انریکه: اسپانیا کاملاً بی‌عیب و نقص بود

بعد از پیروزی ۱-۰ اسپانیا مقابل سوئیس، لوئیس انریکه سرمربی این تیم از عملکرد بی عیب و نقص اسپانیا تقدیر کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، اسپانیا دیشب در خانه خود موفق شد حریفش سوئیس را در چارچوب لیگ ملت‌های یوفا ۱-۰ شکست دهد و صدرنشین گروه ۴ از لیگ A بماند. لوئیس انریکه سرمربی لاروخا در پایان بازی از عملکرد بی عیب و نقص تیمش تقدیر کرد و گفت اسپانیا در مسیر درست حرکت می کند. انریکه همچنین تک گل تیمش که توسط میکل اویارزابال به ثمر رسید را بر خلاف برخی رسانه‌ها ناشی از اشتباه حریف ندانست و گفت این گل به دلیل قدرت ذهنی بالای اسپانیا به ثمر رسیده است.

در دقیقه ۱۴ بازی درحالیکه سوئیس سعی می کرد از انتهای زمین خود بازی سازی را شروع کند پاس اشتباه یان سومر بازیکن سوئیس به اسپانیا رسید تا اویارزابال بازیکن سوسیداد توپ را وارد دروازه کرده و تک گل اسپانیا را به ثمر برساند.

لوئیس انریکه در پایان بازی به خبرنگاران گفت: " گلی که ما زدیم صرفاً اشتباه آنها نبود. این موفقیت ما بود که با فشار سنگینی که روی حریف آوردیم مجبورشان کردیم اشتباه کنند. ولی پاداش این تلاش برای ما خیلی بزرگ بود. این برای ما پیروزی واقعاً مهمی است. تا جایی که یادم مانده سوئیس فقط یک فرصت خوب داشت ولی ما در چند مورد می‌توانستیم گل بزنیم و بازی را با نتیجه بهتری ببریم. فران تورس در نیمه اول و چند نفر هم در نیمه دوم موقعیت گلزنی داشتند".

سرمربی اسپانیا در ادامه گفت: " در عملکرد امروز تیم هیچ نقطه منفی وجود نداشت. تحت فشار گذاشتن تیمی مثل سوئیس که سه دفاع مرکزی و دو هافبک در نقش محور دارد واقعاً پیچیده است. من به خاطر نوع بازی تیمم در اواخر بازی هم به این تیم افتخار می کنم. ما در بازیهای قبلی به عقب برمی گشتیم ولی در این بازی برعکس عمل کردیم و به حرکت رو به جلو ادامه دادیم تا حریف نتواند فرصت ایجاد کند".

بیشتر بخوانید:

اسپانیا ۱ - ۰ سوئیس؛ لاروخا صدرنشین باقی ماند!

خلاصه بازی اسپانیا 1 - سوئیس 0

 

 

تگ ها


لوئیس انریکه مارتینز تیم ملی اسپانیا فوتبال جهان فوتبال