اندر حکایات سرخ‌ترین روز ایران

به گزارش مدال، شاید تهیترین و اسفناک پرسپولیس تاریخ همان تیم بینوایی بود که قبل از آمدن برانکو حسابی آمپرمان را بالا برد ......


به گزارش مدال، شاید تهی‌ترین و اسفناک پرسپولیس تاریخ همان تیم بی‌نوایی بود که قبل از آمدن برانکو حسابی آمپرمان را بالا برد. همان سجده‌های شکر به خاطر ته نشین نشدن در لیگ‌‌، همان باخت‌هایی کذایی به استقلال. نه فقط استقلال حتی آس و پاس ترین تیم‌های لیگ هم می‌توانستند بلای جان‌مان باشند! اما چه می‌شود کرد با دست قضا که بهترین قاضیست. بارها گفته‌اند و بارها شنیده‌اید که برانکو با کمترین تردید دعوت سرخ‌ها‌ را پذیرفته‌است. بیایید دوباره بشنویم، بیایید دوباره مو به تن‌مان سیخ شود از دست این کروات دوست‌داشتنی. از کسی که حتی در آپشن قراردادش هم بی‌خیال جاه‌طلبی نمی‌شود و با دست خالی بام آسیا را نشانه می‌گیرد‌. تصور کنید چه اعجابی در صورت مسئولان وقت پرسپولیس خوابیده‌بود. همان مدیرانی که فقط برانکو را برای بیرون کشیدن از منجلاب ته جدول و ته تهش قهرمانی لیگ می‌خواستند!
شنبه، چه تابلوی نتایج باب طبع‌مان باشد و چه حال‌مان را بگیرد، اما بازهم بهترین و غرورآمیزترین روز سرخ‌هاست. اگر آسمان آسیا از جنس سرخ پارسی درآمد، چه بهتر! این ما هستیم و یک دنیا شور و خاطره که می‌توانیم برای نسل‌های بعد تعریف کنیم. حق بدهید، ما کسانی هستیم که توی گوش‌مان مدام افسانه‌های دهه شصتی پرسپولیس ژست می‌گیرد.
حال اگر آسمان تهران سامورایی‌گونه شد، بازهم باکی نیست. بازهم می‌توانیم افسانه‌سرایی کنیم‌. از تیمی که با دستان بسته، وسط مشت رینگ متمولان آسیایی سر خم نکرد. شاید دستانش بسته بود اما تیزی دندان آن، نگاه زهر آلودش، ژن خوب تسلیم ناپذیری‌اش، قلب دشمنان را ریش ریش کرد. شما را نمی‌دانم؛ اما دل من پر از غوغاست، برای سوت پایان بازی. چه قهرمان و چه نائب آن، پرسپولیس چغرترین و سرافراز ترین تیم آسیاست.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال