انصاری فرد و رقیبی به نام سرمربی

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: رقابت انصاری فرد با امینیکه و بن نابوهانه هم جذاب است و هم به سود المپیاکوس ......

به گزارش مدال به نقل از ایران ورزشی: رقابت انصاری فرد با امینیکه و بن نابوهانه هم جذاب است و هم به سود المپیاکوس. البته اگر بنسیک هاسی، سرمربی المپیاکوس به کریم هم اندازه نابوهانه و امینیکه بها بدهد، به نام ها توجه نکند و بهترین مهاجم تیمش را در ترکیب اصلی قرار بدهد. این مساله انصاری فرد با هاسی است. او اگر فرصت بیشتری در اختیار کریم انصاری فرد قرار بدهد نتیجه اش را خواهد دید. همانطور که پائولو بنتو، سرمربی سابق المپیاکوس وقتی آمادگی و تلاش انصاری فرد را دید در نهایت مجاب شد تا از این مهاجم 27 ساله در ترکیب اصلی استفاده کند. او جواب این اعتماد را گرفت، آن هم وقتی که کریم در لیگ اروپا نمایش خیره کننده ای ارائه کرد.

کریم انصاری فرد می ماند و در المپیاکوس رقابت می کند. رقابت برای بازی در ترکیب اصلی و پست مهاجم هدف. او البته در لیگ اروپا، جایی در فهرست المپیاکوس پیدا نکرد اما همچنان تلاش می کند تا برسد به جایی که هم از شایعه های مختلف پیرامون جدایی اش خلاص شود و هم در فصل منتهی به جام جهانی گل بزند، بدرخشد و همراه تیم ملی به روسیه برود.


کریم البته بارها ثابت کرده که اهل مبارزه است. او از زمانی که نوجوانی 16 ساله بود و به سایپا آمد تا با مهاجمانی آماده رقابت کند تا امروز این خصوصیت را بارها نشان داده و سختکوشی را تجربه کرده است. آخرین اش هم حضور در پامپلونا و باشگاه اوساسونا بود. او به لیگ ایران برنگشت. در اروپا ماند، با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم کرد و سرانجام در یونان در مسیر موفقیت گام برداشت.


انصاری فرد برای بازی در ترکیب المپیاکوس، هم با مربی رقابت می کند و هم سه مهاجم از کومور، نیجریه و برزیل. حالا چرا کریم باید با سرمربی المپیاکوس رقابت کند؟ بنسیک هاسی یک رگ آلبانیایی دارد و یک رگ صرب. او در تمرین های پیش فصل بارها انصاری فرد را در اوج آمادگی دیده اما هرگز روی توانایی های او حساب نکرده است. کریم در دو بازی تدارکاتی برای المپیاکوس گل زد اما هاسی توانایی های او را ندید یا نمی خواست که ببیند.

انصاری فرد در حالی در بازی المپیاکوس در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپا برای تیمش به میدان نرفت که بن نابوهانه رقیب جدی او در این فصل از رقابت ها توانست دو گل ارزشمند را در زمین پارتیزان بلگراد برای تیم یونانی به ثمر برساند. درخشش این مهاجم اهل کشور کومور و نقش کلیدی او در کسب این پیروزی باارزش خارج از خانه، این دلواپسی را به وجود آورده که انصاری فرد در فصل منتهی به جام جهانی کمتر از قبل شانس حضور در ترکیب تیم باشگاهی را داشته باشد.

درباره ال فاردو بن نابوهانه یکی از رقبای کریم انصاری فرد در خط حمله المپیاکوس بد نیست بدانید که این بازیکن 28 ساله متولد کشور فرانسه است اما ملیتی کوموری دارد. بن فوتبال حرفه ای را در سال 2008 و با حضور در تیم فرانسوی لوهاور آغاز کرد و سپس پیراهن لوادیاکوس، المپیاکوس و پانیونیوس را پوشید. بن نابوهانه در فصل 2017-2016 نیز با قرارداد قرضی به تیم پانیونیوس پیوست. کریم انصاری فرد نیز دو فصل 2016-2015 و 2017-2016 پیراهن پانیونیوس را بر تن داشت. نکته جالب اینجا است که کریم انصاری فرد در فصل 2017-2016 در 14 بازی 5 گل برای تیمش به ثمر رساند اما بن نابوهانه مهاجم کوموری آن فصل پانیونیوس در 34 بازی 9 بار برای این تیم گل زد.


دیگر رقیب انصاری فرد مهاجمی مشهور با ملیتی نیجریه ای است. امانوئل امینیکه 30 ساله با سابقه بازی برای اسپارتاک مسکو، وستهم، فنرباغچه و العین. امینیکه 37 بار هم برای تیم ملی نیجریه بازی کرده و 9 گل به ثمر رسانده. این مهاجم فعلا مهاجم اصلی المپیاکوس محسوب می شود.


سبا برزیلی با شماره 92 سومین رقیب انصاری فرد است. مهاجمی 25 ساله با سابقه بازی برای کروزیرو، پورتو و استوریل پرتغال. این مهاجم برزیلی 2 بازی برای تیم زیر 20 ساله های برزیل انجام داده اما گلی به ثمر نرسانده. او البته جایگاهی پایین تر از انصاری فرد در ترکیب المپیاکوس دارد و خطری جدی برای شماره 10 تیم ملی ایران محسوب نمی شود.


نکته امیدوار کننده درباره کریم انصاری فرد این است که او یک مهاجم تمام کننده تخصصی است و بن نابوهانه یک بال راست که توانایی بازی به عنوان مهاجم را دارد. هرچند گل های بن نابوهانه در دیدار حساس المپیاکوس در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپا بیانگر این است که کریم انصاری فرد برای حضور در ترکیب المپیاکوس کار سختی پیش رو دارد.


رقابت انصاری فرد با امینیکه و بن نابوهانه هم جذاب است و هم به سود المپیاکوس. البته اگر بنسیک هاسی، سرمربی المپیاکوس به کریم هم اندازه نابوهانه و امینیکه بها بدهد، به نام ها توجه نکند و بهترین مهاجم تیمش را در ترکیب اصلی قرار بدهد. این مساله انصاری فرد با هاسی است. او اگر شرایط را در نظر بگیرد و فرصت بیشتری در اختیار کریم انصاری فرد قرار بدهد نتیجه اش را خواهد دید. همانطور که پائولو بنتو، سرمربی سابق المپیاکوس وقتی آمادگی و تلاش انصاری فرد را دید در نهایت مجاب شد تا از این مهاجم 27 ساله در ترکیب اصلی استفاده کند. او جواب این اعتماد را گرفت، آن هم وقتی که کریم در لیگ اروپا نمایش خیره کننده ای ارائه کرد.


این تنها دغدغه کریم انصاری فرد نیست. او جام جهانی را هم پیش رو دارد و تلاش می کند تا بهترین عملکرد باشگاهی را ارائه کند و برای دومین بار پا به مهم ترین مسابقات جهان فوتبال بگذارد. اتفاقی که با توجه به سابقه و تجربه کریم دور از دسترس او نخواهد بود.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال