انریکه: شاهد یکی از بهترین بازی‌ها در سطح ملی بودیم

لوییز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، پس از پیروزی برابر ایتالیا به تمجید از کیفیت این بازی پرداخت....

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم اسپانیا و ایتالیا شب گذشته در نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا در ورزشگاه سن سیرو به مصاف یکدیگر رفتند و این بازی با پیروزی ۱-۲ شاگردان لوییس انریکه به پایان رسید تا نوار شکست ناپذیری ایتالیا پاره شود.

سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از پایان بازی به خبرنگاران گفت:« نکته کلیدی شاید این بود که ما توانستیم بازی همیشگی خودمان را در دیدار نیز ارائه دهیم. ایتالیا به حدی قوی است که همیشه رقیب سختی به حساب بیاید. من فکر می‌کنم این یکی از بهترین بازی‌هایی بود که می‌توانستید در سطح ملی ببینید. ما توانستیم به خوبی پرس کنیم، مانع به کارگیری بعضی از ویژگی‌های ایتالیا شویم و موقعیت‌هایی خطرناک را با استفاده از بازیکنان در خط دوم ساختیم. این عملکرد ما بی‌نقص بود.»

بسیاری از حضور گابی در ترکیب تیم ملی اسپانیا شگف‌زده شدند چرا که او به جوان‌ترین بازیکن تاریخ این تیم تبدیل شد. انریکه در این باره اظهار داشت:« ببینید که بچه‌ها در اسپانیا چقدر خوب هستند! دیدن بازیکنی با این شخصیت و این اعتماد به نفس در اولین بازی اتفاق طبیعی نیست. او آینده تیم اسپانیاست. الگوی این بازی وراتی است! به او گفته بودم امروز از دقیقه اول تا آخر باید وراتی را پرس کنی و او عاشق این کار بود.»

اسپانیا موفق شد به روند ۳۷ بازی بدون شکست ایتالیا در این بازی خاتمه دهد. انریکه گفت:« تنها رضایت ما مربوط به حضورمان در فینال است، نه این که توانستیم به این روند خاتمه دهیم چون ایتالیا شایستگی این رکورد جهانی را داشت و آنها به بازی در بالاترین سطح ادامه خواهند داد.»

انریکه همچنین درباره صدای سوت هواداران پیش از شروع بازی در حین پخش شدن سرود ملی اسپانیا در ورزشگاه اضافه کرد:« سرود ایتالیا به قدری زیباست که آغاز بازی به این شکل جو بسیار خوبی را فراهم می‌کند. من صدای سوت‌ها را شنیدم اما دیدم که بونوچی و دیگران برای آنها دست تکان می‌دهند که دست از این کار بردارند. فکر می‌کنم همیشه احترامی بین ایتالیا و اسپانیا در جریان بوده است.»

تگ ها


تیم ملی اسپانیا تیم ملی ایتالیا لوئیس انریکه مارتینز