انصاری‌فرد: مذاکرات‌مان با یک بازیکن خارجی به نتیجه رسیده است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: باید یکسری از پرداختی‌ها را برای بازیکنان پرسپولیس انجام دهیم....

به گزارش مدال، محمد حسن انصاری‌فرد پس از جلسه امروز با کادر فنی و بازیکنان خارجی تیم پرسپولیس اظهار داشت: وضعیت پرسپولیس با توجه به اینکه نیم فصل تمام می‌شود، یکسری پرداختی‌ها را باید انجام بدهیم. در مورد پرداختی کالدرون و بشار رسن و رادوشوویچ امروز جلسه داشتیم. باید قسط اول مطالبات کالدرون را پرداخت کنیم و بعد از آن باید قسط دوم را بلافاصله بپردازیم. بشار رسن و رادوشوویچ هم برای پرداختی‌هایشان آمدند و روز جمعه عازم سفر هستند. باید در این فاصله تا آغاز نیم فصل دوم 20 درصد به بازیکنانمان پرداخت کنیم. 

وی ادامه داد: ما را به خاطر بدهی‌های گذشته از نقل و انتقالات محروم کرده‌اند. باید آنها را هم پرداخت کنیم. پول بازیکنان جدید و بازیکنان جدیدی را که می‌خواهیم جذب کنیم چه داخلی و چه خارجی باید بدهیم. بنابراین با یک چالش خیلی بزرگ مالی مواجه هستیم.

انصاری‌فرد افزود: نمی‌خواهیم خدای ناکرده دل هوادارانمان را خالی کنیم، اما باید بگویم دچار چنین چالش‌های مالی هستیم و باید اینها را برطرف کنیم. با توجه به دریافتی که از اسپانسرهایمان داشتیم توانستیم حدود 30 درصد از مطالبات بازیکنان را پرداخت کنیم. بدهی‌هایی که داشتیم را پرداخت کردیم تا بتوانیم مجوز حرفه‌ای را دریافت کنیم. خیلی از بدهی افراد، هتل‌ها و شرکت‌هایی که داشتیم را پرداخت کردیم تا کارمان به بن‌بست نخورد. اردوی قطر را هم داریم که باید کارهای آن را انجام بدهیم. بنابراین هواداران بدانند ما در این وضعیت باشگاه را اداره و مدیریت می‌کنیم،‌ ولی اینطور هم نیست که کاری نتوانیم بکنیم. به طور شبانه‌روز در تلاش هستیم و تمام ارکان باشگاه حتی بعضی از شب‌ها تا آخر وقت و ساعت 11 و 12 شب تلاش می‌کنیم که این کارها را مدیریت کنیم. ان‌شاءالله بتوانیم این گپ یک ماهه را برطرف کنیم و بعد از آن رونمایی از کارگزار جدیدمان را که قرار بود خیلی وقت پیش انجام شود، خواهیم داشت. این مسئله به خاطر مسائل فنی عقب افتاد. ان‌شاءالله اگر مجری و کارگزار ما رونمایی شود خیلی از مشکلاتمان برطرف خواهد شد.

وی در مورد صحبت‌های شب گذشته کالدرون که باعث نگرانی برخی هواداران شد، عنوان کرد: من از همه به خصوص کالدرون تشکر می‌کنم که با این وضعیت تحمل کرد. او 3-4 ماه کار کرد و حتی یک ریال هم دریافت نکرد.  خدا را شکر 185 هزار دلار به او پرداخت کردیم. بازیکنان من حتی یک ریال هم دریافت نکرده بودند اما حدود 30 درصد مطالباتشان را پرداخت کردیم. هم بازیکنان و هم کادر فنی صبر کردند و با باشگاه همکاری کردند. خیلی از مطالبات گذشته ما باقی مانده است. بحث جناب برانکو هم باقی مانده که نمایندگان ما در زاگرب در حال مذاکره هستند و همچنین بحث بودیمیر هست. خیلی از این مطالبات را باید پرداخت کنیم، ولی واقعا کادر فنی و بازیکنان با ما همکاری کردند. از آنها تشکر می‌کنم. ان‌شاءالله بتوانیم صبوری آنها را به نحو احسن جبران کنیم تا باشگاه دچار چالش نشود. ما در صدر جدول هستیم و امیدواریم این آرامش را با پرداختی‌هایی که انجام می‌دهیم مدیریت کنیم. 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه گفته می‌شود کالدرون شرط‌هایی را مطرح کرده که او در جریان آنها قرار نداشته، گفت: او صحبت‌هایی را با من انجام داده بود قرار شد بعد از بازی نساجی هم نشستی داشته باشیم تا بدانیم نحوه پرداختی به ایشان چگونه باشد. ان‌شاءالله روز جمعه جلسه خوبی با کالدرون خواهیم داشت و به نظرم مشکلی برای پرداخت قسط اول وجود نخواهد داشت. در مورد قسط دومش هم باید صحبت کنیم ببینیم در چه تاریخ‌هایی باید این کار را انجام بدهیم و مطمئن هستم به توافق خواهیم رسید.

