اندی کول: یونایتد نباید از بارسلونا بترسد

اندی کول معتقد است که بازیکنان یونایتد نباید از نام بارسلونا بترسند...

اندی کول معتقد است که بازیکنان یونایتد نباید از نام بارسلونا بترسند

اندی کول بازیکن سابق شیاطین سرخ، در مورد رویارویی این تیم با بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا صحبت کرده است.

به گزارش مدال، اندی کول بازیکن سابق شیاطین سرخ، در مصاحبه ای بیان کرد که این تیم باید بدون هیچ ترسی به مصاف بارسلونا برود. منچستریونایتد و بارسلونا روز چهارشنبه (10 آوریل) از چهارچوب دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف یکدیگر خواهند رفت. شیاطین سرخ در دو بازی رفت و برگشت از دور مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در سال 1998/99 به مصاف این غول اسپانیایی رفتند که هر دو بازی با تساوی 3 بر 3 به اتمام رسید. کول در آن بازی ها، یک گل خاطره انگیز از طریق یک همکاری زیبا با دوایت یورک به ثمر رساند. 

اندی کول به سوالات در مورد این که چگونه شیاطین سرخ می توانند با غلبه بر بارسلونا راهی دور نیمه نهایی این رقابت ها شوند، به خاطراتش در مورد این بازی  رجوع کرد و  اینگونه پاسخ داد:

"داخل زمین بروید و همان کارهایی را انجام بدهید که ما انجام دادیم، بروید و از بازی کردن لذت ببرید. ما می دانستیم که هر دو طرف تیم های خوبی هستند. ما هیچ ترسی از خودمان به نمایش نگذاشتیم. تیم های زیادی به مصاف آن ها رفتند و از رویارویی با آن ها می ترسیدند، آن ها بازیکنان فوق العاده ای داشتند، همان گونه که ما داشتیم. ما به آن جا رفتیم تا فوتبال بازی کنیم، آن ها نیز همین کار را کردند. در آن فصل هر دو بازی با تساوی 3 بر 3 به پایان رسید. این دو نتیجه به اندازه کافی گویای سطح بازی دو تیم در آن زمان است."

او ادامه داد:

"ما برای تیم مقابل احترام قائل بودیم ولی سعی می کردیم که بر آن ها غلبه کنیم و این یک حس مشترک بود. نتیجه آن دو بازی با صدای بلند، بیانگر کیفیت فوتبالی است که دو تیم به نمایش گذاشتند. هر دو تیم فوتبال تهاجمی و جذاب را در دستور کار خود قرار داده بودند. "

در آن سال، بایرن مونیخ و منچستریونایتد با قرار گرفتن در رتبه های اول و دوم گروه، بالاتر از بارسلونا به دور حذفی رقابت ها صعود کردند و در فینال این رقابت ها در بارسلونا، مقابل یکدیگر قرار گرفتند. در اینجا بود که اوله گونار سولسشر سرمربی فعلی شیاطین سرخ، با به ثمر رساندن گل دوم تیمش در دقایق پایانی بازی، نام خود را در تاریخ این تیم ثبت کرد. سولسشر در دقیقه 83 به جای کول وارد زمین مسابقه شد و چند دقیقه بعد گل پیروزی بخش تیمش را در مقابل بایرن مونیخ به ثمر رساند. کول می گوید در آن لحظه هیچ حسادتی نسبت به گلی که سولسشر به ثمر رساند نداشت. او بیان کرد:

"این سوال بارها از من پرسیده شده است. "آیا تو به آن گل سولسشر حسادت کردی؟" و من واقعا درک نمی کنم که چرا باید حسادتی در کار باشد؟ ما با گل او قهرمان این رقابت ها شدیم. من خوش شانس بودم زیرا با گلی که در نیمه نهایی به ثمر رساندم، برای صعود تیم به فینال کمک کردم. برای من این دو با هم هیچ فرقی ندارند."

منچستریونایتد روی کاغذ شانس کمی برای صعود در مقابل بارسلونا دارد اما این موضوع باعث نگرانی کول نمی شود. او بیان کرد که آن ها پاری سن ژرمن را نیز در مرحله قبلی درست برخلاف پیش بینی هایی که انجام می شد، از سر راه برداشتند. او در مورد قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان گفت:

"من این موضوع را قبل از قرعه کشی پیش بینی کرده بودم و به یکی از دوستانم گفتم که به بارسلونا برخورد خواهیم کرد. من می دانستم که ما به مصاف این تیم خواهیم رفت، این سرنوشت است. هر چیزی در فوتبال امکان دارد، منچستریونایتد به خوبی این موضوع را در مقابل پاری سن ژرمن ثابت کرده است. بارسلونا به دلیل وجود نابغه ای به نام مسی، خیلی خوب بازی خواهد کرد. من مسی را چند سال پیش از نزدیک دیدم و وقتی که آن زمان را با اکنون مقایسه می کنم، فکر می کنم که او با بالا رفتن سنش، بهتر بازی می کند. اگر او در شب بازی با منچستریونایتد، روی فرم نباشد یا دچار مصدومیت شود آن گاه پیش بینی ها برای تیم صعود کننده، سخت تر از این خواهد شد."