انتقاد شدید نکونام از شرایط اداره فوتبال ایران

سرمربی تیم فولاد خوزستان در واکنش به از دست دادن امتیاز میزبانی برای ایران در تورنمنت‌های مختلف گفت که فوتبال ایران همه چیز را از دست داد....

به گزارش "ورزش سه" شب گذشته و در برنامه «شب‌های فوتبالی»، جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان که دیروز امتیاز میزبانی آن‌ها هم در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا سلب شد، روی خط برنامه آمد و در واکنش به از دست دادن فرصت میزبانی برای نمایندگان ایران در آسیا و تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و هم‌چنین آخرین شرایط فولاد برای شرکت در سه تورنمنت لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرد.

امیدوارم با کمبود بازیکن مواجه نشویم

اگر تیمی پیش از برگزاری مسابقات بگوید ما اولویتی روی جام حذفی نداریم، می‌توان رو آن صحه گذاشت؛ ما خودمان از نظر تیمی بازی می‌کنیم و بازی به بازی پیش می‌رویم و برای‌مان تفاوتی ندارد. تمام هدف و تمرکزمان مشخص است و با توجه به این‌که پنجره نقل و انتقالاتی‌مان بسته است و نمی‌توانیم بازیکن بگیریم، امیدوارم با کمبود بازیکن مواجه نشویم و مصدومیت‌ها و با توجه به شرایط کرونایی، امیدوارم گرفتار این اتفاقات نباشیم.

امیدوارم بتوانیم دل مردم خوزستان را شاد کنیم

ما سه بازیکن‌مان مصدوم هستند و از تیم جدا هستند و در بازی مقابل ماشین‌سازی داشته باشیم، تیم ماشین‌سازی که می‌دانید در زمین خودش خیلی سخت می‌بازد و هفته گذشته ذوب‌آهن با شرایط سختی توانست به پیروزی برسد اما ما توانستیم سه بر هیچ ببریم؛ نگاه‌مان بازی به بازی است و همه تلاش‌مان را در تمامی دیدارها انجام می‌دهیم و انشالله به موفقیت برسیم. انشالله که در آخر تلاش‌مان به نتیجه برسد و بتوانیم دل مردم خوزستان را شاد کنیم.

برخی تیم‌ها با بازیکنان‌شان قرارداد دلاری دارند

نه هیچ تیمی نمی‌تواند پیش‌بینی داشته باشد، شما ببینید هزینه‌هایی که تیم‌ها انجام می‌دهند و بازیکنانی که می‌گیرند، بازیکنانی که پول می‌دهند و قراردادشان را با دلار می‌خرند و بازیکنان را تحت اختیارشان می‌آورند و بازیکنانی که باشگاه‌های دیگر در حال جذب آن‌ها هستند، اصلا ما نمی‌توانیم به این رقبا نزدیک شویم. تیم‌هایی که اول فصل ۱۰ بازیکن جذب کرده‌اند و الان دوباره ۴ ۵ بازیکن در نیم‌فصل گرفته‌اند.

نیم‌فصل توان مالی نداشتیم، الان پنجره‌مان بسته است

ما در اول فصل بودجه آن‌چنانی نداشتیم که بتوانیم بازیکنانی که سطح بالا هستند جذب کنیم و بازیکنانی هم که در نیم‌فصل می‌توانستیم جذب کنیم که متاسفانه پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه فولاد بسته شد و برای تیم‌های دیگر یک به یک باز می‌شود اما به غیر از فولاد که نماینده ایران هستیم؛ متاسفانه این اتفاق افتاده و واقعیت این است که کارمان خیلی سخت است. شما می‌توانید ببینید تیم‌هایی که نیم‌فصل بازیکن می‌گیرند، قطعا روند رشدشان بهتر خواهد بود.

۶ تیم از فولاد شرایط بسیار بهتری دارند

شما تیم پارسال ما را ببینید که در نیم‌فصل توانستیم نقاط ضعف را برطرف کنیم و خداراشکر توانستیم سهمیه آسیایی بگیریم اما امسال با توجه به شرایطی که پیش‌آمده و یارگیری که نمی‌توانیم انجام بدهیم، کارمان بسیار دشوار است؛ رقبایی که پیش‌روی خود داریم و ۵- ۶ تیم واقعا از نظر نفرات و بازیکنانی که دارند.

پارسال کسی فکر نمی‌کرد بتوانیم سوم شویم

ما تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد مثل سال گذشته که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که تیم فولاد بتواند سوم شود اما ما تمام تلاش خودمان را کردیم و به لطف خدا و حمایت مدیریت باشگاه و کارخانه و هواداران توانستیم سوم شویم و امسال هم تمام تلاش خودمان را می‌کنیم تا بتوانیم به رتبه‌ای که لیاقت آن را داریم برسیم.

