انصاری‌فرد: حضور ساکت در کمیته فنی به صلاح فوتسال نیست

به دنبال اصرار رئیس فدراسیون فوتبال به حضور ساکت در کمیته فنی فوتسال و استعفای انصاری‌فرد از سمت خود، وی در مورد این اتفاقات توضیحاتی ارائه داد...

به دنبال اصرار رئیس فدراسیون فوتبال به حضور ساکت در کمیته فنی فوتسال و استعفای انصاری‌فرد از سمت خود، وی در مورد این اتفاقات توضیحاتی ارائه داد

به گزارش مدال، مدت‌هاست که رسانه‌ها مطالبی در انتقاد از فعالیت‌های محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال منتشر می‌کنند با این مضمون که مسئول بازنشسته کماکان در پست‌های مختلف مشغول است آن هم یا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم! تازه‌ترین حکم تاج برای وی(عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال) نیز جنجال‌آفرین و باعث شد محمدحسن انصاری‌فرد از سمت خود به‌عنوان رئیس فنى توسعه فوتسال و فوتبال ساحلى و سازمان لیگ فوتسال استعفا کند و اهالی فوتسال نیز به انتقاد از تصمیم رئیس اصفهانی فدراسیون فوتبال پرداختند و از رئیس مستعفی حمایت کردند. صحبت‌های انصاری‌فرد را در ادامه می‌خوانید.

*در این مدت چه گذشت و چه شد تصمیم به کناره‌گیری گرفتید؟
22دی‌ماه سال گذشته بود که از طرف تاج به‌عنوان رئیس کمیته فنى توسعه فوتسال و فوتبال ساحلى منصوب شدم. خیلى‌ها به من مى‌گفتند که این پست در برابر پست‌هاى قبلى مثل مدیرعاملى راه‌آهن و پرسپولیس و سرمربیگرى تیم ملى فوتسال پیشنهاد خاصى نیست اما من باتوجه به تخصص و علاقه‌ام به این رشته دوست داشتم که بمانم و کارکنم. با تاج تعامل خوبى داشتم و ٧ نَفَر از متخصصان فوتسال و فوتبال ساحلى را همچون شمسایى، ماجدى و سرکار خانم شهریارى را معرفى کردم تا اعضای کمیته فنى حکم بگیرند. بعد از بازنشستگى کفاشیان از طرف هیات‌رئیسه به من پیشنهاد شد که همزمان رئیس سازمان لیگ فوتسال هم بشوم چراکه تاج اصرار داشت کمیته فنی و سازمان لیگ یکى شود.

*آیا قبل از حکم گرفتن ساکت صحبتی از سوی تاج با شما صورت نگرفت؟
تاج از من خواست از ساکت دعوت کنم تا در جلسات کمیته فنى حضور پیدا کند؛ با توجه به وجود لیگ پویا و منظم و همکارى باشگاه‌ها، مربیان و مدیران و به جهت دور بودن از حواشى محتمل بعد از این اتفاق به ایشان عرض کردم کمیته فنى ما از افراد متخصصى بهره مى برد که نیازى به اضافه شدن کسى نیست و من صلاح نمی‌دانم که چنین اتفاقى بیفتد. فرداى آن روز در واتس‌اپ به تاج پیام دادم که باتوجه به کارآمدى کمیته فنى و تخصص حقیر در فوتسال و همچنین عکس‌العمل منفى اعضای کمیته به این تصمیم، به صلاح مجموعه فوتسال نمى‌دانم که ایشان باشند. برایشان نوشتم که درصورت حضور ساکت من خواهم رفت؛ ایشان پیام را خواندند اما چیزى نگفتند!

*درنهایت هم شما در عمل انجام شده قرار گرفتید!
بله، بعد از آن شنیدم که این طرح را به هیات‌رئیسه فوتبال بردند تا برعکس روال قانونى ما را مجبور به استفاده از ایشان کنند اما من حرفم را عوض نکردم. گفته بودم که می‌روم و کنار رفتم.

*فکر می‌کنید دلیل این همه اصرار تاج برای استفاده از ساکت چیست؟
دلایل خاصى دارد که الان وقت گفتنش نیست اما به‌شدت اصرار دارد ساکت حتما باشد. تاج سه‌شنبه شب با من تماس گرفت و گله کرد که چرا کنار رفتم. مدعی شد که ساکت را براى کمک به من و ساماندهى تیم‌هاى ملى انتخاب کرده است! اما او بازنشسته است و تخصصى در فوتسال و فوتبال ساحلى ندارد. متاسفم افرادی که پست‌هاى متعددى در فوتبال دارند به فوتسال هم رحم نکردند و نمی‌توانند موفقیت‌هاى ما را ببینند. ما مجموعه همدلى داشتیم. کارم را خیلى دوست دارم اما به هیچ‌وجه زیر بار حرف زور نمى‌روم و اجازه نمی‌دهم فوتسال مورد ظلم قرار گیرد؛ باتوجه به این اتفاق تصمیم به قطع همکارى گرفتم. با وجود افتخارات فوتسال آقایان و بانوان و همچنین فوتبال ساحلى مسئولان فدراسیون فوتبال رفتارى در شأن این رشته‌ها ندارند و اگر کسى هم می‌خواهد کار اصولى و اساسى انجام دهد آن هم با کار گروهى و خردجمعى این‌گونه عرصه را بر او تنگ می‌کنند تا برود، چون مانعى سر راه خود می‌بینند، اما امیدوارم بعد از رفتن من فوتسال راه خود را ادامه دهد و همه همدل باشند. از زحمات مدیران قبلى کمیته فوتسال و همچنین همه جامعه فوتسال تشکر می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

قلعه‌نویی به دنبال جذب مدافع سابق استقلال