انصاریان:دربی مساوی می شود/بازی خوبی نخواهد شد

مدافع اسبق تیم‌های استقلال و پرسپولیس معتقد است این ۲ تیم خیلی زود در شهرآورد پایتخت باید به مصاف هم بروند که چنین شرایطی از کیفیت بازی آنها می‌کاهد....

مدافع اسبق تیم‌های استقلال و پرسپولیس معتقد است این ۲ تیم خیلی زود در شهرآورد پایتخت باید به مصاف هم بروند که چنین شرایطی از کیفیت بازی آنها می‌کاهد.

به گزارش مدال،علی انصاریان به عنوان یکی از پر سروصداترین بازیکنان فوتبال ما این روزها کمتر به فوتبال می پردازد و بیشتر درگیر برنامه های تلویزیونی و سینمایی است.او در دهه ۷۰ و ۸۰ به مدت نزدیک به ۷ سال برای پرسپولیس به میدان رفت و یک سال نیز پیراهن استقلال را به تن کرد. این مدافع  ۲۱ گل برای سرخ‌پوشان و ۴ گل برای آبی‌پوشان به ثمر رساند تا از این نظر یک مدافع گلزن محسوب شود.

انصاریان در مورد دربی 90 مصاحبه ای انجام داده که می خوانید:

علی انصاریان دربی را چطور می بیند؟

به نظرم هر ۲ تیم خیلی زود باید مقابل هم بازی کنند و هنوز از شرایط آرمانی و آمادگی لازم فاصله دارند. اگر این بازی چند هفته آینده برگزار می شد، ‌ حتما بازی زیبایی از هر ۲ تیم شاهد بودیم. ولی با توجه به اینکه هنوز سه هفته از لیگ گذشته و هر ۲ تیم هم جانب احتیاط را رعایت می کنند، فکر نکنم بازی جالبی از کار در بیاید و در نهایت با تساوی تمام خواهد شد.

شرایط مهاجمان ۲ تیم رو چطور ارزیابی می‌کنید؟

هر ۲ تیم زیاد در گلزنی زیاد موفق نبودند. البته پرسپولیس از نظر امتیاز شرایط بهتری دارد ولی موفقیت در شهرآورد به امتیاز و جایگاه تیم‌ها در جدول رده‌بندی مربوط نیست و هر اتفاقی ممکن است در بازی پیش بیاد.

شیخ دیاباته و علی علیپور مهاجمان استقلال و پرسپولیس هنوز گلزنی نکردند. به نظر شما آنها می‌توانند در شهرآورد ۹۰ گلزنی کنند؟

خوب شرایط بازی شهرآورد خیلی متفاوت با دیگر بازی‌های لیگ است و بازیکنان ممکن است اسیر حاشیه و حتی استرس شوند که در بازی آنها تاثیر گذار است. اما به نظرم این دیدار با تساوی تمام خواهد شد. امیدوارم هستم که درست پیش‌بینی کرده باشم.

شما از جمله بازیکنانی بودید که برای هر ۲ تیم استقلال و پرسپولیس بازی کردید. خاطره خاصی در آستانه شهرآورد دارید؟

همه دورانی که بازی کردم خاطره است. فرقی نمی‌کرد که برای کدام تیم بازی می‌کنم، بلکه همیشه هدفم ارائه بهترین بازی بوده. در مجموع بازی‌های خوبی به یاد دارم و اتفاق عجیب و غریبی هم رخ نداده است.

استقلال و پرسپولیس در شهرآورد پیش‌رو برای نخستین بار از سرمربیان ایتالیایی و آرژانتینی بهره می‌برند. این موضوع به افزایش کیفیت بازی کمک می‌کند؟

شهرآورد به گونه ای است که گاهی اوقات بازی از دست مربیان و بازیکنان هم خارج می‌شود و ممکن است بر خلاف روند بازی نتیجه دیگری ببینید. این ۲ سرمربی هم برای اینکه تفکرات خاص خود را در لیگ ایران پیاده کنند، به زمان نیاز دارند.

آقا خیلی کوتاه به سوالات جواب می دید؟

برای اینکه مدتی هست که از فوتبال فاصله گرفتم و بیشتر درگیر فضای هنری و فرهنگی هستم. البته تا آنجا که امکانش شود، بعضی از مسابقات را دنبال می کنم.

نمی خواهید به فوتبال برگردید؟  البته به عنوان مربی؟

فوتبال را دوست دارم و حتی علی کریمی پیشنهاد داد که کمکش کنم. دوره‌های مربیگری درجه C و  B رو هم گذارندم. ولی به خاطر بعضی از مسائل علاقه‌مند به حضور در فوتبال نیستم.

دلیل خاصی دارد؟

نه. همانطور که گفتم بیشتر وقتم صرف امور فرهنگی و هنری است.

به نظر شما فوتبال باشگاهی ایران نسبت به زمانی که شما بازی می‌کردید، چقدر تغییر و پیشرفت کرده است؟

هیچی. تغییری نکرده. چون فوتبال ما از پایه مشکل دارد. اگر هم بخواهیم پیشرفت کنیم باید فوتبال را از پایه بسازیم. ولی همچنان درگیر استقلال و پرسپولیس هستیم.

صحبت خاصی باقی مانده؟

امیدوارم برای هیچکدام از هواداران و بازیکنان ۲ تیم اتفاق ناخوشایندی رخ ندهند. هرچند که معتقدم بازی مساوی خواهد شد.

بیشتربخوانید:

علیزاده: با آن پنالتی دنیا روی سرم خراب شد

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران دربی 90 علی انصاریان انصاریان:دربی مساوی میشود استقلال پرسپولیس استقلال-پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال