انتقاد پیشکسوت بوکس ; تعطیلی اردوها منطقی نیست

به گزارش مدال به نقل از بیژن باتمانی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از تعطیلی اردوهای تیم ملی بوکس اظهار کرد: تعظیلی اردوهای تیم ملی به هیچ عنوان منطقی نیست و من نمی توانم آن را درک کنم ......

به گزارش مدال به نقل از بیژن باتمانی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از تعطیلی اردوهای تیم ملی بوکس اظهار کرد: تعظیلی اردوهای تیم ملی به هیچ عنوان منطقی نیست و من نمی توانم آن را درک کنم. با تعطیلی اردوها بوکسورها در شهرستان های خود می خورند و می خوابند و از شرایط تمرینی دور می شوند. اگر قرار بود اردوها را تعطیل کنیم پس چرا مربی کوبایی انتخاب کردیم و به آن حقوق می دهیم.

او ادامه داد: از سال 1370 تا سال 1380 عضو تیم ملی بودم و یادم نمی آید که اردوهای تیم ملی تعطیل شود. متأسفانه در بوکس ما جوانگرایی وجود ندارد و تنها بر روی یک تیم سرمایه گذاری می کنیم که در پایان هم نتیجه ای ندارد. در 10 سالی که عضوتیم ملی بودم یک نفر نبود که بخواهد در وزن من مبارزه کند چون توجهی به رده های پایه نمی شد. الآن هم که توجه نصف و نیمه ای به تیم جوانان می شود اردوها را در همه رده ها لغو کرده ایم.

بوکسور اسبق تیم ملی ایران در ادامه انتقاداتش از تعطیلی اردوها افزود: مربی کوبایی که برای تیم ملی بوکس آورده اند خوب است به شرطی که از آن استفاده کنند. در حال حاضر 40 تا 50 درصد مربیان بوکس در دنیا برای تیم های ملی مختلف مربیان کوبایی هستند. پس از سال ها توانسته ایم در رده جوانان یک مدال طلای آسیایی کسب کنیم آن وقت اردوهای تیم ملی جوانان را تعطیل می کنند؟ اگر اردوی بزرگسالان قرار است تعطیل شود چرا مربی کوبایی آورده ایم؟

ملی پوش اسبق بوکس ایران درباره انتخاب افشین داوری به عنوان سرپرست فدراسیون بوکس، اظهار کرد: کرمانشاه در گذشته همیشه یکی از قطب های برتر بوکس ایران بود. از زمانی که ریاست این هیئت را به فردی دادند که اصلا با بوکس سر وکاری نداشت همین مسئله باعث افت این هیئت شد. کرمانشاه که در مسابقات کشوری قهرمان بود الان به مقام بیستم رضایت می دهد که دلیل آن وجود مدیری نا آشنا با بوکس است. نمی دانم فدراسیون بوکس هم چه ربطی به دوومیدانی دارد که مدیر آن را از دوومیدانی آورده اند.

دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی درباره عملکرد ناطق نوری در سمت ریاست فدراسیون بوکس گفت: اگر بخواهیم واقع بین باشیم ناطق نوری در جذب اسپانسر و آوردن پول برای فدراسیون بوکس تا حدودی موفق بود. ولی مشکل اصلی در آن زمان سرمایه گذاری آقای ناطق تنها بر روی یک تیم بود. در زمانی که من عضو تیم ملی بودم در طی 10 سال جمعا به 30 مسابقه برون مرزی نرفتیم. البته این آمار در رده بزرگسالان بهتر بود ولی یادم نمی آید که تیم جوانان به مسابقه ای اعزام شده باشد.

باتمانی با اشاره به مفید نبودن اردوهای تیم ملی بوکس، خاطر نشان کرد: من تجربه زیادی در بوکس دارم و دیده ام که همه تیم های اروپایی و پیشرفته در بوکس بوکسورهای خود را به همه مسابقه های بزرگ و کوچک اعزام می کنند. هدف آن ها پیروزی در این رقابت ها نیست بلکه با حداقل آمادگی هم بوکسورهای خود را به مسابقات مختلفاعزام می کنند تا تجربیات بیشتری را کسب کنند. متأسفانه در ایران خبری از اعزام شدن به مسابقات برون مرزی نیست. حتی بوکسورهای خود را به مسابقات جهانی هم اعزام نمی کنیم.

وی همچنین درباره تعطیلی اردوی مشترک با تیم ملی کوبا نیز گفت: فکر می کنم مسئولان برای لغو این اردو نبود بودجه کافی در فدراسیون بوکس را بهانه کردند اما می خواهم بگویم که الان وقت دست روی دست گذاشتن و تعطیل کردن اردوها نیست. کمتر از یک سال به بازی های آسیایی زمان باقی مانده و سه ماه تعطیلی اردوها برابر با یک سال عقب افتادن از شرایط آرمانی برای بوکسورها است. باید از همه باتجربه کمک بگیریم و بوکسورها را به مسابقات متعدد بفرستیم تا با شرکت در تمرینات مختلف به آمادگی 100درصدی برسند.

 

تگ ها


اخبار روز بوکس