انصاری‌فرد: برای AFC و فیفا متاسفم؛نصیرزاده چرا خودش را وسط می اندازد؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: برای AFC و فیفا متاسفم که شعار می‌دهند سیاست در فوتبال دخالت ندارد و نباید زیر بار این داستان برویم....

به گزارش مدال، محمدحسن انصاری فرد در خصوص تصمیم AFC مبنی بر گرفتن میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا در گفت و گو با برنامه تلویزیونی سلام صبح به خیر اظهار داشت: این تصمیم از کمیته مسابقات به کمیته اجرایی می‌رود و ما باید پیشگیری کنیم تا این اتفاق نیفتد. امروز جلسه داریم و تصمیم‌گیری این موضوع را می‌کنیم تا بتوانیم جلوی این رفتار را بگیریم. این جلسه در وزارت ورزش است با معاون وزیر، آقای علی‌نژاد.

* اکثر کارکنان ‌AFC در کمیته مسابقات هندی هستند

انصاری فرد افزود:  این تصمیم هنوز قطعی نیست و در کمیته مسابقات تصمیم‌گیری شده است که متأسفانه در آن کمیته اکثر کارکنان AFC هندی هستند و برای بحث‌های روانی این کارها را می‌کنند و کویتی‌ها هم که همیشه دست به دامن ایران برای حل مشکلات سیاسی‌شان بودند حالا سر بلند کردند و این پیشنهاد را دادند.

* اگر میزبانی را بگیرند در مسابقات شرکت نمی کنیم

انصاری‌فرد در رابطه با این موضوع که اگر این موضوع به تصویب کمیته اجرایی برسد پرسپولیس چه تصمیمی می‌گیرد گفت: اگر این اتفاق بیفتد ما شرکت نمی‌کنیم چون اعتقاد داریم از دید ملی، پرسپولیس  جایگاه ویژه‌ای در آسیا دارد و پر تماشاگرترین تیم آسیا است.

* برای AFC و فیفا متاسفم که شعار می‌دهند سیاست در فوتبال دخالت ندارد

مدیرعامل پرسپولیس تاکید کرد: وقتی اینفانتینو به تهران آمد دید چقدر مسابقات با شکوه برگزار می‌شود. من متأسفم برای AFC و فیفا که شعار می‌دهند سیاست در فوتبال دخالت ندارد و الان بحث سیاسی مطرح می‌کنند و این حرکات با شعارهای آنها تناقض دارد. تیم‌هایی که در تهران و شهرستان‌های ایران هستند بیشترین تماشاگر را دارند و چطور می‌توانند با این رویکرد سیاسی آنها را محروم کنند و گناه هواداران ما چیست؟‌

* نباید زیر داستان AFC برویم

انصاری فرد تصریح کرد: ایران یکی از امن‌ترین کشورهای غرب آسیا و منطقه است. در عربستان هر لحظه امکان دارد به واسطه جنگی که با یمن دارد، پهپادهای یمنی عربستان را مورد حمله قرار دهند. ما نه در داخل جنگی داریم و نه مشکلی داریم. خود عراق مشکل جنگ دارد، چگونه است عربستان و عراق می‌توانند و ما نمی‌توانیم؟ این دقیقاً نشان می‌دهد که بحث‌های سیاسی مطرح است و ما نباید زیر بار این داستان برویم. هر چقدر ما بخواهیم عقب‌نشینی کنیم این‌ها جسارت بیشتری پیدا می‌کنند و فیفا باید عاقلانه رفتار کند و به دور از مسائل سیاسی تصمیم بگیرد.الان عربستانی‌ها واقعا هزینه می‌کنند و فیفا اعتبار و آبروی خود را می‌برد. برای فیفا و AFC یک آزمون و راستی‌آزمایی است که اعتبار خود را نشان دهند.

