انتقام بزرگ ستاره یاغی بارسلونا از رئال مادرید

در اواسط ماه فوریه اتفاقاتی مهم و به یادماندنی در تاریخ لالیگا رخ داده است....

به گزارش "ورزش سه"، انتقال لوییس انریکه از رئال مادرید به بارسلونا یکی از اتفاقات تاریخی و جنجالی دو دهه قبل رقابت های لالیگا بود. حدود دو دهه قبل این بازیکن در تقابل با تیم سابق خود درخشان ظاهر شده و دو بار دروازه رئال مادرید را باز کرد.

۱۰ فوریه ۲۰۰۷: خداحافظی دیوید بکهام با گلزنی

رئال مادرید در ۱۰ فوریه ۲۰۰۷ و در شرایطی دیوید بکهام کمی قبل انتقال خود به لس آنجلس گلکسی در پایان فصل را علنی کرده بود، در به مصاف رئال سوسیداد رفت. میکل آرانبورو با گل زودهنگام سلتا را جلو انداخت و حال تیم مهمان را گرفت. سپس بکام، کاپیتان تیم ملی انگلیس با یک ضربه آزاد از فاصله ۲۵ متری گل تساوی را به ثمر رساند.

لوس بلانکوس به دنبال قهرمانی بود و رود فان نیستلروی گل سه امتیازی و مهمی را برای شاگردان فابیو کاپلو به ثبت رساند. ضربه ایستگاهی بکهام آخرین گل از بین ۱۳ گل او در لالیگا بود و حالا از آن ضربه به عنوان نقطه عطف اصلی آن فصل از او یاد می شود. رئال مادرید که برای بدست آوردن عنوان قهرمانی با بارسا در حال مبارزه بود، فقط یک بازی مغلوب شد و بکام با فتح عنوان قهرمانی راهی ایالت متحده شد.

۱۰ فوریه ۲۰۰۲: ری پوکر فرناندو مورینتس در مقابل لاس پالماس

در تاریخ ۱۰ فوریه ۲۰۰۲ بود که رئال مادرید ابتدا روی ارسال لوییس فیگو و پرواز مورینتس با یک گل از لاس پالماس پیش افتاد. بعد از گلزنی زین الدین زیدان، مورینتس باز هم روی ارسال فیگو موفق به گلزنی شد. پس از اینکه شوت فیگو توسط ناچو گونزالس، دروازه بان لاس پالماس دفع شد، هت تریک ال مورو روی ریباند این موقعیت تکمیل شد.

گل به خودی آنخل اوضاع را برای لاس پالماس بدتر کرد و در ادامه با یک پاس عالی دیگر از فیگو و ضربه سر مورینتس، این بازیکن موفق به ثبت پوکر شد. در ادامه و با پاس اسکار میانامبرس، مدافع راست جوان رئال مادرید، مورینتس باز هم موفق به گلزنی شده و ری پوکر کرد تا رئال مادرید در مجموع ۰-۷ پیروز شود. مورینتس در مجموع ۱۲۲ گل لالیگا برای آلباسیته، رئال مادرید و والنسیا به ثمر رساند ، اما هیچ کدام مانند ری پوکر او مقابل لاس پالماس نبود.

۱۲ فوریه ۲۰۱۷: ضربه آکروباتیک فرناندو تورس در ویسنته کالدرون

دیدار اتلتیکومادرید مقابل سلتاویگو در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ شامل حوادث و اتفاقاتی بود که از یک دیدار لالیگایی انتظار می رود. سلتا با یک ضربه سر زودهنگام گوستاوو کابرال پیش افتاده و جان گویدتی با یک ضد حمله سریع کاری کرد که تا در دقیقه ۱۲، سلتا با نتیجه ۲-۱ پیش افتاده باشد. اما در ادامه یانیک کاراسکو با یک ضربه والی از فاصله ای دور کار را به تساوی کشاند و آنتوان گریزمان نیز در دقیقه ۸۸ ارسال کوین گامیرو را تبدیل به گل پیروزی اتلتیکومادرید کرد.

در این یک یار یوزابد، هافبک سلتاویگو توپ را به دیرک اتلتیکو زد و البته در نیمه اول پنالتی فرناندو تورس نیز به دیرک دروازه سلتا برخورد کرد. اما دراماتیک ترین اتفاق این دیدار ضربه آکروباتیک تورس به دروازه سلتا در نیمه اول بود. در کل تورس در دو مقطع موفق به زدن ۱۰۳ گل در لالیگا برای اتلتیکومادرید شد، اما معدود گلی از او مانند این ترکیبی از قدرت فیزیکی، تکنیک و شم گلزنی فرناندو تورس بود.

۱۴ فوریه ۱۹۹۸: نقل مکان لگانس به بورتارکه

بعد از تاسیس باشگاه لگانس در سال ۱۹۲۸ در جنوب مادرید، این تیم سالها در استادیوم لوییس رودریگز دی میگوئل بازی می کرد. در شال ۱۹۹۸ لگانس به استادیوم بوتارکه که محیطی مدرن تر و البته متعلق به شهرداری بود نقل مکان کردند. در اولین دیدار در استادیوم، لگانس در تاریخ ۱۴ ژانویه ۱۹۹۸ برابر خرز به تساوی ۱-۱ دست یافت. ابتدا فرناندو رومن تیم خرز را پیش انداخت، اما جولیا روندا در نهایت موفق شد گل تساوی لگانس را به ثمر برساند.

در آن روز لگانس پذیرای حضور ساموئل اتوئو، سوپراستار آینده بارسلونا و گلزن برزیلی کاتالا نها بودند و او بعدها در تیم هایی چون مالاگا و سلتا نیز بازی کرد. در سال ۲۰۱۶ لگانس خود را به لالیگا رساند و بوتارک تبدیل به به ورزشگاه ۱۱ هزار نفری فعلی شد. حالا این استادیوم که هم یکی از راحت ترین استادیوم ها برای تماشای یک مسابقه فوتبال در اسپانیا است.

۱۴ فوریه ۱۹۹۹: لوییس انریکه و انتقام از رئال مادرید

در روز ولنتاین در سال ۱۹۹۹، بازیکن سابق رئال مادرید دوباره برابر این تیم قرار گرفت. لوییس انریکه سه سال قبل و در انتقالی جنجالی از رئال مادرید راهی بارسلونا شده بود، اما وقتی در دقیقه چهارم موفق شد با یک ضربه سر محکم ارسال پاتریک کلایورت را تبدیل به گل کرده و دروازه پدرو کونترئاس را باز کند، خوشحالی نکرد.

رئال مادرید خیلی زود و با خطای روبرتو کارلوس روی لوییس فیگو ۱۰ نفره هم شد. اما لوییس انریکه در ادامه موفق شد پاس فنی پپ گواردیولا را دوباره با ضربه سر تبدیل به گل کرده و دروازه رئال مادرید را باز کرد. ریوالدو ذز اواخر بازی گل سوم را نیز به ثمر رساند، اما آن شب همه چیز معطوف به گلزنی لوئیس انریکه، سرمربی فعلی اسپانیا برابر تیم قدیمی اش بود.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا laliga
This Content Is Provided By Laliga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


لوئیس انریکه مارتینز تیم ملی اسپانیا دیوید بکام