انحلال هیئت مدیره النصر به دلیل فساد مالی

وزارت ورزش عربستان به دلیل مشکلات فراوان و فسادهای مالی در باشگاه النصر، هیئت مدیره این تیم را منحل کرد....

به گزارش "ورزش سه"، روز یکشنبه وزارت ورزش عربستان پس از انجام تحقیقات خود، به دلیل وجود ۶ مورد تخلف توسط مدیران النصر انحلال هیئت مدیره این باشگاه به سرپرستی صفوان السویکت را اعلام کرد. این وزارتخانه در بیانیه خود اظهار داشت که مدیریت النصر به ریاست السویکت اشتباهات زیادی مرتکب شد که از جمله مهمترین آنها، عدم رسیدگی منظم به استعفاهای ارائه شده توسط برخی از اعضای هیئت مدیره و همچنین عدم حضور اعضا در جلساتی که به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای هیئت مدیره برگزار نشد. 


این وزارتخانه همچنین تأیید کرد که مدیریت منحل شده با اتخاذ تصمیمات فردی و اعمال اختیارات هیئت مدیره و اختیارات مدیرعامل، بدون در نظر گرفتن تشریفات قانونی لازم، با علم به اینکه هیچ مبلغی در حساب های بانکی النصر وجود ندارد، با امضای چک های بانکی از حساب های النصر، منجر به این شد که باشگاه مورد ادعای قضایی قرار گیرد. 


رئیس باشگاه همچنین با صرف هزینه های مالی هنگفت، میزان بودجه در نظر گرفته شده برای النصر را نقض کرد که این امر مغایر با بخشنامه وزارتخانه است. این وزارتخانه اظهار داشت که السویکت به مکاتبات و نامه های اداری خود با وزارت ورزش که مکرراً خطاب به وی ارسال شده بود، پاسخ نداده و اسناد و قراردادهای منعقد شده از وی را مطابق با مقررات مربوطه در اختیار وزارت خانه قرار نداده است.


به همین دلیل وزارت ورزش عربستان صفوان السویکت را از مدیریت النصر خلع کرد و عبدالله الدخیل را به عنوان سرپرست باشگاه منصوب کرد. الدخیل که پیش از این نیز مدیرعامل النصر بود، یک دکتر دندانپزشک است.

تگ ها


النصر عربستان عربستان سعودی