انتقاد عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از کمیته اخلاق

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص ۵ سال محرومیت کفاشیان از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: در کشورمان خیلی راحت با آبروی آدم‌ها بازی می‌کنیم...

به گزارش مدال، محمود اسلامیان مشاوره عالی و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال امروز با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» درباره خصوصی‌سازی فوتبال گفت: فوتبال در دنیا سه رکن دارد، علاقمندی مردم به فوتبال مهم‌ترین سرمایه است و خداراشکر در کشور ما این علاقمندی زیاد و به قول کی‌روش در دنیا کم‌نظیر است بنابراین ما این سرمایه بزرگ اجتماعی را داریم.


وی افزود: موضوع دوم ساختار فدراسیون و باشگاه‌ها است. در دنیا فوتبال غیردولتی است. در سال 1904 فیفا تشکیل شده و 1325 فوتبال ایران راه افتاده است. در این 115 سالی که فیفا راه افتاده ما فقط 9 مدیر داشته‌ایم که هر 12 سال تغییر کرده‌اند ولی ما در این 70 ساله 34 مدیر داشته‌ایم! یعنی هر دو سال یک مدیر!


عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه پیغمبر ما 1400 سال پیش گفته‌اند علم را حتی اگر از چین هم که شده باید فراگیریم و همچنین باید ثبات داشته باشیم، به موضوع حق پخش تلویزیونی اشاره و تصریح کرد: بحث حق پخش بحث تلویزیون نیست و خود صداوسیما از کشور بودجه می‌گیرد. 70 درصد درآمد فوتبال در دنیا از حق پخش است. البته صداوسیما در این عرصه یک کارگزار است و این موضوع را دولت و مجلس باید حل کنند. فوتبال یک مسئله اقتصادی بزرگ است. در دنیا 209 عضو فیفا اینگونه عمل می‌کنند. تا این حل نشود امکان ندارد ما بتوانیم جلو برویم.


اسلامیان در پاسخ به این سوال که مردم دنیا برای تماشای تلویزیون پول می‌دهند و در ایران رایگان است آیا ایرانی‌ها هم حاضرند برای فوتبال پول بدهند، گفت: برای همین می‌گویم این مسئله ملی است. چرا هر تیم خصوصی که در کشور برپا شد ورشکست شد؟ این وظیفه دولت و مجلس است که این مسئله را حل کنند چنانچه این مسئله در کل دنیا حل شده است.


وی تصریح کرد: در کشور ما هزینه‌های سنگینی وجود دارد، ما حداقل 100 بنگاه بزرگ اقتصادی داریم. طبق فرمولی که در دنیا هست واحدهای صنعتی بررسی می‌شوند و می‌بینند آنها چه تعاملی با جامعه خود دارند و بنگاه‌های بزرگ هر کدام باید اسپانسر یک شهر باشند. اصفهان، خوزستان و تبریز این موضوع را دارند اما 24، 25 استان کشور اینگونه نیست.


مشاوره عالی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اگرمشکلات مالی‌مان حل شود روزهای خوبی در انتظار فدراسیون فوتبال است، در خصوص 5 سال محرومیت کفاشیان از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: در کشورمان خیلی راحت با آبروی آدم‌ها بازی می‌کنیم، به هر حال ابهامی در این زمینه وجود دارد. مراحل آن طی نشده و در استیناف است و امیدوارم این مشکل حل شود. من کفاشیان را متدین و سالم می‌دانم. یک بحث قراردادی بوده که بحث فنی دارد و امیدوارم اینکه می‌گویند آبروی مومن مثل خون است رعایت شود.


اسلامیان یادآور شد: خواهشم از دولت و آقای روحانی این است که در حالی که میلیون‌ها نفر در ایران در یک مسئله به نام فوتبال همه با هم اتفاق نظر داریم و وقتی تیم ملی صعود می‌کند، همه قومیت ها یکدل می‌شود، به فوتبال اهمیت بیشتری بدهند.
وی در پاسخ به اینکه چرا نمی شود درآمدزایی بین المللی باشگاه‌ها را از فیفا گرفت، تصریح کرد: به هر حال ما در تحریم به سر می‌بریم و فدراسیون 9 میلیون دلار طلب دارد و باید در این خصوص مذاکره کنیم. ما باید منسجم بایستیم و راهکار پیدا کنیم. خواهش من از دولت این است که واقعا به فوتبال توجه کنند.


عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه باشگاه‌ها الزاماتی دارند و حفظ امنیت و سلامت تماشاچی‌ها که محیط خوبی باشد برای ما اولویت است، درباره محرومیت فتاحی گفت: او موقت محروم بود. 
اسلامیان در خصوص سوپرجام و شکایت استقلال اظهار داشت: بحث این موضوع مانده است و اگر به نتیجه برسیم در خدمتتان هستیم. این بحث پیش بینی نشده بود و در هفته آینده به صورت قطعی مشخص می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباره خصوصی‌سازی تصریح کرد: خصوصی‌سازی به اعتقاد من تا بحث‌های اقتصادی باشگاه‌ها حل نشود، ممکن نیست. اگر از من بپرسید مهم‌ترین چالش باشگاه‌ها چیست؟ می‌گویم دولتی بودن. ما متاسفانه نقشه عمل نداریم و جزئیات را مشخص نمی‌کنیم. 
عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در پایان  گفت: همه توانمان را برای امنیت مسابقات لیگ برتر به کار بستیم.

بیشتر بخوانید:

رای فینال جام حذفی اعلام شد؛ محرومیت سنگین برای فتاحی و بهاروند

 

 

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال