انتقاد شدید کمالوند از شرایط باشگاه پارس جنوبی

سرمربی مستعفی تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: مشکلات تیم فوتبال پارس حل نمی‌شود مگر این که معجزه‌ای رخ دهد...

به گزارش مدال، کمالوند در مورد مشکلات تیم فوتبال پارس جنوبی و دلیل استعفایش از این تیم اظهار داشت: با مرادی در مورد جدایی‌ام از این تیم صحبت کردم و برای او توضیح دادم با شرایط فعلی دیگر امکان ماندن برای من وجود ندارد. ضمن اینکه من پس از بازی استعفا ندادم، ۲۰ روز قبل به اطلاع مسئولان باشگاه رسانده بودم بعد از بازی با تیم نفت مسجدسلیمان دیگر به تیم پارس جنوبی بر نخواهم گشت. تیمی که هیئت مدیره و مدیرعامل ندارد، حسابش مسدود و پنجره نقل‌و‌انتقالاتش هم بسته است عملا کارایی ندارد.

وی ادامه داد: خیلی از تیم‌ها پول ندارند یا پول کمی دارند، ولی محال است تیمی دفتر باشگاه نداشته باشد. من یک ساختمان پر از امکانات نمی‌خواهم، ولی این باشگاه حداقل باید یک اتاق ۲ در ۲ با دو تا صندلی داشته باشد! این باشگاه همین را هم ندارد. ما در شهر جم باشگاه نداریم. از طرفی مرادی حق امضا ندارد و عملا مدیرعامل نیست و با این شرایط من به چه چیزی امیدوار باشم.

سرمربی مستعفی تیم پازس جنوبی در پاسخ به این سئوال که مرادی فاقد حق امضا است و نمی‌تواند بعد از او برای تیمش مربی انتخاب کند گفت: می‌توانند بروند یک مربی بیاورند. تا امروز چه کار کردند همان کار را هم ادامه خواهند داد. تا الان همه مسائل را بر عهده من بوده است. خدا را شکر تیم با قعر جدول فاصله دارد. روزی اگر برای این تیم اتفاقی رخ دهد کسی نمی‌داند در این تیم چه خبر است و به ما چه‌ها گذشت. وقتی در اهواز برای بازی راهی استادیوم شدیم، سرپرست ما در هتل ماند تا از یک جای نامعلومی پول به حساب هتل واریز کند تا ما بتوانیم کارت بازیکنان را بگیریم و بازی کنیم. ای که تیم داری نمی‌شود. وقتی تیمی مدیرعامل و هیئت مدیره ندارد همه کاسه کوزه‌ها سر من می‌شکند.

کمالوند با اشاره به عدم بازگشت دوباره به این تیم تصریح کرد: من اصلا قصد تحت فشار گذاشتن مسئولان باشگاه را نداشتم، چون امیدی به حل شدن مشکلات وجود ندارد. زمانی فقط یک مشکل وجود دارد که آن حل می‌شود؛ اما این باشگاه، هزار و یک مشکل دارد. مدیرعامل ندارد، هیئت مدیره ندارد، حساب باشگاه مسدود است، بدهی‌ها سر به فلک گذاشته است و پنجره نقل‌و‌انتقالات بسته است. اگر مشکلات حل شود، وقتی پول هتل محل اقامت در یک بازی را ندارند چطور می‌خواهند ۱۰ میلیارد هزینه کنند و بدهی‌ها را بپردازند.

وی افزود: تیم ما تا هفته چهارم یا پنجم بهترین بازی‌ها را به نمایش گذاشت. همه دیدند ما در بازی با سپاهان چقدر عالی بودیم، ولی کار را به جایی کشیدند که تیم ما به لحاظ روحی افت کرد. دخسوس یکی از بهترین دروازه‌بانان ایران است، ببینید چه بلایی سرش آمده که چنین گل‌های عجیبی دریافت می‌کند. دلیلش این است که حدود ۷ ماه خانواده‌اش را ندیده است. نه می‌توانیم برایش خانه بگیریم تا خانواد‌ه‌اش را به ایران بیاورد و نه می‌توانیم کار روادید و پروانه فعالیتش را درست کنیم. حتی نتوانستیم یک بلیت هواپیما برایش بخریم تا به ملاقات خانواده‌اش برود. کاخا برای عمل مینیسک پایش با هزینه شخصی بلیت تهیه کرد و به گرجستان رفت. من این درد‌ها را به چه کسی بگویم. از نظر من این مشکلات حل نمی‌شود. یعنی می‌خواهد معجزه شود؟

سرمربی مستعفی پارس جنوبی جم با اشاره به برنامه‌هایش در ابتدای فصل تاکید کرد: با هزینه‌ای که ابتدای فصل برای تیم برآورد کردیم این بهترین تیمی بود که می‌توانستیم تشکیل بدهیم. تیم مشکل فنی ندارد، به طوری که حتی در یک بازی خانگی هم شکست نخورده‌ایم. اگر بازی عقب افتاده با پیکان را هم پیروز شویم تا رده دهم در جدول صعود می‌کنیم. بحث تیم ما، فنی نیست. مربی تیم وقتی از خواب بیدار می‌شود باید نگران قطعی آب و برق خوابگاه باشد، ببیند آیا بازیکنان را از فیزیوتراپی بیرون نکردند، بلیت هواپیما و هتل می‌توانیم رزرو کنیم. چطور با این مسائل باید روی مسائل فنی تمرکز کند؟ کار کردن با این تیم مدام استرس است. بازیکنان نه در تهران خانه دارند و نه در جم. این‌ها چقدر می‌توانند از خانواده‌های‌شان دور باشند. الان شش ماه است این بازیکنان خانواده خود را ندیده‌اند.

