انتقاد وزیر از مدیران استقلال و پرسپولیس وبررسی بدهی مالیاتی سرخابی ها

پرسپولیس و استقلال بدهی های 100 و 130 میلیارد تومانی به اداره مالیات دارند اما این در حالی است که آن ها در این سال ها هیچ درآمدی نداشته اند....

پرسپولیس و استقلال بدهی های 100 و 130 میلیارد تومانی به اداره مالیات دارند اما این در حالی است که آن ها در این سال ها هیچ درآمدی نداشته اند.

به گزارش مدال،مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در گفت و گویی که با روزنامه "ایران ورزشی " داشته در رابطه با مسایل دو باشگاه پرسپولیس و استقلال صحبت کرده است. او در این مصاحبه با بیان اینکه فعلا بحثی درباره تغییرات در هیات مدیره پرسپولیس و استقلال در ارتباط با میزان رضایتش از عملکرد این دو هیات مدیره گفت:« الان هیأت مدیره دو باشگاه نهایت تلاش را برای حل مشکلات دو باشگاه انجام می‌دهند ولی انتظار من در بخش اقتصادی و درآمدهای دو باشگاه بیش از آن چیزی بود که تا‌کنون انجام شده است. در جلسات هم گفته‌ام. به من هم قول داده‌اند که دارند تلاش می‌کنند.»


او درباره بدهی های دوباشگاه هم افزود:« در طول سه سالی که من هستم ما هنوز داریم بدهی‌های 10، 15 سال قبل را می‌دهیم که چک داشتند و همینطور بدون ضابطه قرارداد بسته‌اند. این مدت رقم بسیار بالایی از این بدهی‌ها را هم به مناسبت‌های مختلف پرداخت کرده‌ایم و گزارشش را هم داده‌ایم. مسائل را سامان‌دهی کرده‌ایم، بحث اسپانسری را هماهنگ کرده‌ایم، با حسابرسی‌های مختلف شفاف‌سازی کرده‌ایم درباره این دو باشگاه. براساس حسابرسی‌ها رفته‌ایم مصوبات مجمع را گرفته‌ایم. این دو باشگاه سال‌ها اظهارنامه مالیاتی نمی‌دادند.»


سلطانی فر در ادامه گفت:«خوب است مردم بدانند که سازمان مالیاتی ما که امروز می‌گوید یکی 100 میلیارد، یکی 130 میلیارد بدهی دارد، ما هرچه به اینها می‌گوییم در هیچ سالی درآمد استقلال و پرسپولیس بر هزینه‌هایش فزونی نداشته که این دو باشگاه باید مالیات بدهند، مسوولان سازمان مالیاتی می‌گویند شما درست می‌گویید اما اگر این باشگاه‌ها در پایان سال مالی، هزینه‌ها و درآمدهای‌شان را در یک برگ اظهارنامه مالیاتی ارائه می‌کردند، من مالیات را علی‌الرأس نمی‌کردم. در گذشته اما 10، 15 سال است که اظهارنامه مالیاتی داده نشده است. من اگر الان از سازمان مالیاتی انتقاد می‌کنم، از طرفی می‌بینم آن هم راست می‌گوید. وقتی تو به من اظهارنامه نمی‌دهی، قانوناً من موظف هستم که این مالیات را علی‌الرأس کنم.»


وزیر ورزش با انتقاد عملکرد مدیریت های سابق این دوباشگاه گفت:« ما واقعاً داریم تاوان سوء‌مدیریت‌‌های گذشته را می‌دهیم که به هرحال در سه سال گذشته خیلی از ما انرژی گرفته اما خوشبختانه موفق شدیم بسیاری از این بدهی‌ها را پرداخت کنیم. سال به سال بخشی از بدهی‌ها را پرداخت‌ کرده‌ایم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای لیگ قهرمانان آسیا کسب کنیم.»

 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران بدهی مالیاتی سرخابی ها انتقاد وزیر ورزش از سرخابی ها باشگاه پرسپولیس باشگاه استقلال مسعود سلطانی فر