انتقاد شدید دادکان از حسن روحانی

یا اعضای مجمع بعد از انتخاب صالحیامیری شب را راحت میخوابند؟!دادکان: آقای روحانی! وعده هایی که به مردم داده اید را فراموش کرده اید؟؛ از صالحیامیری شایستهتر نیست؟/آقای داورزنی نیت واقعی شما 25 دی مشخص میشودرئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: جناب رییس جمهور تمام انتخاب شما در ورزش اشتباه بوده و افرادی را که آوردید در کل با ورزش بیگانه بودند، بخشی از اعتراضات مردم همین عملکرد و انتخابهای اشتباه شما بوده است ......

یا اعضای مجمع بعد از انتخاب صالحی‌امیری شب را راحت می‌خوابند؟!دادکان: آقای روحانی! وعده هایی که به مردم داده اید را فراموش کرده اید؟؛ از صالحی‌امیری شایسته‌تر نیست؟/آقای داورزنی نیت واقعی شما 25 دی مشخص می‌شودرئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: جناب رییس جمهور تمام انتخاب شما در ورزش اشتباه بوده و افرادی را که آوردید در کل با ورزش بیگانه بودند، بخشی از اعتراضات مردم همین عملکرد و انتخابهای اشتباه شما بوده است .
محمد دادکان که چندی قبل در مصاحبه ای عنوان کرده بود انتخابات مجامع فدراسیون ها مهندسی شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص اینکه داورزنی معاون قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در یکی از مصاحبه های خود عنوان کرده بحث مهندسی شدن انتخابات مجامع توهین به مجامع ورزشی است گفت: در  همین ابتدای صحبت هایم از داورزنی  سئوال می‌کنم من توهین کردم به ورزش و مجامع ایران یا شمایی که همه چیدمان مجامع وکمیته ملی المپیک ،دبیرکل، رئیس و ... را از قبل انتخاب و برنامه ریزی کردید؟ در حال حاضر هم به همه اعضاء گفتید که به صالحی امیری رأی دهند. آیا واقعاً کار شما خدایی درست است؟ آیا عدالت اسلامی اینگونه است؟
* ورزش کشور جناحی شده است
وی در ادامه تصریح کرد: در این انتخابات هرکس که انتخاب شود برای من فرقی ندارد، من که کاندیدا نیستم و قصد کاندیداتوری در این کمیته و یا مجامع دیگر ندارم، اگر حرفی می‌زنم به عنوان یک فرد ورزشی دلم می‌سوزد چون ورزش کشور جناحی شده است. من واقعا نمی دانم بر چه اساس ،کارنامه و عملکرد ورزشی اعضای مجمع می خواهند به صالح امیری رای دهند؟ 
*آقای روحانی از صالحی‌امیری شایسته‌تر نمی‌بینید؟!
رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: من در اینجا از روحانی رئیس جمهور سوال می‌کنم آیا کسی را در این مملکت شایسته تر از صالحی امیری نمی‌بینند؟ یک بار وزارت ورزش، یک بار وزارت ارشاد و ... در حال حاضر هم به دنبال این هستید که وی رئیس کمیته ملی المپیک شود مگر ما افراد شایسته در ایران کم داریم.
* آقای رئیس جمهور هر کسی رئیس کمیته المپیک شود وظیفه دولت حمایت است
دادکان افزود: آقای رئیس جمهور اگر بودجه‌ای دست شما است این بودجه متعلق به مردم ایران است. هر کسی که ریاست کمیته ملی المپیک شد وظیفه قانونی دولت است که آن را مورد حمایت خود قرار دهد.چرا صالحی امیری دائم مدعی است که  در صورت انتخابم به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک رییس جمهور قول داده که به من پول و امکانات بیشتری می دهد.
* آقای روحانی وعده‌هایی که مردم داده‌اید را فراموش کردید؟
وی خاطر نشان کرد: آقای رئیس جمهور شما در مجلس  و جلو نمایندگان مردم و رسانه ملی قسم یاد کردید که ملاک انتخاب شما  برای تصدی پست های مدیریتی شایسته گری افراد است و با صراحت اعلام کردید در دولت من پسر خاله، دوست و... جایگاهی ندارند و مردم مطمئن باشند من و دولتم هر فردی که شایسته تر است انتخاب می کنیم. آیا وعدهای که به مردم داده اید را فراموش کردید؟ آیا خداوکیلی صالحی امیری بهترین گزینه است؟ من باز تکرار می کنم  برای من فرقی ندارد که چه کسی رئیس کمیته ملی المپیک و یا مجامع دیگر ورزشی شود. من اگر انتقاد یا صحبتی  می کنم هدفم توسعه و پیشرفت ورزش کشورم است.
* اعضای مجمع چرا باید کسی که با ورزش بیگانه است را انتخاب کنند؟