* نمی دانم چرا نصیرزاده هر بار از اینگونه اظهارنظرها می‌کند

وی در مورد صحبت‌های نصیرزاده نیز که گفته بود در صورت انصراف از لیگ قهرمانان آسیا، احتمالاً دو سالی محروم خواهیم شد اظهار داشت: من نمی‌دانم چرا آقای نصیرزاده هر موقع داستانی رخ می‌دهد، می‌آیند از این اظهارنظرها می‌کنند. ما محروم هم شویم نباید زیر بار این مسائل تحریم‌ها برویم. این چه صحبتی است که ما هنوز موضع خود را مشخص نکرده‌ایم و هنوز به کمیته اجرایی نرفته و تصمیمی گرفته نشده او خود را وسط می‌اندازد. اجازه بدهید ببینیم ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم و موضع رسمی خود را بگیریم. چه کاری است که ناامیدی را بین مردم انتشار می‌دهد؟

* حضور گل محمدی در پرسپولیس لطف الهی بود

انصاری فرد در مورد پست اعتراضی علی علیپور در صفحه خود بابت مسائل مالی گفت: من ندیدم اما او چه مشکلی دارد؟ مجری در این خصوص اعلام کرد که علیپور ظاهرا بابت بدقولی باشگاه در مسائل مالی معترض است که انصاری فرد پاسخ داد: ما  خدا را شکر بدقولی به بازیکنان نداشته ایم البته کم و کاستی هایی بوده و جا دارد از بازیکنان‌مان تشکر کنم. آنها یکسری طلب از گذشته دارند ولی  با ما همکاری کرده‌اند و صمیمانه از آنها تشکر می‌کنیم. آقای گل‌محمدی هم لطف خدا شامل حالمان بود در آن وضعیتی که دو روز به نقل و انتقالات باقی مانده بود و تحت فشار بودیم و آقای کالدرون جواب قطعی به ما نداده بود و با بازیکن نمی‌توانستیم جذب کنیم. به نظر من یحیی گل‌محمدی لطف الهی بود که پذیرفت سرمربی پرسپولیس شود. جا دارد از آقای حمیداوی تشکر کنیم که در این برنامه انتقال به ما کمک کردند و اعتقاد داریم آقای گل‌محمدی با این بازیکنان و این امکانات در مسیر درستی قرار می‌گیرند و امیدواریم حاصل زحمات خود را بگیریم.

* شکست رفت مقابل تراکتور را جبران می کنیم

وی در مورد بازی آینده این تیم با تراکتور نیز گفت: آقای گل‌محمدی هم قبلا گفت اولویت ما اولین بازی لیگ است که پشت سر بگذاریم و تماشاگران خود ما آن روز ورزشگاه را پر خواهند کرد و یک بازی خیلی جذاب را شاهد خواهیم بود و شکست رفت را جبران خواهیم کرد.

* فقط از تیم های عربستانی در امارات میزبانی می کنیم

انصاری فرد در مورد این که اگر ایران مجبور شود در زمین بی طرف در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند، تاکید کرد: ما به این مسأله اصلاً فکر نمی‌کنیم باشگاه و هواداران‌مان زیر بار این مسأله نمی‌روند. هواداران انتظار می‌کشند بازی‌های آسیایی شروع شود و به ورزشگاه بیایند و تیم‌شان را تشویق کنند. اگر AFC بخواهد این میزبانی را از ما بگیرد ما قطعا شرکت نمی‌کنیم و فقط ما از تیم‌های عربستانی در امارات میزبانی خواهیم کرد.

* برای تیم امید هیچ وقت کار کارشناسی نکردیم

وی در مورد حذف تیم امید از مسابقات المپیک گفت: هر دوره این بحث‌ها مطرح شده و هر دوره امیدهای ما بهترین نفرات آن زمان بوده‌اند. به نظر من نقص بزرگی که ما همیشه داشتیم این بوده که کار کارشناسی نمی کنیم تا ببینیم مشکلات چیست. اگر هم کارشناسی کرده باشیم به نقاط ضعف‌مان عمل نکردیم و این سریال به همین صورت ادامه پیدا کرده است.

انصاری فرد در پاسخ به اینکه آیا موافق جابجایی فرهاد مجیدی و استیلی در آن مقطع بودید، گفت: این در حیطه وظیفه من نبود و اظهارنظری نمی کنم اما به نظرم می شد بهتر عمل کنیم.

بیشتربخوانید:
اظهارات جنجالی کالدرون پس از فسخ قرارداد؛ پرسپولیسِ خسیس!

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران انصاری فرد و نصیرزاده انصاری فرد:برای فیفا متاسفم فوتبال ایران فوتبال