انصاری : مربی کوبایی به درد بوکس نمیخورد

سرمربی اسبق تیم ملی بوکس معتقد است مربی کوبایی نمی تواند در بوکس ایران تحول ایجاد کند ......

سرمربی اسبق تیم ملی بوکس معتقد است مربی کوبایی نمی تواند در بوکس ایران تحول ایجاد کند.

به گزارش مدال به نقل از عبدالرضا انصاری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره نتایج بوکسورهای ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: 179 بوکسور از 29 کشور آسیایی در این مسابقات شرکت کرده بودند و تیم ما با هشت ورزشکار به تاشکند اعزام شده بود که فقط یک نشان برنز توسط سجاد کاظم زاده در وزن 69 کیلوگرم کسب کردیم.

وی تاکید کرد: موجودیت ما بدون شک بیش از کسب یک مدال است و در هیچ دوره ای از طول تاریخ بوکس ایران از نظر نتایج و تعداد کسب مدال چنین نتیجه ی ضعیفی نداشته ایم.

انصاری در پاسخ به این پرسش که به نظر شما مربی کوبایی می تواند در بوکس ایران تحول ایجاد کند؟ گفت: یکی دو جلسه فیلم های کوتاه از تمرینات وی را دیده ام، از ابتدا این نتیجه را پیش بینی می کردم اما برای اینکه روحیه ی بوکسورها ضعیف نشود، مطلبی نگفتم و کسی هم نظرم را نپرسید و اگر هم عنوان می شد کسی به آن توجه نمی کرد، چون به نظر امثال من توجه نداشته اند که بدون تحقیق از یک مربی دو ستاره دعوت کرده اند. با توجه به امکانات و تفاوت روش تمرین کوبایی ها با ما، باربارو خیمنز قابلیت تحول در بوکس کشورمان را ندارد.

انصاری اضافه کرد: بیشتر مبارزات را به طور مستقیم تماشا کردم، وی با چه زبانی بوکسورها را در مسابقه راهنمایی و کوچینگ می کرد؟ چون مترجم نمی توانست در کنار او باشد تا در یک زمان یک دقیقه ای هم متوجه شود، تمرکز کند و تاکتیک لازم را بکار بگیرد. در این زمان پنج ماهه با یک اردوی کامل با تجهیزات بیشتر از گذشته و اختیارات لازم که در اختیار داشت چه نتیجه ای کسب کرده است؟ فیلم مسابقات سجاد محمدپور و سالار غلامی در مسابقه باکو را با این پیکارها مقایسه کنید همه چیز دست تان می آید!

این مربی لرستانی یادآور شد: بهتراست مقایسه ای آماری داشته باشیم. با اینکه من 15 فروردین سال 95 اعلام آمادگی کرده بودم 22 اردیبهشت تیم ملی را بدون دریافت حکم و ابلاغ در اختیار گرفتم و تا زمان مسابقه جهانی 20 روز زمان باقی مانده بود. 375 بوکسور از 76 کشور جهان در مسابقه با تمام توان برای آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک شرکت کرده بودند.  تیم هشت نفره ما که سه روز قبل از اعزام دو نفر آن برخلاف نظر من تغییر کرد و دو نفر دیگر که یکی از آنها سجاد محرابی بدون هماهنگی با من و با اجازه یکی از مربیان در مسابقات حرفه ای شرکت کرده بود و یکی از امیدهای کسب سهمیه هم بود از تیم کنار رفتند.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در طول تاریخ بوکس ایران تیم ما هفت برد کسب کرد که در مسابقه ای تقریباً در سطح جهان تا این زمان بی سابقه بوده و در مجموع طبق لیست موجود رتبه بیست و دوم را کسب کردیم.

 انصاری در ادامه با انتقاد از مربیان تیم ملی در پیکارهای جهانی باکو، تصریح کرد: برخی از اعضای کادرفنی نه تنها همکاری نداشتند بلکه کارشکنی هم می کردند. بعد از آن رقابت ها همه کسانی که با من در تیم ملی بودند بلافاصله مشغول شدند و ظاهراً تازه بهانه ای برای حذف من به دست شان افتاده بود.

سرمربی اسبق تیم ملی بوکس در پایان گفت: روش تمرین من با توجه به کارشکنی های موجود روشی علمی و منطقی بود و در این مدت کم در بین تیم اعتماد به نفس عجیبی ایجاد شده بود و همین امر باعث شد خودم را قربانی کنم و انصراف ندهم تا اعتماد به نفس ایجاد شده در بین بچه ها باقی بماند و همین امر موجب موفقیت نسبی آنان شد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال