انتقال مدیریت شیرودی به استان تهران هنوز به سرانجام نرسیده است

با وجود مکاتبات انجام شده برای انتقال مجموعه ورزشی شهید شیرودی به اداره کل استان تهران و موافقت رسمی وزیر ورزش هنوز این جابه‌جایی صورت نگرفته است....

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه ورزشی شهید شیرودی قدیمی ترین مجموعه ورزشی به حساب می آید که همچون دیگر اماکن ورزشی متعلق به وزارت ورزش است. این مجموعه مهم تا ۱۵ - ۱۰ سال پیش تحت نظارت مستقیم تربیت بدنی وقت استان تهران قرار داشت اما بعد از آن  مسئولیت نظارت بر این مجموعه به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی سپرده شد.

با این حال اداره ورزش و جوانان استان تهران از  سه سال پیش برای انتقال و جابه جایی مدیریت مجموعه شیرودی رایزنی هایی داشت و در نهایت موفق شد طی نامه ای رسمی به وزیر ورزش، موافقت وی را برای آن بگیرد. بدین ترتیب و با رای مثبت مسعود سلطانی فر، مدیریت مجموعه ورزشی شهید شیرودی از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی سلب و به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران واگذار شد.

با وجود گذشت چند ماه از موافقت رسمی وزیر ورزش اما هنوز این انتقال و جابه جایی به سرانجام نرسیده است.

رضا گل محمدی مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در مورد چرایی این موضوع به خبرنگار مهر گفت: بعد از طرح درخواست ما، وزارت ورزش موضوع را با نظر مثبت به دولت اعلام کرد تا مراحل قانونی و لازم در مورد آن دنبال شود. در واقع این مسئله به دفتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام شد و از طریق دفتر وی در اختیار کمیسیون مربوطه در دولت قرار گرفت تا بر اساس استعلام های گرفته شده و نتایج آنها، نتیجه رسمی و نهایی حاصل شود.

وی تاکید کرد: از ابتدا مشخص بود که مراحل قانونی این جابه جایی زمان بَر است اما به طور جدی پیگیر این مسئله هستیم تا به موقع انتقال آن قانونی شده و مدیریت مجموعه شیرودی از شرکت توسعه به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران واگذار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه ورزشی شهید شیرودی سال ۱۳۱۷ ساخته شد و تا پیش از بهره برداری از ورزشگاه آزادی در سال ۱۳۵۳ محل برگزاری دیدارهای خانگی تیم ملی و تیم های پرسپولیس و استقلال بود و بر همین اساس تا سال ها عنوان اولین و بزرگترین ورزشگاه فوتبال تهران را در اختیار داشت.

بعد از افتتاح ورزشگاه آزادی و به خصوص به دلیل قرار داشتن مجموعه ورزشی شهید شیرودی در مرکز شهر و مسائل امنیتی حاصل از آن، برگزاری دیدارهای مهم و پُرتماشاگر فوتبال در این ورزشگاه منع شد و بدین ترتیب رونق همیشگی خود را از دست داد.

تگ ها


مجموعه ورزشی شهید شیرودی اداره کل ورزش و جوانان تهران رضا گل محمدی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی