انصاری‌فرد: کالدرون انتظار دارد همه تیم‌ها به یک چشم دیده شوند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: با بیرانوند تمدید می‌کنیم، چون عاشق پرسپولیس است....

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: با بیرانوند تمدید می‌کنیم، چون عاشق پرسپولیس است.

به گزارش مدال،محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به تازگی جلسات مهمی با کالدرون و وکیل برانکو برگزار کرد. او همچنین قرارداد بیرانوند را به زودی تمدید می‌کند و قرار است با چند بازیکن دیگر تیم هم در ماه‌های آینده برای تمدید قرارداد، توافق برسد. امروز زمانی دست داد تا با او در مورد شرایط اخیر پرسپولیس به صحبت بپردازیم:

دیدار تیم ملی مقابل کامبوج را دیدید؟
بله، به همه هواداران تیم ملی، بازیکنان و کادر فنی تبریک می‌گویم، چون پیروزی خوب و مقتدرانه‌ای کسب کردیم.
به نظرتان بازی چطور بود؟
با اینکه مقابل تیم ضعیفی در آسیا قرار گرفتیم که رنکینگ خوبی هم ندارد، اما بار دیگر قدرت تهاجمی تیم ملی و انگیزه بازیکنان ما برای درخشش در آسیا مشخص شد. گل‌هایی که به ثمر رساندیم، نشانه قدرت تیم ملی و حمایت مردمی بود. این‌ها را باید به فال نیک بگیریم و مطمئن باشید در شرایط فعلی نیز، اتفاق خوبی برای تیم ملی رخ داده که با چنین روحیه‌ای به میدان رفت و توانست بدرخشد. این گل‌ها وقتی کار به تفاضل بکشد، به ما کمک شایانی می‌کند.
بازیکنان پرسپولیس هم عملکرد خوبی داشتند.
بله، باشگاه پرسپولیس تحت هر شرایطی با تیم ملی نهایت همکاری را دارد و همیشه از ایران حمایت می‌کنیم. باشگاه پرسپولیس در طول تاریخ، این موضوع را بار‌ها ثابت کرده که حامی تیم ملی است و باز هم به کارمان ادامه خواهیم داد. اتفاقاً سهمیه خوبی هم داریم، اما معتقدم چند بازیکن دیگر تیم‌مان هستند که استحقاق و شایستگی حضور در تیم ملی را دارند و امیدواریم در آینده به آن‌ها هم فرصتی برای نشان دادن این شایستگی‌های فنی برسد.
نام نمی‌برید؟
مردم همه چیز را می‌دانند و بازیکنان شایسته ما را نیز می‌شناسند.
احمد نوراللهی و محمدحسین کنعانی‌زادگان مقابل کامبوج گل زدند و علیرضا بیرانوند هم پنالتی گرفت. نظرتان در مورد این اتفاقات چیست؟
گلزنی احمد نوراللهی و کنعانی‌زادگان اتفاق خوبی بود. این موضوع کمک می‌کند تا ملی‌پوشان ما با روحیه خوبی کارشان را ادامه بدهند و به تمرینات پرسپولیس برگردند. انصافاً هر دو گل هم زیبا بود. بیرانوند هم بار دیگر با لباس تیم ملی پنالتی گرفت و نشان داد که برای پنالتی گرفتن، تجربه و تخصص خیلی خوبی پیدا کرده و اعتماد به نفس بالایی دارد. از اینکه بازیکنان پرسپولیس تأثیرگذاری خودشان را در ترکیب تیم ملی دارند، از صمیم قلب خوشحالم. البته انصافاً همه بازیکنان تیم ملی خوب بودند و در تیم ملی بحث رنگی وجود ندارد. امیدوارم در ادامه راه نیز، تیم ملی موفق باشد.
صحبت از بیرانوند شد. خودش گفته بعد از بازی با تیم ملی بحرین قرار است قراردادش را به صورت رسمی تا دو سال دیگر تمدید کند. این پروژه تا کجا پیش رفته است؟
ما قبلاً با بیرانوند صحبت کرده بودیم آن هم در شرایطی که متأسفانه یکسری هجمه‌ها روی بیرانوند بود و یکسری تصور می‌کردند او به خاطر آنکه لژیونر نشده، دیگر تمرکز ندارد، اما در همان مذاکرات اولیه متوجه شدیم بیرانوند تمایل به تمدید قرارداد دارد. او چراغ سبز را به باشگاه نشان داد و باید بگویم واقعاً به پرسپولیس علاقه و عشق دارد، چون با هواداران پرسپولیس احساس راحتی می‌کند. به هر حال ما هم پیشنهادمان را دادیم و او شرایط را پذیرفته و توافق اولیه را داشتیم.
