انقلاب مارکتینگ در اورتون با انتقال خامس رودریگز

مدیریت بازاریابی باشگاه اورتون بهترین روزهای تاریخ خود را پشت سر می گذارد. جذب خامس کمک شایانی به رشد مخاطب تافی ها داشته است....

به گزارش "ورزش سه"، خامس رودریگز چند روز پیش رسما از رئال مادرید جدا شد و به اورتون پیوست. باشگاه آبی پوش شهر لیورپول با مالکیت فرهاد مشیری حالا ستاره کلمبیایی را به عنوان فرمانده میانه میدان خود در اختیار خواهد داشت و تیمی برای کسب سهمیه های اروپایی را روانه فصل بعد خواهد کرد.

انتقال خامس که پس از چند هفته گمانه زنی صورت گرفت، روی مارکتینگ اورتون نیز تاثیر مثبت فوق العاده ای داشت.

طبق گزارش کمیته بازاریابی باشگاه اورتون که در لیورپول اکو انتشار یافته، تنها ۴۸ ساعت پس از انتقال خامس به اورتون، بر مخاطبین این باشگاه ۴۰۰ میلیون نفر اضافه شده است.

در واقع اورتون به خوبی توانست از ۹۵ میلیون فالوئر خامس در شبکه های اجتماعی استفاده کند و با ایجاد یک کمپین مارکتینگ و استفاده از انتشار تصاویر او در میدان تایمز نیویورک، رویال آلبرت داک لیورپول، برج کولپاتریا بوگوتا کلمبیا و کشتی دیجیتال میامی توانست نتایج مثبت بی نظیری را به دست بیاورد.

ریچارد کنیون مدیر بازاریابی باشگاه اورتون در این رابطه گفت:« محبوبیت خامس در آمریکای جنوبی و نیز ایالات متحده فرصتی درخشان برای ما بود و به خوبی با استراتژی بین المللی ما نیز انطابق پیدا کرد.

به مناسبت ورود خامس به اورتون و برای ایجاد بستری قوی به منظور فعالیت های آینده، باید اطمینان حاصل می کردیم که تأثیر زیادی در سطح جهانی ایجاد کرده ایم و از تاکتیک های مختلفی نیز برای این کار استفاده کردیم؛ از جمله فعالیت گسترده بازاریابی دیجیتال و شبکه های اجتماعی و تبلیغات در فضای باز.»

چنین اتفاقی در تاریخ باشگاه اورتون بی سابقه بود تا جایی که باعث شده سران باشگاه به فکر باز کردن یک دفتر تجاری در آمریکا باشند. دو منطقه جنوب کالیفرنیا و نیز ایالت فلوریدا با اکثریت ساکنین آمریکای لاتین، مد نظر اورتون قرار دارد. این اتفاق به باشگاه اورتون اجازه خواهد تا از این پس در تورنمنت های تابستانی چمپیونزکاپ که هر ساله در ایالات متحده برگزار می شود نیز حضور داشته باشد.

تگ ها


اورتون خامس رودریگز رئال مادرید