سخنگوی النصر با اشاره این که سران کنفدراسیون فوتبال آسیا در دنیای دیگری به سر می برند با اشاره به این که عدم انتخاب العویران یک ظلم بزرگ است از حضور نام هایی در این لیست که کمترین تاثیرگذاری را در فوتبال آسیا داشتند خواستار ایجاد تغییرات بنیادین در ای اف سی شد.


این انتقادات سخنگوی النصر در حالی مطرح می شود که آنها انتظار داشتند به جای سامی الجابر اسطوره الهلالی ها در فهرست ای اف سی نام سعد العویران از النصر گنجانده می شد که همین موضوع زمینه جنجال های بزرگی میان این دو رقیب دیرینه شهر ریاض شده است.

بیشتر بخوانید:

کناره‌گیری رنگرز از مدیرت موزه ملی ورزش

تگ ها


ای اف سی فوتبال جهان عربستان سعودی فوتبال