انریکه: اسپانیا یکی مثل مسی و رونالدو نمی خواهد

سرمربی تیم ملی اسپانیا در نشست خبری امروز خود یک بار دیگر به تمجید از آداما ترائوره پرداخت و گفت که به فوق ستاره در تیمش نیاز ندارد....

به گزارش "ورزش سه"، آداما ترائوره در بازی دوستانه برابر پرتغال اولین بازی رسمی خود را برای اسپانیا انجام داد تا رسما به دعوت تیم ملی مالی پاسخ منفی بدهد. در دو مقطع او با بدشانسی شانس بازی برای اسپانیا را از دست داده بود ولی برابر پرتغال نه تنها به میدان رفت که همه را نیز به تحسین وا داشت.

به خصوص فیزیک بدنی عالی آداما که در وولورهمپتون نیز همه را انگشت به دهان کرده، او را به فوتبالیستی متمایز تبدیل کرده است.

لوئیس انریکه در نشست خبری بازی با سوئیس در لیگ ملت های اروپا و در مورد آداما گفت:« او یک مورد استثنایی است. شما نمی توانید فوتبالیستی با ویژگی های او را در دنیا پیدا کنید. آداما راست می گوید. او وزنه نمی زند و عضلاتش ژنتیکی هستند. البته که تمرین و تلاش سخت را هم باید در این فیزیک بدنی و خصوصیات فردی فوتبالش موثر دانست. آداما قدرتمند و سریع است ولی روی توپ نیز مهارت کامل دارد و بازیکنی در خدمت تیم است.

تاکتیک خاصی برای او نداریم و اینجا برنامه ریزی ها برای تیم است و نه یک بازیکن؛ هرچند استراتژی هایی داریم تا او بتواند از توانایی هایش به بهترین شکل استفاده کند. ویژگی های او عادی نیستند و این یک واقعیت است.»

عدم وجود فوق ستاره ای مثل رونالدو و مسی در اسپانیا:« همین تیم را ترجیح می دهم به اینکه بخواهم فوق ستاره ای داشته باشم که بخواهد همه چیز را تحت تثیر قرار دهد. این البته نظر شخصی من است و از مجموعه ای که در اختیارم است راضی هستم.»

تگ ها


لوئیس انریکه مارتینز تیم ملی اسپانیا آداما ترائوره