انتقاد شدید تارتار از عملکرد صنعتی‌ها در نقل‌و انتقالات

سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان بابت حضورش در این تیم ابراز خوشحالی کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهدی تارتار سرمربی ذوب‌آهن اصفهان در گفت و گویی با برنامه تهران ورزشی رادیو با محمد میر مجری برنامه صحبت هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:


**استعفای اول فصل شوک به پیکان بود
خیلی  دیر به پیکان اضافه شدیم و حتی در هفته دوم استعفا دادم که البته می‌دانستم باشگاه عذر مرا نمی‌پذیرد، چون پیکان در میانه‌های جدول قرار داشت. آن استعفا یک شوک بود و بچه‌های ما در طول فصل خودشان را به من و کادر فنی ثابت کردند. من به بازیکنان جوان پیکان افتخار می‌کنم و در آخر توانستیم جایگاه خیلی خوبی در لیگ داشته باشیم.


**دوست داشتم در پیکان بمانم اما...
ادامه همکاری را دوست داشتم اما ادامه همکاری مستلزم افزایش بودجه باشگاه پیکان بود تا بتوانیم بازیکنان باکیفیتی به تیم بیاوریم اما متأسفانه بودجه باشگاه پیکان محدود بود و نتوانستیم همکاری‌مان را ادامه بدهیم. از تمام ارکان این باشگاه که یکسال خوب کنار هم داشتیم تشکر می‌کنم. من آدم جاه‌طلبی هستم و خودم دوست دارم بالاتر بروم.


**دوست دارم سبب پیشرفت باشم
در این سال‌ها هر جایی رفته‌ام تیمم حدود ۵ تا ۶ پله در جدول صعود داشت. دوست دارم هر جایی می‌روم سبب پیشرفت باشم و خودم در کنار آن تیم پیشرفت کنم.


**برای پیکان بودجه محدودی در نظر گرفتند
متأسفانه برای باشگاه پیکان بودجه‌ محدودی در نظر گرفته‌اند و اگر بخواهیم سه تیم ارزان لیگ در فصل گذشته را  شناسایی کنیم، قطعا یکی از آنها همین تیم است. وقتی چنین بودجه‌ای برای پیکان در نظر گرفته می‌شود، به این حرف می‌رسیم که این تیم فقط می‌خواهد در لیگ برتر بماند.


**ذوب‌آهن بودجه متوسطی دارد
بزرگ‌ترین چالش دوران مربیگری من حضور در تیم مسجدسلیمان بود، چون آن تیم بودجه و امکانات کمی داشت و کار کردن در این تیم برایم سخت بود اما ذوب‌آهن اینگونه نیست. ذوب‌آهن تیمی است که در فینال آسیا بازی کرده و از نظر ساختاری وضعیت خوبی دارد. بودجه‌اش هم مناسب است اما نمی‌گویم خیلی بالا است؛ در رده متوسط لیگ ما هستند.


**مدیریت ذوب‌آهن قابل احترام است
فکر نمی‌کنم کار کردن در ذوب‌آهن خیلی سخت باشد زیرا مدیریت بسیار قابل احترامی دارد. طبق صحبت‌هایی که با مدیریت باشگاه داشتم، دیدگاهشان هم مناسب و قابل احترام است. حیف است ذوب‌آهن هر سال در چنین وضعیتی قرار بگیرد. برخی مشکلات وجود دارند اما از طرف باشگاه نیست بلکه از طرف بازیکنان و کادر فنی است و آنها باید در چنین بستری نتایج لازم را کسب کنند.


**موفق نبودن ذوب‌آهن فنی بوده است
موفق نبودن این تیم به دلیل مباحث فنی بوده، هر چند باید به مواردی از جمله داوری سال گذشته هم اشاره کنم. در نیم‌فصل اول ذوب‌آهن از داوری خیلی متضرر شد و این موضوع را کامل یادم است اما بیشتر مسائل فنی است و وقتی همه شرایط برای یک تیم فراهم است به جز بحث فنی چیزی نمی‌ماند. اگر یک تیم دغدغه مالی نداشته باشد، دیگر همه چیز به مسائل فنی برمی‌گردد.


**ذوب‌آهن پارسال خوب بسته نشد
از لحاظ ساختار تیم‌مان را کاملا متحول کنیم، چون ذوب‌آهن به شکلی بسته شده که بازیکنانش از لحاظ زوج‌سازی و مثلث‌سازی کنار هم خوب نبودند. این تیم در پست‌های مختلف خوب بسته نشده است. به دیدگاه افرادی که این تیم را بستند احترام می‌گذاریم اما نتایج نشان داده مشکلات زیادی داشتند.  باید در فصل نقل‌و انتقالات خوب یار بگیریم اما به هر حال زورمان به تیم‌های متمول نمی‌رسد.


**زورمان به برخی تیم‌ها در نقل و انتقالات نمی‌رسد
برخی تیم‌ها برای جذب یک بازیکن بالای ۱۵ میلیارد هزینه می‌کنند و زور ما به این تیم‌ها نمی‌رسد اما باید تیمی ببندیم که در سال اول شخصیتی که در دو سه فصل اخیر از دست ذوب‌آهن رفته را بازگردانیم و برای سال دوم می‌توانیم خودمان را حتی برای کسب سهمیه آسیا و حضور در کورس قهرمانی آماده کنیم.


**رقابت باید عادلانه باشد
واقعا نمی‌شود کاری کرد، چون فوتبال حرفه‌ای است اما فوتبال ما هم با وجود حرفه‌ای بودن در خیلی از مسائل حرفه‌ای نیست. زمانی می‌توانیم اینگونه قرارداد بستن‌ها را آزاد بگذاریم که همه تیم‌ها حق پخش بگیرند و بتوانند با هم رقابت کنند.


**باید نظارت وجود داشته باشد
مسائل دیگری هم وجود دارد که باشگاه‌ها می‌توانند از آن درآمد زایی کنند اما وقتی چنین شرایطی ندارند، برخی تیم‌ها برای نیفتادن می‌جنگند و برخی تیم‌ها برای پیروزی می‌جنگند. افزایش قیمت بازیکنان غیرقابل تحمل است و ممکن است خیلی از مردم از فوتبال بدشان بیاید. باید نظارتی باشد تا دست کم درباره این مبالغ تعدیل صورت بگیرد و بین تیم‌ها تا این اندازه تفاوت نباشد.


**شاید نتوانیم بازیکنان مدنظرمان را جذب کنیم

لیست خود را داده‌ام اما نمی‌دانیم می‌توانیم از لیست بازیکنی بگیریم یا خیر، چون هر بازیکنی می‌آید بلافاصله می‌گوید فلان باشگاه این مبلغ را پیشنهاد داده و در این وضعیت نمی‌توانیم کاری کنیم. باید اجازه بدهیم ۵، ۶ تیمی که هزینه می‌کنند، یارانشان را بگیرند و سپس سراغ هر چه در بازار ماند برویم. واقعا کار خیلی سخت است.


**خوشحالم در ذوب‌آهن حضور دارم
به هر حال من خیلی خوشحالم که به تیم ذوب‌آهن رفتم و از هواداران می‌خواهم برای بازگشت به روزهای خوب مقداری صبور باشند و از پیشکسوتان قابل احترام ذوب‌آهن هم می‌خواهم همه جوره ما را حمایت کنند تا بتوانیم فصل خوبی را با این تیم رقم بزنیم.

تگ ها


ذوب آهن اصفهان فوتبال ایران مهدی تارتار لیگ برتر خلیج فارس فوتبال