انصاری‌فرد:نمی‌دانم تاج چرا اصرار دارد یک مدیر ناموفق همه جا باشد!

رئیس مستعفی کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: نمی‌دانم تاج چه فکری می‌کند که این همه کار را بر دوش کسی می‌گذارد که کارنامه ناموفقی دارد....

به گزارش مدال،محمدحسن انصاری فرد، رئیس مستعفی کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی اظهار داشت: از بابک معصومی بازیکن سابق تیم ملی یاد می‌کنم که هشتمین سالگرد وفات اوست و مراسم خوبی در کرج برگزار و از خانواده او دلجویی شد. جا دارد از علی کریمی که کمک‌های شایانی کرده بود نیز تشکر کنم.

وی درباره نقش حضور محمدرضا ساکت در استعفایش از ریاست کمیته فنی فوتسال توضیح داد: روز اولی که برای فوتسال و فوتبال ساحلی دعوت شدم سال گذشته بود و خیلی‌ها گفتند این پست ویژه ای برای تو که مدیرعامل راه آهن و پرسپولیس بوده‌ای نیست، اما من گفتم دوست دارم کار کنم صحبت خوبی هم با آقای تاج داشتم و من هفت نفر از بهترین متخصصان این رشته را به تاج معرفی کردم. گروه خیلی خوب متخصص توانمند معرفی و بلافاصله احکام آنها زده شد و هشت، 9 جلسه چالشی خوب برگزار کردیم. شکوری، سرپرست دبیر کل فدراسیون فوتبال همیشه می‌گفت کمیته فنی چقدر دارد خوب کار می کند.

رئیس مستعفی سازمان لیگ فوتسال یادآور شد: کفاشیان که بازنشسته شد به من پیشنهاد دادند جای ایشان قرار بگیرم. تاج هم اصرار داشت همه چیز فوتسال در سازمان فوتسال کشور خلاصه شود و مدیریت با من باشد. اما این اتفاق نیفتاد و من هم اصراری نداشتم.

انصاری فرد که با برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه سیما صحبت می‌کرد درباره این بخش از بیانیه‌اش که تغییرات صورت گرفته را باعث تضعیف فوتبال می داند، اظهار کرد: من اعتقاد دارم وقتی زیرمجموعه‌ای در فدراسیون فوتبال خوب کار می‌کند و بدون حاشیه و سالم جلو می‌رود، باید مدیریت آن تقویت شود نه تضعیف! مجموعه فوتسال، کمیته فنی و لیگ فوتسال که جابری دبیر سازمان لیگ فرد قانون‌مند و دقیقی است و برنامه‌ها را خیلی خوب اجرا می‌کرد، همگی به خوبی داشتند جلو می رفتند. سازمان صداوسیما و شبکه ورزش همکاری خوبی با ما داشت و مسابقات‌مان به صورت زنده پخش می شد، پرداخت‌ها به خوبی انجام می‌شد، در حالی که قبلاً چک داده می شد، امسال بهترین نوع توپ را وارد کردیم و در کل مجموعه‌ای داریم که خوب و دقیق کار می‌کند.

وی درباره کارشکنی هایی که به آنها اشاره کرده بود، تصریح کرد: نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم اما بعد از پیامی که به تاج دادم، فشارها روی من بیشتر شد و افرادی که خط می دادند عرصه را به من تنگ کردند.

رئیس مستعفی سازمان لیگ فوتسال تاکید کرد: خوشبختانه مسابقات فوتسال خیلی خوب برگزار می‌شود و علیرغم جنجال‌ها و حواشی سال‌های گذشته، اکنون مدیران باشگاه ها و بازیکنان و... هم همکاری خوبی با ما دارند.

