۷ انتقال گران‌قیمت اما بی‌ارزش در دنیای فوتبال؛ بی‌مصرف‌ها!

بررسی ۷ جا به جایی گران‌قیمت بازیکنانی که نتوانستند در تیم جدیدشان موفق باشند....

مالکومی که با مبلغ ۴۰ میلیون توسط بارسلونا از رم هایجک شد بیشتر از ۱ فصل در نیوکمپ دوام نیاورد و حالا به زنیت پیوسته است. این بازیکن ۲۲ ساله نتوانست خود را با شرایط لالیگا وفق دهد و نشان داد ارزش مبلغ پرداختی‌اش را نداشته است. با هم ۷ بازیکنی که با مبالغ بالا جا به جا شدند اما نتوانستند خودی نشان دهند را بررسی می‌کنیم.
آلوارو موراتا
با مبلغ ۶۰ میلیون پوند از رئال‌مادرید به چلسی رفت تا جای دیگو کاستا را پر کند اما در ۱۸ ماه حضور در لندن تنها ۱۶ گل زد تا در نهایت به اتلتیکومادرید قرض داده شود.
آنخل دی‌ماریا
در سال ۲۰۱۴ منچستریونایتد در انتقالی پر سر و صدا دی‌ماریا را با مبلغ ۶۸ میلیون پوند از رئال مادرید خرید تا فن‌خال دست پری برای آغاز لیگ برتر داشته باشد. او آن‌قدر در منچستر ناموفق بود که عمر حضورش در الدترافورد به ۱۲ ماه هم نرسید و به PSG پیوست.
کریستین بنتکه
لیورپول ۴۲ میلیون پوند به استون ویلا داد تا بنتکه را در سال ۲۰۱۵ خریداری کند. این مهاجم بلژیکی در ۸۲ بار حضور خود در لیگ برتر ۴۲ گل به ثمر رسانده بود اما نتوانست خود را سبک بازی لیورپولی‌ها هماهنگ کند تا در نهایت لیورپول را ترک کند و به کریستال پالاس بپیوندد.
جکسون مارتینز
اتلتیکومادرید همیشه مهاجمان خوبی چون آگوئرو، تورس، فورلان وو فالکائو داشته و زمانی که با مبلغ ۳۷ میلیون پوند مارتینز را از پورتو خرید امید داشت تا باز هم در نوک پیکان خط حمله‌اش یک قاتل بالفطره داشته باشد اما مارتینزی که در ۹۰ بازی برای پورتو ۶۷ گل به ثمر رسانده بود آن‌قدر بد کار کرد که در نهایت به لیگ چین بپیوندد.
اندی کارول
۳۶ میلیون پوند برای مهاجم ۲۱ ساله‌ای که برای نیوکاسل در ۱۸ بازی توانسته بود ۱۱ گل بزند، در سال ۲۰۱۰ مبلغ بالایی بود و بعدها با کارنامه ۶ گل در ۱۸ ماه کارول مشخص شد او اصلا چنین ارزشی نداشته است. جانشین او در لیورپول سوارز بود که  در این تیم بسیار موفق عمل کرد.
گایزکا مندیتا
او با ۴۳ میلیون پوند از والنسیا به لاتزیو پیوست اما نتوانست در سری‌آ بدرخشد و به بارسا قرض داده شد. این انتقال ضرر مالی بسیار هنگفتی به لاتزیو زد.
زلاتان ابراهیموویچ
زلاتان بازیکن بزرگ و موفقی بود اما پرداخت ۴۲ میلیون پوند به همراه اتوئو، اندکی بی عقلی به حساب می‌آمد. آمار  ۱۹ گل در ۳۱ بازی برای زلاتان و البته فتح سه‌گانه اتوئو با اینتر نشان داد مدیران بارسا چه اشتباهی انجام دادند. زلاتان پس از تنها یک فصل حضور در بارسا به میلان پیوست.

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات اروپا؛ شنبه ۱۹ مرداد

 

تگ ها


گزارش اختصاصی نقل و انتقالات اخبار نقل وانتقالات مالکوم زلاتان ابراهیموویچ لیگ برتر لالیگا فوتبال