انصراف نصرالله سجادی از سفر به سوئیس به دلایل نامعلوم

هیأت اعزامی ایران در حالی برای حضور در جلسه رسیدگی به پرونده تعلیق جودو در دادگاه بین المللی حکمیت ورزش به دنبال روادید است که یکی از شهود ایران از سفر به سوئیس انصراف داده است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، بر اساس لوایحی که از سوی فدراسیون جودو برای ارائه در جلسه رسیدگی به پرونده تعلیق ایران نام 6 نفر دیده آورده شده بود، خروج نام یک نفر برخی معادلات را برهم خواهد زد.

پیش از این قرار بود آرش میراسماعیلی، محمدرضا داورزنی، نصرالله سجادی، مجید زارعیان، ساعد به عنوان وکیل و دستیارش برای دفاع از حقانیت ورزش ایران راهی سوئیس شده و در جلسه دادگاه شرکت کنند. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که سجادی از همراهی هیأت اعزامی ایران منصرف شده است.

در اینکه این پرونده نه تنها برای جودو که برای کل ورزش ایران حائز اهمیت است شکی نیست. به جرأت باید گفت که آینده ورزش کشور بخصوص حضور ایران در بازی‌های المپیک پیش رو به نتیجه این دادگاه بستگی دارد و حذف هر کدام از این نفرات می‌تواند تبعات خاص خود را داشته باشد.

از سوی دیگر نام سجادی در لوایح ارسالی فدراسیون جودو به عنوان یکی از شهود پرونده ذکر شده است و حضور وی به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد در ورزش ایران که چندین دوره مسئولیت کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک و بازی‌های آسیایی را برعهده داشت، اهمیت شرکت در جلسه فوق را دو چندان می‌کند. اینکه چرا سجادی چنین درخواستی داشته مشخص نیست و کمیته ملی المپیک باید شرایط لازم برای همراهی وی را فراهم کند.

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده جودو ایران در تاریخ ۲۶ شهریورماه در لوزان سوئیس برگزار خواهد شد و هیأت اعزامی ایران در تلاش است تا از طریق سفارت این کشور در تهران روادید سفر دریافت کند.

بیشتر بخوانید:
چراغ سبز به برگزاری قطعی المپیک/ ابهامات «پساکرونا» پا بر جاست!
طلایی: تعطیلی‌های کرونا در نسل بعدی کشتی تاثیر می‌گذارد
ورود آسان به سوپر لیگ والیبال با خرید امتیاز! 

تگ ها


جودو سید نصرالله سجادی فدراسیون جودو منهای فوتبال جودو