انصاری فرد در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: وقتی تاج سه جلسه برای یک کاسه کردن سازمان فوتسال برگزار کرد، در جلسه آخر گفت ساکت باید به کمیته فنی بیاید من هم گفتم کمیته ما افراد متخصص هستند و این موضوع برای من حاشیه می‌شود. فردای روز جلسه هم به او در واتساپ پیام دادم که به صلاح خودم و مجموعه فوتسال نمی‌دانم که ایشان بیاید. اعضا هم همین نظر را داشتند اما تاج اصرار داشت، ولی من 15 تیر به او گفتم اگر ساکت بیاید من قطع همکاری می کنم. او پیام مرا خواند و جواب نداد، اما شنیدم این طرح را در هیئت رییسه فوتبال مطرح کرد تا من را اجبار کنند ساکت بیاید. در کمیته‌ها همیشه روال این است رئیس یک نفر را پیشنهاد می دهد.

وی با بیان اینکه «دوست داشتم کارم را ادامه بدهم، چون خیلی موفق بودیم و همه متخصص بودند»، اذعان کرد: نمی‌خواهم بشکافم که چرا تاج روی حضور ساکت اصرار داشت.

رئیس مستعفی کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در پاسخ به این سوال که احتمالاً تاج به شما اعتماد نداشته که گفته ساکت حتما باشد، گفت: روز اول اصلاً این صحبت‌ها نبود. شاید بعداً به این نتیجه رسیده‌اند. من خیلی دوست داشتم کارم را ادامه دهم. شب گذشته هم تاج زنگ زد و گفت چرا این کار را کردی و من هدفم چیز دیگری بود و چون ساکت در سازمان تیم‌های ملی است قصد داشتیم برای هماهنگی اردوها ایشان را بیاوریم که من گفتم البته می‌شد در فضای دیگری این کار را کنند نه اینکه وارد کمیته فنی شوند. ولی من با تصمیمی که با مشورت دوستان برای استعفا گرفتم، فکر می‌کنم این استعفا کاملاً درست بود و به صلاح ندانستم که آقای ساکت وارد فوتسال شود.

انصاری‌فرد در پاسخ به این پرسش که «مگر ساکت زیر مجموعه شما نمی‌شد و چرا استعفا دادید؟»، گفت: روال کار قانونی این است رئیس کمیته نفر پیشنهاد می‌دهد و رئیس فدراسیون موافقت می‌کند. بنابراین من باید پیشنهاد می‌دادم. من جلوی اجبار آنها ایستادگی کردم. الان هم انعکاس حضور ایشان در جامعه فوتبال کاملاً مشخص است.

رئیس مستعفی سازمان لیگ فوتسال افزود: جبهه‌ای علیه من در فوتسال بود. فوتسال داشت مستقل کار می کرد و کارش را خوب انجام می داد و از زیر سلطه کسانی که ماموریت و مشغله‌های زیادی در فدراسیون دارد، خود را بیرون کشیده بود، اما نمی‌دانم تاج چه فکری می‌کند که این همه کار را بر دوش کسی می‌گذارد که کارنامه ناموفقی دارد و اصرار اینکه همه جا باید ایشان باشد برای چیست؟ ولی به خاطر همین موضوع من علیرغم اینکه کارم را دوست داشتم، نماندم، چون اینکه در فوتسال که به خوبی داشت کار می کرد دخالت کنند قابل قبول نیست.

انصاری‌فرد درباره حضور مربیان خارجی در ایران گفت: یک سری مربیان هستند که در سطح خاص کار می‌کنند، مثل ناظم الشریعه یا یحیی گل محمدی که به هر تیمی رفته جوان گرایی کرده و تیم را متحول کرده و به رده های بالا رسیده است. جواد نکونام و... هم از این طیف هستند، اما تیم هایی مثل پرسپولیس و استقلال خاص هستند و مربی ایرانی برای آنها جواب نمی دهد.

بیشترببینید:

انصاری فرد: به تاج گفتم ساکت باشد من نیستم /ویدیو

تگ ها


فوتسال ایران استعفای انصاری فرد فوتبال