اندر احوالات تیم ملی آلمان؛ روزگار سخت ژرمن های بزرگ و مغرور

......

 

تیم منظم و دقیقی که اغلب اوقات و در اکثر جام های جهانی یکی از جایگاه های اول تا چهارم را برای خود رزرو میکرد،در جام جهانی اخیر، حتی از گروهش هم صعود نکرد تا کادر فنی و بازیکنانش مورد نکوهش سختی قرار بگیرند و به قول آن دوستمان فعل جیم،رِ رویشان اعمال شود!!!!
نتایج ضعیف آلمان با خداحافظی بازیکنانی مثل اوزیل(که در صدر لیست منتقدین بود)و گومز همراه بود.

یوآخیم لو به خاطر نتایج بسیار ضعیف و تصمیمات اشتباهش، خصوصا قبل از مسابقات از جمله خط زدن نام "سانه"ستاره جوان و خوش تکنیک سیتی، حسابی مورد مواخده اصحاب رسانه کشورش قرار گرفت، اما از آنجا که او سرمربی یکی از با ثبات ترین تیم های دنیاست، در سمتش ابقا شده و مامور به آماده سازی تیم برای یورو ۲۰۲۰ گردید!

پس از رقابت های روسیه،مانشافت در بازی کسل کننده با قهرمان جهان به تساوی رسیده، در مقابل پرو به سختی پیروز و همین چند روز گذشته در مقابل هلند جوان شده شکست سنگینی را پذیرفت و امشب هم از خروس ها کامبک خورد تا باز هم اهالی فوتبال در آلمان احساس خطر کنند!
اما باید این را دانست تیمی که سالیان سال بر اصول و پایه ی نظم  استوار بوده شکست میخورد، ضعیف میشود، اما نابود هرگز! و گواه این حرف تاریخ است! آن ها در جام جهانی فرانسه، تیمی پیر و در یورو دوهزار، ناکامی بزرگ بودند. در بازی های کره و ژاپن هم باتوجه به افول ابر قدرت ها و  تکیه بر ستارگانی مثل "بالاک" و "اولی کان" تا فینال رفتند(اما کماکان تیم جذابی نبودند) تا اینکه از ۲۰۰۶ به این سمت استارت ساخت تیمی قدرتمند و دوست داشتنی خورده شد و تیکی تاکای اسپانیایی به خدمت نظم آلمانی درآمد تا  "ژاگو  بونیتو"ی برزیل را هفت تایی کند و بر قله ی فوتبال جهان بایستد و حال هم در دوره ی گذار است و افولش موقت! آن ها باز هم در حال نسل سازی و پوست انداختن و جوان شدن هستند و به سان فردی می مانند که برای پریدن از جوی بزرگ در حال دورخیز است،
مانشافت دیر یا زود برمی گردد چون اصول دارد و اصیل از اسب می افتد اما از اصل...

 

نیما عراقی

تگ ها


فوتبال