چرا قبل از بازی با بحرین امضای قرارداد صورت نگرفت؟
به هر حال بازی‌های پرسپولیس سخت و پشت‌سر هم بود. ما شهرآورد را داشتیم، بعد دیدار با سپاهان، سپس بازی در جام حذفی که تک‌حذفی است و در نهایت سفر به مشهد و بازی با شهرخودرو در میان بود. حالا هم که بیرانوند در کمپ تیم ملی حضور دارد. به همین علت امضای قطعی و رسمی قرارداد به تعویق افتاد تا تمرکز این بازیکن و باشگاه از بین نرود. تصمیم گرفتیم در یک فرصت مناسب، کار را تمام کنیم. تأکید من این است که بیرانوند واقعاً باشگاه و تیم را دوست دارد. او مطالبات زیادی داشت ولی وقتی بحث تمدید قرارداد پیش آمد، خودش هم پای کار آمد. امیدوارم تمدید قرارداد با بیرانوند بتواند هواداران را خوشحال کند.
*بازیکنان دیگری هم هستند که در صف تمدید قرارداد با باشگاه قرار بگیرند؟
بله قطعاً همین‌طور است. همان‌طور که در جریان هستید، ما به تازگی با احمد نوراللهی تمدید کردیم. به طور کلی هر بازیکنی مایل به تمدید قرارداد و پذیرفتن شروط باشگاه باشد و البته مورد تأیید کادر فنی قرار بگیرد، برای تمدید قراردادش مذاکره می‌کنیم. کالدرون باید این تشخیص را بدهد. هر اسمی به ما داده شود، باب مذاکره را به صورت جدی باز می‌کنیم تا خیال هواداران نسبت به آینده باشگاه نیز راحت شود.
شنیدیم در جلسه ظهر پنج‌شنبه که با گابریل کالدرون داشتید، او از کمیته انضباطی و احکام صادره علیه تیم و بازیکنان پرسپولیس گلایه داشت. در این مورد صحبت می‌کنید؟ موضوع اعتراض کالدرون چه بود؟
بله، حقیقت این است که کالدرون گلایه‌هایی داشت و می‌گفت برخی از آرای کمیته انضباطی علیه است. البته احترام به قانون و احکام صادره از سوی کمیته انضباطی، اصل کار ما است، اما کالدرون نمونه‌های زیادی را مثال زد و اعتقاد داشت نگاه‌ها و آرا متفاوت است. ما هم در مصاحبه‌های‌مان گفتیم باید برای همه تیم‌ها شرایط برابری برای رقابت باشد. کالدرون انتظار داشت همه تیم‌ها به یک چشم دیده شوند و می‌گفت پرسپولیس با چنین احکامی لطمه می‌خورد. چند نمونه را هم آورد و به آرای تیم‌های دیگر اشاره کرد. او مستند حرف می‌زد و ما هم گفتیم بدون اینکه کاری به سایر تیم‌ها داشته باشیم، امیدوارم نگاه‌های عادلانه و برابر بین باشگاه‌ها در آرای انضباطی ببینیم.
شما از کالدرون حمایت می‌کنید؟
قطعاً همین‌طور است. حمایت کاملی از کادر فنی داریم و کالدرون و اعضای کادر فنی نیز این موضوع را می‌دانند. حتی ایشان درخواست تقویت کادر فنی را داشت و یک آنالیزور باتجربه به جمع مربیان اضافه کرد که ما هم موافقت کردیم و امیدواریم با این شرایط، کارمان تسهیل شود.
مذاکره با وکیل برانکو که به ایران آمده بود، به کجا کشید؟
از وکیل برانکو دعوت کردیم تا به تهران بیاید، جلسه گذاشتیم، دیدار داشتیم و حرف‌های‌مان را زدیم. ایشان پیشنهاد‌های خودشان را داشت و ما هم پیشنهاد‌هایی که مد نظرمان بود را دادیم. من نسبت به توافق با برانکو خوشبین هستم و ان‌شا‌ءا... بتوانیم توافق کنیم. به هر حال نباید فراموش کرد برانکو برای پرسپولیس زحمت کشیده و نباید برای حل مشکلات پیش آمده سراغ فیفا برویم. پافشاری من این است که مشکلات پیش آمده با مذاکره، توافق و خارج از دایره فیفا حل شود. در این مورد هر اتفاقی رخ بدهد، فوراً با هواداران در میان می‌گذاریم، چون هدف ما، شادی هواداران است.

بیشتربخوانید:

انصاری‌فرد: هیات مدیره به دنبال احیای دانشگاه پرسپولیس است

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران انصاری فرد کالدرون فوتبال