متاسفانه فوتبال‌مان رو به افول است

فوتبال ایران امروز همه چیز را از دست داد. وقتی قدرتی نداریم که کار‌های فوتبال کشورمان را از لحاظ قانونی جلو ببرد و نفراتی هم که هستند کاری را انجام نمی‌دهند ما با مشکل مواجه می شویم؛ در این شرایط باید گفت که متاسفانه فوتبال ما رو به افول است و امیدوارم با تغییر ریاست فدراسیون فوتبال و سایر مسائلی که پیش آمده است فوتبال ما دوباره به جایگاه اصلی خود بازگردد.

هیچ امکاناتی نداریم که به آن در ایران بنازیم!

واقعیت فوتبال ما این است که تیم ما برای انجام بازی و تمرین به تهران آمد؛ با بارندگی در تهران هیچ زمینی وجود نداشت که تیم من بخواهد در آن تمرین کند، یعنی ما واقعا هیچ امکاناتی نداریم که بخواهیم به آن بنازیم. که این موضوع واقعا برای فوتبال کشورمان که حرف اول را در آسیا می‌زند زشت و سنگین است.


فوتبال ایران در حال از دست دادن عظمت و بزرگی خود در آسیاست

اینکه تیم ملی ما برای برگزاری بازی‌های مقدماتی به بحرین برود و یا هیچ کدام از تیم‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا نتوانند میزبانی بگیرند شکست بد و تلخی است؛ البته این اتفاقات برای سال‌های قبل است و برای یکسال گذشته نیست و از قبل اتفاق افتاده و متاسفانه فوتبال ما در حال از دست دادن عظمت و بزرگی خود در آسیا است.

قهرمانی آسیا را به خاطر لابی‌گری دیگران از دست دادیم

تنها جایگاه و افتخاری که داریم این است که بازیکنان ملی‌پوشان در حال تلاش هستند تا بتوانند پرچم ایران را در سطح آسیا نگه دارند؛ هیچ اتفاقی در فوتبال‌مان نیفتاده که بخواهم تمجید و تعریف کنم و شما خودتان می‌دانید جام ملت‌های آسیا استرالیا را به خاطر همین لابی‌گری‌هایی که تیم‌های دیگر دارند نتوانستیم به فینال برسیم.

باید با چراغ‌قوه دنبال دکتر دادکان بگردیم

اصلا جای تعجب نداشت که میزبانی را از ما بگیرند؛ تهران یک زمین تمرین برای زمان‌های بارندگی ندارد و همین مسئله می‌تواند نشان دهنده همه چیز باشد؛ ما رئیس فدراسیون‌مان آقای دادکان بودند که الان باید با چراغ‌قوه دنبال‌شان بگردیم و کسی مثل ایشان را پیدا کنیم. ما سال‌هاست، من زمانی که خودم بازی می‌کردم و بعد از آن مربیگری در تیم ملی، از نزدیک لمس می‌کردم که چه اتفاقاتی دارد می‌افتد.

در حال‌حاضر از سایر کشورهای آسیایی ضعیف‌تر هستیم

وقتی هند می‌شود میزبان دیگر باید به حال این فوتبال تاسف خورد؛ چرا پرسپولیس که نایب قهرمان آسیا شده باید به هند برود؟ ما نایب قهرمان آسیا را داریم و قهرمان آسیا تیمی مثل استقلال، چرا باید به کشور‌های دیگر برای بازی بروند. اما واقعیت همین است که اتفاق افتاده و اینکه از همه این کشورها ما در حال حاضر ضعیف‌تر و عقب‌تر هستیم.

فوتبال‌مان موفقیتی جز درخشش لژیونرها ندارد

تنها افتخار و موفقیت ما، استعداد بازیکنانی مثل مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا بیرانوند، کاوه رضایی و ... است و برای فوتبال‌مان و موفقیت‌هایمان برای این‌هاست وگرنه واقعا فوتبال‌مان دیگر موفقیتی ندارد.

واقعیت این است که هند میزبان است و ما نه!

ما می‌خواهیم در تهران میزبان باشیم، می‌توانیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم؟ خیر. ما خیلی دیگر از مسائل را هم نمی‌توانیم کنترل کنیم و واقعیت فوتبال همین است که هند می‌تواند میزبان باشد و ما نمی‌توانیم. الان فوتبال حالت واقعی دارد.

تگ ها


فولاد خوزستان فوتبال ایران جواد نکونام لیگ برتر خلیج فارس فوتبال