انتقاد فلینی از سیاست مدیران منچستریونایتد

مروان فلینی ستاره بلژیکی شاندونگ لوننگ، از سیاست سران باشگاه سابقش منچستریونایتد انتقاد کرده است...

مروان فلینی ستاره بلژیکی شاندونگ لوننگ، از سیاست سران باشگاه سابقش منچستریونایتد انتقاد کرده است

به گزارش مدال، منچستریونایتد امسال ضعیف‌ترین شروع ۳۰ سال اخیر خود را تحت هدایت اوله گونار سولسشر تجربه می‌کند. این احتمال وجود دارد که سرمربی نروژی نیز به سرنوشتی مانند مویس، فان‌خال و مورینیو دچار شود. مروان فلینی ستاره سابق منچستریونایتد در مورد وضعیت این تیم در سال‌های اخیر و البته برکناری ژوزه مورینیو صحبت کرده است. او در این مورد می‌گوید:

"آن‌ها مویس را آوردند ولی فرصت کافی را در اختیارش نگذاشتند. فن‌خال را آوردند، به او دو سال فرصت دادند و روندی را شروع کردند، قهرمان جام حذفی شدند اما سپس سرمربی را اخراج کردند چون به دنبال دستاوردی سریع بودند. از دید من اخراج ژوزه خیلی سریع رخ داد چون یک مربی این چنینی به بازیکنان زیادی برای پیاده کردن فلسفه‌اش نیاز دارد. می‌خواست تیمش را بسازد ولی پس از دو سال و نیم تصمیم به برکناری او گرفتند چون نتایج مناسب کسب نمی‌شد. مشکل اینجاست؛ آن‌ها باید با هم به یک راه حل برسند. یک مربی مثل فن‌خال از نظر تاکتیکی خیلی قوی است و تجربه زیادی دارد ولی اخراج شد. آن‌ها ژوزه مورینیو که یکی از بهترین سرمربی‌های دنیا است را روی کار آوردند و او را هم اخراج کردند. ساختن یک تیم در این مدت راحت نیست و به بیش از دو سال فرصت نیاز است."

فلینی اخراج سولسشر را نیز به صلاح منچستریونایتد نمی‌داند:

"نمی‌دانم با اوله چه کار خواهند کرد. مورینیو در فصل اول شگفت انگیز کار کرد، باعث پیشرفت تیم شد و قهرمانی‌هایی کسب کرد. بسیار خب، فصل دوم سخت‌تر بود ولی او تلاش خودش را انجام داد و تمام توان خود را برای کمک کردن به آن‌ها به کار گرفت. سپس خواستار کار کردن با جوانان بودند و این اتفاقی است که وقتی کل تیم را بر پایه جوانان بنا کنید رخ می‌دهد. فراز و نشیب، فراز و نشیب، فوتبال همین است. البته که در فوتبال فقط نمی‌توان با جوانان کار کرد و به تلفیقی از آن‌ها و با تجربه‌ها نیاز دارید. به نظرم برای برنده شدن در مسابقات، در مسابقات بزرگ و قهرمانی، به عنصر تجربه هم نیاز است. البته که با جوانان هم می‌توان برنده شد ولی نه در هر مسابقه‌ای."

او همچنین در مورد حضور در فوتبال آسیا ادامه داد:

"حساسیت کار فرق می‌کند، جو یکسان نیست و جمعیت حاضر در ورزشگاه‌ها هم فرق می‌کند. این چالش جدیدی است. زمان این رسیده بود اروپا را ترک کنم. چالش جدیدی می‌خواستم و خیلی خوشحالم. اصلا حسرتی همراه ندارم. پنج سال و نیم برای منچستریونایتد بازی کردم. سال اول به سازگاری با اوضاع جدید گذشت. می‌دانم فصل خیلی خوبی نداشتم. ولی پس از آن خوب بازی کردم و برنده شدم. بسیار خب، قهرمان لیگ برتر نشدم ولی این هم بخشی از پروسه بود. منچسترسیتی تیم قدرتمندی بود و رقابت کردن با آن‌ها سخت. ولی چند بازی خیلی خوب داشتم، گل‌های مهمی هم زدم و بنابراین به همین خاطر از دوران حضورم در منچستر خیلی رضایت داشتم."

اخبار مرتبط:

یونایتد و آرسنال در دست‌های مطمئنی قرار دارند؟

تگ ها


ژوزه مورینیو لوئیس فن‌خال دیوید مویس مروان فلینی فوتبال جهان فوتبال