انصاری‌فرد: نمی‌توان مشکلات مالی را کتمان کرد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: هواداران ایمان داشته باشند ما کنار هم از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد. البته در این راه نیاز به همراهی و حمایت‌شان داریم....

به گزارش مدال، مشکلات مالی پرسپولیس هنوز هم یک دغدغه اساسی برای محمدحسن انصاری‌فرد و همکارانش است و آن‌ها نمی‌توانند به سرعت از این شرایط عبور کنند. مدیرعامل باشگاه، اما نسبت به اتفاقات آینده امیدوار است و می‌خواهد این خوشبینی را به هواداران تزریق کند. با او برای دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید.


اخبار اطراف باشگاه این موضوع را تأیید می‌کند که شما همچنان درگیر حل مشکلات مالی هستید. در این مورد به مخاطبان خبرورزشی گزارش می‌دهید؟
بله، شرایط مالی خاصی بر باشگاه حکم فرماست و نمی‌توان آن را کتمان کرد، اما با تمام وجود باید آن را رفع و رجوع کنیم. به هر حال مشکلات وجود دارد و اتفاقاً زیاد هم هست، اما ما هم راهکار‌هایی داریم و می‌خواهیم از پس بدهی‌ها بربیاییم. بدهی‌ها مشخص است و نمی‌خواهم زیاد در موردش حرف بزنم که نگرانی هواداران افزایش یابد ولی در این شرایط درآمد‌هایی هم بوده و ما مشغول کار هستیم تا بین درآمد باشگاه و بدهی‌ها، تعادل برقرار کنیم.


این اتفاق چه زمانی رخ می‌دهد؟
ببینید در حال حاضر نه تنها پرسپولیس بلکه شرایط برای همه باشگاه‌های کشور متفاوت است ولی همان‌طور که گفتم باید تلاش کنیم باشگاه را از این وضعیت دربیاوریم. ما باید بازو‌های درآمدزایی باشگاه را قدرتمند کنیم و از هر راهی که می‌شود، برای این امر استفاده کنیم. در حال حاضر هم درآمد نسبتاً خوبی داشتیم، اما بدهی‌های گذشته و جاری بسیار سنگین است.


یک‌سری درآمد جدید هم به باشگاه اضافه شده، شما این موضوع را تأیید می‌کنید؟
بله. البته باید باز هم منتظر بمانیم که به حساب‌مان واریز شود، چون در جریان واریز پول به باشگاه، وقفه‌ای افتاد و ما در این مدت هم پیگیری‌های خودمان را انجام دادیم. از قول من به هواداران بگویید اتفاقات خوبی را در پرسپولیس تجربه می‌کنند. ما برنامه‌های زیادی داریم تا از همه پتانسیل‌های تبلیغاتی باشگاه نهایت سود را ببریم. تنها راه برون‌رفت از این مشکلات، افزایش درآمد است. چاره‌ای هم غیر از این نداریم.


این برنامه‌ها را بیشتر توضیح می‌دهید؟
اجازه بدهید کار‌ها باز هم پیش برود و سپس طی یک گزارش کامل، همه چیز را می‌گوییم، اما فعلاً تأکید می‌کنم که برنامه ما برای حال حاضر نه، بلکه متعلق به آینده باشگاه است. اگر افزایش درآمد به وجود بیاید، نه تنها حال بلکه آینده پرسپولیس را می‌سازد. کاری می‌کنیم که چه باشم و چه نباشم، سود آن را پرسپولیس می‌بیند. اتفاقات بزرگی رخ می‌دهد، اما در این راه نیاز به همکاری همه‌جانبه ارگان‌ها و هواداران داریم. اگر آنچه در ذهن من است، به حالت اجرایی برسد، سال به سال درآمد‌ها افزایش پیدا می‌کند.


آیا این موضوع به اسپانسر‌های فصل قبل هم ارتباطی دارد؟
اجازه بدهید از اسپانسر‌های قبلی که همیشه با باشگاه همکاری کردند و از اسپانسر‌های جدید که راه‌های درآمدزایی را افزایش دادند، تشکر کنم. کمی صبوری کنید، برنامه‌های‌مان برای آینده روشن می‌شود. به زودی در یک کنفرانس خبری تشریح خواهیم کرد.


