انصراف تنیس روی میز ایران از مسابقات جهانی در صورت عدم آماده‌سازی

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز می‌گوید احتمال اینکه ایران در صورت نداشتن آماده‌سازی لازم و کافی برای مسابقات قهرمانی جهان از حضور در این رقابت‌ها انصراف دهد، وجود دارد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، جمیل لطف الله نسبی با یادآوری اینکه طبق اعلام رسمی فدراسیون جهانی تنیس روی میز، مسابقات قهرمانی جهان بعد از دو بار تعویق قرا است ۱۰ تا ۱۷ اسفندماه در بوسان کره جنوبی برگزار شود، گفت: این رقابت ها اولین مسابقات رسمی است که پس از چندماه دوری از میادین می توانیم در آن شرکت کنیم. البته قاعدتا پیش از این رقابت ها پرو تورهای قاره ای و جهانی زیادی برگزار می شود اما فعلا مسابقات رسمی دیگری مصوب نشده و اگر باشد هنوز اعلام رسمی نشده است.

وی با اشاره به برگزاری این دوره مسابقات قهرمانی جهان در بخش تیمی و با تاکید بر اینکه ایران در دوره پیشین این رقابت ها برای نخستین بار به گروه اول صعود کرد، ادامه داد: چگونگی حضور در مسابقات جهانی همیشه و در هر شرایطی مهم است اما این بار شرایط ایران با همیشه متفاوت است چراکه برای اولین بار باید در جمع ۲۴ تیم برتر دنیا رقابت داشته باشیم آنهم به گونه ای که در این گروه بمانیم و سقوط نکنیم.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز تاکید کرد: برای چنین حضوری هر روزی که تمرینات‌مان را آغاز کنیم، دیر است. ملی پوشان چندماه از اردو و مسابقات دور بوده اند. به من باشد می‌گویم از دو روز دیگری اردوی آماده سازی آغاز شود اما با این شرایط که کرونا وضعیت خیلی از مناطق را قرمز کرده و دوباره باعث تعطیلی برخی اماکن و فعالیت های ورزشی شده، اصلا مشخص نیست چه زمانی بتوانیم تمرینات‌مان را از سر بگیریم.

لطف الله نسبی در پاسخ به این پرسش که «با این شرایط و در صورتی که تیم ملی تنیس روی میز خیلی دیر مجوز شروع تمرینات را بگیرد، امکان دارد از حضور در مسابقات قهرمانی جهان انصراف دهد؟»، گفت: احتمال هر تصمیمی وجود دارد. البته تصمیم گیری در این زمینه با من نیست  اما اگر شرایط طوری باشد که نتوانیم با آمادگی لازم به کره جنوبی سفر کنیم به گونه ای که بتوانیم در گروه اول باقی بمانیم، بعید نیست فدراسیون تصمیم به کناره گیری بگیرد. اگر هم این تصمیم اتخاذ شود ایران به صورت اتوماتیک وار و بدون مسابقات از گروه اول کنار گذاشته می شود.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: فعلا اما تصمیمی برای این کار نیست. امیدوار هم هستیم هرچه زودتر شرایط برای حضور در اردو و آغاز تمرینات مهیا شود. البته بازیکنان طی چندماه گذشته از شرایطی تمرینی دور نبودند و من هم بر روند تمرینات‌شان که به صورت شخصی دنبال می شد، نظارت لازم را داشتم اما واقعا نتیجه ای که از تمرین گروهی و متمرکز به دست می آید قابل مقایسه با تمرین انفرادی نیست.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز که هفته گذشته حکم دوره جدید مربیگری خود را از فدراسیون دریافت کرد در این زمینه نیز گفت: البته خیلی دغدغه این مسئله را نداشتم اما  مسئولان فدراسیون لطف داشتند و حکم من را برای ادامه همکاری به عنوان سرمربی صادر کردند.

لطف الله نسبی در مورد مدت زمان حکم جدیدش به عنوان سرمربی ملی تنیس روی میز تصریح کرد: در صحبتی که با مدیر تیم های ملی داشتم، وی تاکید داشت که زمانی برای حکم من مشخص نشده است اما طبق آنچه توسط فدراسیون اطلاع رسانی شده این حکم یک ساله است. به هر حال تا زمانی که باشم، با تمام توان کارم را پیگیری خواهم کرد.

بیشتر بخوانید:
تقوی: احتمال کاهش در تعداد تیم‌های لیگ برتر والیبال وجود دارد
سرنوشت حسین نوری زیر سایه کرونا؛ لطفا حرفی از لیگ کشتی نزنید!
گرایی: از ترسم یک هفته است تمرین نکرده‌ام 

تگ ها


تیم ملی تنیس روی میز جمیل لطف الله نسبی مسابقات قهرمانی جهان ویروس کرونا منهای فوتبال تنیس روی میز