انتقاد شدید سردبیر ورزشی بیلد از یوآخیم لوو

پس از شکست غیرمنتظره آلمان ها برابر مقدونیه شمالی، سردبیر ورزشی بیلد معتقد است که یوآخیم لوو به سرعت باید برکنار شود....

به گزارش "ورزش سه"، پس از شکست ۲-۱ شاگردان یوآخیم لوو برابر مقدونیه شمالی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۳ در شب گذشته، ماتیاس بروگلمن، سردبیر ورزشی نشریه بیلد، در مقاله ای تند و تیز خواهان برکناری سریع وی شده است.

بروگلمن در مقاله خود در بیلد نوشت: این سومین شکست تاریخی تیم ملی آلمان است که یوآخیم لوو پس از سال ها موفقیت به عنوان سرمربی تیم ملی، مسئول آن است.

اولین حذف تاریخ تیم ملی آلمان در مرحله مقدماتی در جام جهانی در روسیه. بزرگترین شکست آلمان از سال ۱۹۳۱ به بعد: "باخت ۶-۰ در اسپانیا و اکنون هم این... شکست ۲-۱ برابر مقدونیه شمالی، تیمی که در رده ۶۵ رنکینگ جهانی قرار دارد.

جهان فوتبال دارد به ما می‌خندد!

اگر لوو در یک تیم در بوندس‌لیگا سرمربی بود، تاکنون حداقل شغلش را از دست داده بود و کاملا هم حقش بود!

شکست ۰-۶ در اسپانیا تنها یک لحظه غفلت نبود آنطور که همه با آن برخورد کردند و نادیده اش گرفتند. آن شکست نتیجه سه سال گذشته تلاش بیهوده برای رشد و پیشرفت تیم ملی آلمان بود که طی آن تنها موفق شدیم برابر یک تیم بزرگ به پیروزی برسیم. (پیروزی ۳-۲ برابر هلند در سال ۲۰۱۹)

آن قدرت جادویی یوآخیم لوو که آلمان را قهرمان جام جهانی کرد اکنون دیگر متاسفانه ناپدید شده است. خدمات او به فوتبال آلمان غیرقابل انکار است اما دورانش گذشته است. این غم انگیز است اما حقیقت دارد.

پس از شکست ۲-۱ برابر مقدونیه شمالی اکنون باید برای همگان روشن باشد که استعفای لوو پس از یورو ۲۰۲۰ بسیار دیر است.

اگر لوو خودش تا حالا به این موضوع پی نبرده و ضمن حفظ ظاهر مشغول جمع کردن وسایلش نیست، فدراسیون فوتبال آلمان باید دست به کار شود تا با سهل انگاری موفقیت تیم ملی آلمان در مسابقات یورو را به خطر نیندازد.

یا شاید هم این اصل که سرمربی باید در مورد عملکرد تیمش پاسخگو باشد، در مورد سرمربی تیم ملی صدق نمی کند؟ باخت ۰-۶ برابر اسپانیا و باخت ۲-۱ برابر مقدونیه شمالی...

رالف رانگنیک (سرمربی باتجربه آلمانی و مدیر ورزشی پیشین لایپزیش) و یا استفن کونتز سرمربی تیم زیر ۲۱ سال آلمان در دسترس هستند و به سرعت می توانند جایگزین لوو شوند. هر دو پیش از این نیز به عنوان کاندیداهای جانشینی لوو در تابستان (پس از یورو ۲۰۲۰) و هدایت آلمان در جام جهانی ۲۰۲۲ نیز مطرح شده اند. همه چیز دال بر این است که باید این گام رو به جلو برداشته شود."

تگ ها


تیم ملی آلمان یوآخیم لو