یکی از مسائلی که از روز اول آن را پیگیری کردید. بحث بلیت‌فروشی بود. این ماجرا به کجا کشید؟
ما به شرکت توسعه و تجهیز اعلام کردیم که دوست داریم به محض اتمام هر دیدار، بلیت‌فروشی برای بازی خانگی بعدی‌مان آغاز شود. البته این حق ماست. از سوی دیگر، معتقدم بلیت‌فروشی الکترونیکی اتفاق خوبی در فوتبال ایران است حتی اگر تماشاگران روی سکو‌های مربوط به بلیت خود ننشینند، اما در این میان، منتظر عدالت هستیم. این طرح تا وقتی خوب است که برای همه باشگاه‌ها به یک شکل انجام شود. تا اینجای کار، همه چیز به ضرر پرسپولیس و استقلال بوده و این موضوع اصلاً خوب نیست. ما به آن معترض هستیم زیرا ساعت و تعداد روز‌های بلیت‌فروشی برای تعدادی از باشگاه‌ها بیشتر است و حتی در برخی شهر‌ها هنوز بلیت کاغذی به فروش می‌رسد در حالی که پرسپولیس و استقلال را مجبور به فروش بلیت الکترونیکی می‌کنند. با این حال شرکت توسعه و تجهیز به ما قول مساعدت داده تا شرایط عوض شود. امیدوارم وعده آن‌ها از همین بازی با نفت مسجدسلیمان محقق شود. هواداران ما حق دارند که نسبت به این مسائل حساسیت نشان دهند و ما هم پای کار هستیم تا این موضوع را حل کنیم.


یک اتفاق خوب در این هفته برای علیرضا بیرانوند رقم خورد. فکر می‌کنید او بتواند صاحب جایزه بهترین بازیکن سال آسیا شود؟
در ابتدا به بیرانوند بابت کاندیدا شدن در این بخش تبریک می‌گویم. قطعاً حق مسلم او هم در سال گذشته و هم در این فصل بود که خدا را شکر تا اینجا به حقش رسیده است. نمی‌دانم چند سال از آخرین باری که یک ایرانی توانسته صاحب این جایزه شود، می‌گذرد، اما خیلی خوشحالیم بیرانوند هم به جمع کاندیدا‌های بهترین بازیکنان سال آسیا اضافه شد. پرسپولیس سابقاً علی کریمی، علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا را در جمع برندگان این جایزه داشته و خداداد عزیزی هم که چهارمین ایرانی صاحب جایزه بهترین بازیکن آسیا است، مدتی پیراهن پرسپولیس را به تن داشت. امیدوارم این اتفاق برای فوتبال ما تکرار شود و نام بیرانوند هم به تاریخ فوتبال آسیا گره بخورد. یک نکته مهم در این میان وجود دارد؛ کاندیدا شدن بیرانوند متعلق به تیم ملی یا پرسپولیس نیست، این افتخار به همه مردم ایران تعلق دارد و فکر می‌کنم همه باید از او در این مسیر حمایت کنند زیرا در نهایت نام ایران در مراسم خوانده می‌شود. این انتخاب هم مثل رسیدن به جام جهانی است. وقتی تیم ملی به جام جهانی می‌رود، همه مردم از این افتخار، منتفع می‌شوند و اگر به جام جهانی نرود، همه ما ضرر می‌کنیم. الان شرایط بیرانوند هم به همین شکل است.


شما جدا از مدیرعامل پرسپولیس، کارشناس فوتبال هم هستید. نظرتان در مورد شکست تیم ملی چیست؟
در این شرایط، فقط باید نگاه‌مان به آینده باشد تا شکست‌های اخیر را جبران کنیم. طبیعی است که همه ما از شکست مقابل بحرین و عراق ناراحت باشیم، چون ممکن است صعودمان به دور بعدی، به مخاطره بیفتد. بالاخره این دو باختی که داشتیم، یک مقدار کار را سخت کرد ولی بازیکنان مؤثر و ستاره‌های بزرگی داریم و می‌توانیم نتیجه کامل دور برگشت را بگیریم. بازگشت به گذشته و پرداختن به حواشی و انتقادات شدید از بازیکنان و کادر فنی، هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. باید در فضایی آرام و همراه با منطق، ایراد‌ها را بشناسیم و آن را برطرف کنیم.


صحبت دیگری برای پایان دادن به این مصاحبه دارید؟
هواداران ایمان داشته باشند ما کنار هم از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد. البته در این راه نیاز به همراهی و حمایت‌شان داریم. ما در جلسات شبانه‌روز در تلاش هستیم مبالغ بیشتری را جمع کنیم و به شرایط مالی باشگاه سر و سامان بدهیم. اینجا باید از صبر و تحمل بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس هم تقدیر و تشکر کنم زیرا حمایت آن‌ها و درکی که از شرایط داشتند، باعث شد برنامه‌ها را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

بیشتر بخوانید:

اعتصاب بازیکنان پرسپولیس/ تمرین سرخپوشان تعطیل شد

 

تگ ها


پرسپولیس محمد حسن انصاری فرد مدیر عامل پرسپولیس فوتبال