کمالوند ادامه داد: امیدی به حل شدن این مشکلات کنار هم نیست. من تا الان هم اگر ماندم به خاطر این بود که شیرازه تیم از هم نپاشد، ولی از این به بعد دیگر نمی‌توانم تحمل کنم. بچه‌ها هم به احترام من ایستادند، ولی هیچ بازیکنی تمرکز ندارد. اگر فقط مسائل مالی در مورد قرار داد بازیکنان بود یک جوری می‌شد تحملش کرد، ولی در حال حاضر مشکل ما مایحتاج روزانه مثل آب و برق، خوابگاه؛ فیزیوتراپی و این جور موضوعات است.

وی در مورد اظهارات برخی بازیکنان که گفته بودند از تیم پارس جنوبی جدا می‌شوند گفت: من نمی‌خواهم این تیم از هم بپاشد از این‌رو از بازیکنان خواستم بمانند و تا نیم فصل به کار خود ادامه دهند. بالاخره در نیم فصل برای این تیم اتفاقی رخ می‌دهد، چون به این شکل دیگر نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند. ما اول فصل هم به دنبال هر بازیکنی رفتیم گفتند پارس جنوبی پول نمی‌دهد، بد حساب است و ترجیح دادند در این تیم باقی نمانند. یکی دو نفری هم که ماندند در واقع فداکاری کردند و من از اعتبار خودم خرج کردم و آنها را نگه داشتم.

سرمربی مستعفی پارس جنوبی جم باشگاه هنوز از فصل قبل ۶۰ درصد به بازیکنان بدهکار است. یکی از افرادی که حساب باشگاه را بسته است. خانومی است که آژانس هواپیمایی دارد و از دو فصل قبل از این باشگاه طلب دارد. با این همه طلبکار نمی‌شود ادامه داد. اگر تیم‌هایی دیگری مثل نفت مسجدسلیمان یا نفت آبادان مشکل دارند حداقل مدیرعامل و هیئت مدیره دارند، ولی ما این را هم نداریم. من باید دنبال کار‌های مدیرعامل هم بدوم. می‌خواهیم یک اعتراض ساده به داوری کنیم باید شخصا به فدراسیون بروم و به کمیته داوران اعتراض کنم. سهیل مهدی چند روز پیش به من اعلام کرد نامه‌ای به باشگاه پارس جنوبی ارسال کرده و در نامه قید کرده است  تا فوری جواب نامه آنها را بدهیم، ولی ۱۵ روز است تاکنون به او جوابی نداده‌اند. نامه را در واتساپ برای من ارسال کرد و از من خواست جوابگو باشم. من چه کاره این باشگاه هستم که پیگیر اطلاعاتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهد باشم. کسی نیست جواب این نامه را بدهد من دردم را به که بگویم.

کمالوند در پایان به جایگاه تیم پارس جنوبی در جدول رده‌بندی اشاره و خاطرنشان کرد: ما از نظر امتیازی بد نبودیم و از منطقه خطر فاصله داریم، ولی واقعا بیشتر از این نمی‌توانم کاری انجام دهم. چند ماه است اصلا روی کار‌های فنی تمرکز ندارم. آنقدر درگیری دارم که نتوانسته‌ام یک بار فیلم‌های بازی‌های تیمم را به طور کامل تماشا کنم. مردم که از چیزی خبر ندارند و نمی‌دانند داخل این باشگاه چه می‌گذرد. بهتر است فکری به حال این تیم کنند. در اهواز به آن حامی مالی مالی گفتند کمی بیشتر از بدهی ما به حساب هتل پول واریز کند تا عوامل تیم الباقی پول را از هتل دریافت کنند تا مخارج تیم در اهواز مثل آب معدنی و این طور چیز‌ها را پرداخت کنند این چه نوع تیمداری است. با این همه مشکل من دیگر نمی‌توانم کار کنم. از هواداران و مردم جم تشکر می‌کنم. از بازیکنان و کادر فنی که با وجود هه مشکلات تا آخرین لحظه جنگیدند ممنونم. امیدوارم شرایط به شکلی رقم بخورد که این تیم عاقبت به خیر شود تا امید مردم به این تیم از بین نرود.

اخبار مرتبط:

واکنش باشگاه پارس جنوبی جم به استعفای کمالوند

تگ ها


فراز کمالوند استعفای کمالوند جدایی کمالوند از پارس جنوبی اخبار پارس جنوبی پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال