انصاری‌فرد: زیر بار تصمیم AFC نمی‌رویم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: اگر AFC به خاطر مسائل سیاسی بخواهد این مسئله را به ما تحمیل کند، ما نمی‌پذیریم و زیر بار نمی‌رویم....

به گزارش مدال، محمدحسن انصاری‌فرد پس از برگزاری جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال درباره تصمیم‌گیری برای میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: اگر این اتفاق رخ بدهد، ممکن است کمیته بین‌المللی المپیک چنین تصمیمی را در مورد دیگر رشته‌ها هم به اجرا برساند. ما به خاطر حفظ آبرو و اعتبارمان زیر بار این تصمیم نمی‌رویم. قاطعانه می‌ایستیم، چون کشورمان امن است. حق تیم ما و هواداران‌مان است که بازی‌های خانگی ما را از نزدیک تماشا کنند و زیر بار چنین مسئله‌ای نخواهیم رفت.
وی در مورد اینکه باشگاه‌ها اصلی‌ترین ضرر را از تصمیم AFC خواهند دید، گفت: اصلی‌ترین موضوع این است که هواداران‌مان باید از نزدیک بازی‌های ما را نگاه کنند. بحث درآمدهای آن به کنار و جای خودش است. مسئله بعدی هم برای ما مهم است. اگر نتوانیم میزبان شویم، سفرهای زیاد خستگی ما را به دنبال دارد که باعث عدم نتیجه‌گیری ما خواهد شد و این را در نامه به کنفدراسیون فوتبال گفته‌ایم. پای حرف‌مان ایستاده‌ایم و ان‌شاءالله این اتفاق رخ ندهد. سلب میزبانی با شعارهایی که فیفا و AFC ‌می‌دهند که هواداران را جذب ورزشگاه‌ها کنیم، سنخیت ندارد.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که در صورت محرومیت هم از تصمیم کناره‌گیری کوتاه نخواهند آمد، بیان کرد: موضوع محرومیت بحث بعدی است. ما فعلاً باید پیام خودمان را به AFC بدهیم تا مرحله بعدی برسد.
انصاری‌فرد درباره حضور مهدی تاج در جلسه کمیته اجرایی AFC و نفوذ او خاطر نشان کرد: بله، آقای تاج عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیاست و نفوذ دارد. امیدوارم از این نفوذ استفاده شود و البته آقای تاج هم به کمیته مسابقات نامه زده است که نباید ایران از میزبانی محروم شود.
وی در مورد اینکه چقدر امیدوار است کمیته اجرایی با این تصمیم مخالفت کند، بیان کرد: امیدواریم که مخالفت صورت بگیرد تا هواداران ما از بازی‌های خانگی محروم نشوند و بازی‌های ما را از نزدیک ببینند. اگر AFC به خاطر مسائل سیاسی بخواهد این مسئله را به ما تحمیل کند، ما نمی‌پذیریم و زیر بار نمی‌رویم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص بحث جریمه‌‌‌ها و اینکه گفته می‌شود حتی امکان دارد فوتبال ایران تعلیق شود، یادآور شد: تعلیق فوتبال رخ نمی‌دهد. یا باشگاه‌های ما را جریمه نقدی خواهند کرد یا ممکن است محرومیت برای باشگاه‌ها رخ بدهد. باید ببینیم AFC چه تصمیمی می‌گیرد، اما نباید زیر بار این مسئله برویم که برای ما تصمیم‌گیری کنند. در کشورهای عربستان، یمن، عراق تظاهرات و جنگ است و بازی‌ها را میزبانی می‌کنند، اما می‌خواهند ایران که کشوری امن است را محروم کنند و نباید زیر بار برویم.
انصاری‌فرد درباره آخرین وضعیت مذاکره با آنتونی استوکس نیز گفت: با استوکس در حال مذاکره هستیم و قطعی شود، اعلام می‌کنیم. هنوز قطعی نشده است و در حال مذاکره‌ایم.

بیشتر ببینید:

انصاری‌فرد: درصورت انصراف، بحث تعلیق وجود ندارد / ویدیو

 

تگ ها


پرسپولیس محمد حسن انصاری فرد مدیر عامل پرسپولیس فوتبال ایران AFC فوتبال