انتقال جنجالی بلبلی/با استقلال و فولاد بست ولی با سپیدرود قرارداد دارد

خرید جدید استقلال بازار نقل و انتقالات را به جنجال کشیده است....

انتقال محمد بلبلی به استقلال جنجالی شده است.
به گزارش مدال، در حالی که باشگاه فولاد مدعی است بلبلی پدیده سپیدرود و کشف علی کریمی نیازی به رضایت‌نامه نداشته و با فولاد قرارداد بسته است باشگاه استقلال با او قرارداد بست. 
در هر صورت بلبلی با دو تیم  قراراداد بسته، اول با فولاد و بعد با استقلال. اگر فولاد شکایت کند جنجالی در راه است و باید دید در این میان باشگاه سپیدرود چه نظری دارد و در نهایت حق با کدام است.

اخبار مرتبط:
نقل و انتقالات استقلال/ بلبلی با استقلال به توافق رسید

در این میان، باشگاه فولاد قراردادی که با بلبلی امضا کرده را منتشر کرد و تاکید دارد بدلیل اینکه بلبلی قرارداد آماتور بسته بوده نیازی به رضایت‎نامه نبوده و بلبلی که قرار بود برای فسخ به رشت برود در پی پیشنهاد استقلال دیگر به تماس‌ها پاسخ نداده است.
حال اینکه استقلال با اخذ رضایت‌نامه از سپیدرود با بلبلی قرارداد بسته یا خیر مشخص نیست. باید دید در نهایت چه می‌گذرد. واکنش سپیدرود در نوع خود جالب خواهد بود. 
بلبلی ابتدا با فولاد و سپس با استقلال قرارداد بسته است. اگر فولاد شکایت کند استقلال با دردسر مواجه خواهد شد چرا که پیشتر پرسپولیس به خاطر عقد قرارداد با بازیکنی (طارمی) که تحت قرارداد تیم دیگری (ریزه اسپور) بود دو پنجره محروم شد. 
قانون چه می‌گوید؟ قرارداد بلبلی با فولاد بدلیل عدم فسخ او با سپیدرود قانونی بوده؟ آیا بلبلی بدلیل مذاکره و عقد قرارداد با دو تیم در کمتر از چند روز تخلف کرده؟
نکته جالب در قرارداد منتشر شده از جانب باشگاه فولاد این است که تاریخ عقد قرارداد این بازیکن با فولاد اشتباه درج شده و باید دید در این باره قانون چه می‌گوید. از سوی دیگر فولادی‌ها صراحتا عنوان کرده‌اند که با این بازیکن پیش از دریافت رضایت‌نامه از سپیدرود قرارداد بسته‌اند و همین موضوع نیز منجر به اعتراض سپیدرودی‌ها شده است. باید دید آیا باشگاه سپیدرود با کسب رضایت از سپیدرودی‌ها اقدام به عقد قرارداد با بلبلی کرده یا این باشگاه نیز به مانند فولاد با این بازیکن جوان قرارداد بسته است.

پرونده شکایت فولاد از بلبلی و استقلال شبیه شکایت تراکتور از پرسپولیس و ترابی
برخی منابع خبری مطلع به امور حقوقی فوتبال در گفت‌و‌گو با مدال عنوان می‌کنند در پرونده بلبلی و فولاد و استقلال  تیم فولاد با شکایت به به جایی نخواهد برد چرا که این پرونده تا حدودی شبیه شکایت تراکتور از پرسپولیس و ترابی می‌تواند باشد که تراکتور به دلیل عقد قرارداد غیرقانونی ره به جایی نبرد. حال باید دید آیا استقلال با مجوز سپیدرود با استقلال قرارداد بسته یا این قرارداد به شکل دیگری منعقد شده است.

فسخ قرارداد با 50 میلیون تومان؟!
در این میان برخی منابع خبری مدعی شده‌اند که محمد بلبلي بندی در قراردادش داشته كه اگر علی كريمی از سپیدرود جدا شود وی نیز می‌تواند قرارداد خود را به طور يك‌طرفه فسخ كند. وی با استاد به همین بند قرارداد با فولاد وارد مذاکره شده و قرارداد بسته و حال نیز که در آستانه انتقال به استقلال قرار گرفته در تلاش است تا با پرداخت مبلغی (در حدود 50 میلیون تومان) رضایت‌نامه خود را از سپیدرود بگیرد. اقدامی که به نظر می‌رسد راهی قانونی برای دور زدن فولاد باشد.

تگ ها


نقل انتقالات نقل انتقالات استقلال نقل و انتقالات نقل انتقالات زمستانی فولاد خوزستان استقلال سپیدرود محمد بلبلی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال