انتقال پوگبا به یونایتد بزرگ‌ترین سود تاریخ فوتبال بود

جوزپ ماروتا، مدیر ورزشی سابق یوونتوس و کنونی اینتر، انتقال پل پوگبا به منچستریونایتد را بزرگ‌ترین سود تاریخ فوتبال می‌داند که باشگاهی از یک معامله برده است....

به گزارش "ورزش سه"، در سال ۲۰۱۲ جوزپ ماروتا به عنوان مدیر نقل و انتقالات باشگاه یوونتوس فعالیت می‌کرد و در همان زمان موفق شد پل پوگبا را با قراردادی آزاد از منچستریونایتد به خدمت بگیرد. تنها چهار سال بعد همان بازیکن با مبلغ ۱۰۵ میلیون یورو به علاوه پاداش به باشگاه سابق خود فروخته شد و ماروتا حالا این انتقال را بزرگترین سود تاریخ فوتبال می داند.

جوزپ ماروتا که اکنون به عنوان مدیر ورزشی باشگاه اینتر فعالیت می‌کند در این باره گفت: "سالی که پوگبا را به قیمت ۱۰۵ میلیون یورو به اضافه ۱۰ میلیون یورو پاداش فروختیم و گونسالو ایگواین را آوردیم بهترین معامله من بود.
این بزرگترین انتقال بود، به خصوص که ما با پوگبا به طور رایگان قرارداد امضا کرده بودیم بنابراین این بزرگترین سود واقعی بود که فوتبال تاکنون دیده است."

گفتنی است بعد از  انتقال پل پوگبا به  منچستریونایتد این ستاره فرانسوی نتوانسته طی فصول اخیر درخشش دوران حضور در یوونتوس را تکرار کند و قرارداد او با شیاطین سرخ در سال ۲۰۲۲ به اتمام خواهد رسید؛ همچنین گفته می شود که یوونتوس و خود او علاقه مند به همکاری دوباره هستند و اصلا بعید نیست که این هافبک فرانسوی دوباره به تورین بازگردد.

تگ ها


اینتر میلان جوزپه ماروتا پل پوگبا منچستر یونایتد یوونتوس