دادکان گفت: من واقعاً برای اعضاء مجمع ناراحتم. چرا باید کسی را که با ورزش بیگانه است انتخاب کنند.  وجدان تنها محکمه‌ای است که احتیاج به قاضی ندارد، آیا شما ( اعضای مجمع)می‌توانید بعد از انتخاب صالحی امیری  به عنوان رییس کمیته ملی المپیک شب را به راحتی بخوابید؟  آیا به نظر شما وی بهترین گزینه برای انتخاب بوده است؟ من باز هم  با صراحت می گویم تمام انتخابات ما مهندسی و از قبل طراحی شده است، همین مهندسی شدن اعتبار  ورزشی کشور را زیر سئوال برده است.
* آقای داورزنی نیت واقعی شما 25 دی مشخص می‌شود
وی افزود: داورزنی مدعی است که من به مجامع وزارت ورزش توهین کرده‌ام و مدعی شده‌ام که انتخابات همه مهندسی و از قبل طراحی شده است. جناب داورزنی من پاسخ قطعی شما را روز 25 دی‌ماه که نیت واقعی شما در آن روز مشخص می‌شود می دهم. یک سئوال دیگر از شما دارم آیا من به مجامع توهین کردم؟ یا حضور شماها و امثال سلطانی‌فرها و... در مجامع ورزشی کشور؟ شما از کجا آمده‌اید و از کجا  ورزش می شناسید که در حال حاضر مدعی  در ورزش هستید؟ من در همینجا می‌گویم اگر روز 25 دی‌ماه این اتفاق نیفتاد (انتخاب صالحی امیری به عنوان ریس کمیته ملی المپیک)؛ هر تصمیمی را دوست داشتید بگیرید من قبول می کنم و این جرأت را دارم که از مردم و شما عذرخواهی کنم، آیا شما هم این جرأت را دارید که از مردم عذرخواهی کنید؟
* چرا صالحی امیری به اعضای مجمع گفته انتخاب شود رئیس جمهور امکانات بیشتری می‌دهد؟
رییس سابق فدراسیون فوتبال گفت: چرا صالحی امیری به تمام اعضاء گفته در صورت انتخاب من  به عنوان رییس کمیته ملی المپیک رئیس جمهور  قول داده که پول و امکانات بیشتری نسبت به قبل به این کمیته تزریق می کند؟ آیا این موضوع حربه ای برای گرفتن رای از مجمع نیست؟ من مجددا از  رئیس جمهور سوال می کنم،  این پولی را که صالحی امیری مدعی است را از کجا آوردید؟ این پولها همه متعلق به مردم و ثروت خدادادی ایران است. واقعا اگر این صحبتها در رابطه با  شما صحیح باشد، آدم متاسف می شود.* آقای روحانی تمام انتخاب‌های شما در ورزش اشتباه بوده است
وی افزود: جناب رئیس جمهور  ببینید چه بر سر ورزش آورده اید و در حال حاضر چه اشخاصی را وارد بدنه ورزش کردید؟  تمام انتخاب های  شما در ورزش اشتباه بوده است. شما افرادی را وارد بدنه ورزش کردید که در کل با ورزش بیگانه  بودند؟ یک بخش از اعتراضات مردم همین عملکرد و انتخاب‌های شماست. من در بخش‌های دیگر مدیریتی کشور کاری ندارم بحث من فقط ورزش کشور است. همیشه اگر حرفی یا انتقادی  می کنم تا روز آخر پای صحبت های خودم می مانم و در صورت اشتباه این جرات را دارم  که از مردم معذرت خواهی کنم. آیا مدیران شما هم این جرات را دارند که در صورت اشتباه کاری از مردم عذرخواهی کنند؟
* از پوما برای تیم ملی 830 میلیون تومان گرفتیم
وی در پاسخ به این سوال که شرکت آدیداس تیم ملی فوتبال ایران را در جام جهانی  به رسمیت نشناخته و حتی برند آدیداس اصلی را به ایران نداده  و اسمی از ایران در سایت خود نزده است، شما چگونه توانستید در جام جهانی 2006 با شرکت پوما قرارداد منعقد کنید گفت: من در مورد شرکت آدیداس تازه می‌شنوم و اطلاعاتی ندارم و نمی توانم پاسخی دهم در زمانی که من رئیس فدراسیون فوتبال بودم  در انگلیس در شهر لندن و در کمپ تیم های ملی قراردادی را با شرکت پوما جهت اسپانسر تیم ملی در جام جهانی منعقد کردم و پول خیلی خوبی هم از این شرکت گرفتیم، که مجموعاً  قرارداد ما ۸۳۰ میلیون تومان بود که ۵۰۰ میلیون تومان آن را نقداً همان زمان پرداخت کردند و ۳۳۰ میلیون تومان هم قرار شد که به ما لباس برای تمرین و بازی های رسمی  تیم‌های ملی در جام جهانی بدهند.
* هر کسی بر منصب قدرت می‌نشیند دوستان خودش را انتخاب می‌کند
دادکان همچنین در رابطه با بحث جناح بندی سیاسی چپ و راست در انتخابات مجامع ورزشی گفت: این موضوع  مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، هر کدام که بر منصب قدرت می نشینند افراد یا دوستانشان  که در جناح  خود با همدیگر همفکر بودند انتخاب می کنند حتی اگر فرد انتخاب شده  سررشته ای در رابطه با آن مدیریتی که  برایش در نظر گرفتند را نداشته باشد باز هم وی را انتخاب می کنند. این موضوع واقعا آدم را ناراحت می کند. این اتفاقات شایسته سالاری نیست و هرکسی در قدرت و جناحی است در جهت منافع خود و دوستانش گام بر می دارد، جناح بندی ها ثروت خدادادی مردم ایران را به نابودی کشانده است.

تگ ها


اخبار روز فوتبال