وی در مورد گلایه کالدرون از ابتدای زمان حضورش در پرسپولیس مبنی بر اینکه 100 هزار دلار از توافقش کم شده و قرار بوده بعدا به عنوان پاداش به او پرداخت شود، عنوان کرد: من در جریان این موضوع نیستم، چون در آن زمان نبودم هیچ اظهارنظری نمی‌کنم ولی حتما صحبتی بوده که او صادقانه می‌گوید، اما من در جریانش نبودم.

انصاری‌فرد در خصوص تهیه بلیت رفت و برگشت برای سرمربی تیم اظهار داشت: بلیت‌هایی که می‌گرفتند چون مقصد دور بود، گفتیم اجازه بدهید خودمان بگیریم. امروز هم تاریخ برگشت را هم اوکی کردیم که 8 ژانویه باشد و می‌گیریم و به او می‌دهیم. 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا برای جذب مهاجم خارجی به نتیجه رسیده‌اند، گفت: ما بازیکنی را تقریبا به نتیجه رسیده‌ایم که به ایران بیاید و مذاکره نهایی را داشته باشیم. به ما گفتند به ما اجازه بدهید یک روز بعد از کریسمس که در هفته آینده است باشد. او بعد از این تاریخ به ما ملحق می‌شود. 

وی در مورد اینکه هواداران پرسپولیس نگران تکرار شدن سرنوشت استراماچونی برای گابریل کالدرون هستند اظهار داشت: امروز جلسه خیلی خوبی با کالدرون داشتیم. در مورد اردوی قطر بازیکنان و سایر مسائلی که وجود داشت، با هم به تفاهماتی رسیدیم. در مورد جایی که قرار است در قطر اردو بزنیم و هتل با او و دستیارانش چک کردیم و آنها پسندیدند. از این بابت مشکلی نیست. تاریخ‌ها و بازی‌های دوستانه را با هم چک کردیم. مشکلی نداریم، اما بالاخره باید پرداختی را به ایشان داشته باشیم.

انصاری‌فرد در مورد پرداختی به بازیکنان که یکی از شرط‌های کالدرون است عنوان کرد: 20 درصد بازیکنان را در همان فاصله‌ای که به آنها قول دادیم حتما انجام می‌دهیم. یکسری از بازیکنان مطالباتی از سال گذشته دارند که باید بعد از اینکه این مشکلات را حل کردیم، بدهی آنها را هم پرداخت کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه وزارت ورزش برای حل مشکلات استقلال وارد عمل شد و آیا باشگاه پرسپولیس هم انتظاراتی دارد، اظهار داشت: ما از وزارت ورزش و دولت انتظاری نداریم. خودمان از طریق اسپانسرها قبول مسئولیت کردیم. به هر حال می‌شود که وزارت ورزش و افرادی که صاحب نفوذ هستند دخالت کنند و جاهایی سفارش ما را بکنند، اما اینکه بخواهیم از دولت پولی بگیریم این‌طور نیست. طبق قراری که با اسپانسر داریم فقط مشکل ما این یک ماه است. اگر این فاصله را پر کنیم مشکلی برای آینده نخواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

واکنش رسن و رادوشوویچ پس از جلسه با مدیرعامل پرسپولیس

تگ ها


محمد حسن انصاری فرد پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال